Jak działa rekuperacja oraz klimatyzacja – czy warto ?
10 lutego, 2021
Szkolenie na kierowcę straży pożarnej
11 lutego, 2021

 

Wysprzątane biuro czy innego typu zakład pracy to ważny aspekt, na jaki klienci zwracają uwagę, decydując się na współpracę z firmą. Mając na celu pozytywne wrażenie na osobach, które pojawią się wewnątrz budynku, należy zadbać o czystość. Biorąc pod uwagę powierzchnię jedna osoba czyszcząca na etacie może być zbyt mało, z tego powodu sporo przedsiębiorstw rozważa wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Przeważnie współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i opłacalne. Nic zaskakującego, że firmy sprzątające są zdecydowanie bardziej popularne. Co raz częściej bywa tak, że z tego typu usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Usługi firm sprzątających

Usługa firm sprzątających obejmuje wiele czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, trzeba konkretnie opisać w umowie, jakie usługi będą konieczne, a do tego w jakich godzinach i dniach powinny być wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a czasem sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Należy także umówić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy w trakcie tygodnia, z kolei tam, gdzie zwykle przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz grafiku sprzątania, powinno się pomyśleć o oczekiwanych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających to przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się również czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia też pranie wykładzin czy mebli tapicerowanych. Dostępne są często usługi okresowe, takie jak mycie okien, witryn sklepowych, a także samych elewacji. Poza tym w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Wybór usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru oraz pobliskiego terenu.

Jak znaleźć najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej warto zacząć od sprawdzenia proponowanych usług, żeby zdobyć pewność, że sprosta konkretnym potrzebom. Poza tym trzeba sprawdzić oceny oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów , utrwalających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, jakie namawiają do współpracy na bazie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich ciężko wynaleźć więcej informacji, trzeba podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca posiada przeszkolonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest także technika pracy. Pracownicy powinni być zarządzani tak, żeby wykonanie usług zachodziło szybko oraz na czas. Należy zwrócić uwagę też na zachowanie harmonogramu pracowników i na dane na listach kontrolnych, dokumentujących częstotliwość wykonywanych usług. Aby znaleźć rzetelną firmę sprzątającą, warto zainteresować się środkami czyszczącymi i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeśli klient nie będzie osobiście udostępniał niezbędny sprzęt oraz środki myjące, powinno się dowiedzieć się, czego używa dana firma sprzątająca . Niektóre firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując stosowanie najwyższej klasy środków sprzątających, jakich nie da się nabyć w zwyczajnym sklepie czy drogerii.

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może być korzystne z dwóch fundamentalnych przyczyn. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest zwykle tańsze, niż zatrudnianie osób sprzątających na umowę. Poza tym, w sytuacji, jeżeli nie mamy osoby sprzątającej, opłacając fachową firmę, zdejmujemy taki przymus z innych pracowników, co oznacza, że mogą skoncentrować się przede wszystkim na własnych zadaniach, jakie generują faktyczne przychody. Co więcej profesjonalne firmy sprzątają znacznie precyzyjniej oraz uważniej, a do tego niezwykle dyskretnie, jeśli dobierzemy czas czyszczenia, żeby nie przerywał pracy pozostałych. W ten sposób przestrzeń miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, czysta oraz zachęca klientów. Ponadto firma sprzątająca przeważnie dba o potrzeby placówki. Kiedy kończą się istotne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka informacja jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, by nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje także na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to także wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, wobec czego prościej skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

Sprzątanie firm Toruń cennik

 

Strona używa cookies
Ok