Usługi kadrowe i wyliczanie wynagrodzeń - księgowość
Obsługa kadr i płac oraz rozliczanie wynagrodzenia
28 lutego, 2023
nowoczesna klimatyzacja - klimatyzatory i ich funkcje
Najnowsze klimatyzatory i jak je wybrać
2 marca, 2023

Etykieciarki czym są nowoczesne maszyny etykietujące

etykieciarki nowoczesne maszyny etykietujące na linii produkcyjnej

Kompletna linia produkcyjna cechuje się tworzeniem całych produktów od momentu składania opakowania, poprzez dozowanie produktu, a potem zamykanie, aż do stacji etykietującej. To co najczęściej przyciąga kupującego do produktu na półce sklepowej z reguły jest ciekawa etykieta i żeby pojawiła się ona na produkcie, jednym z najlepszych i zdecydowanie efektywnych rozwiązań jest zastosowanie najnowszych etykieciarek dla linii produkcyjnej.

Typy etykiet są bardzo odmienne oraz nie muszą być tylko naklejkami. Są to także etykiety w formie sleeve nakładane na 2-3 butelki, czyli opakowania bi- oraz tri-pack. O technice etykietowania oraz jak wiele etykiet rzeczywiście znajdzie się na produkcie, decydują np.: typ etykiet, orientacja optyczna towaru czy wydajność linii. Współczesne etykieciarki mogą dodawać między 1 a 8 etykiet na raz z szybkością od 30 do 100 produktów w ciągu minuty, a dzięki nowoczesnej technologii wzbogacone są w funkcjonalności, dzięki którym aplikują etykiety w sposób precyzyjny oraz według projektu. Są to dla przykładu fotokomórki odczytujące pozycji markera oraz pozycji etykiety; światłowodowe czujniki oraz kamery do weryfikacji szwów i grawerów na produktach.

Pomimo zmieniających się trendów maszyny etykietujące są zaprojektowane do aplikowania etykiet o różnych formach na wielu typach opakowań – nie tylko prostokątnych, ale również pojemników cylindrycznych, stożkowych czy płaskich. Tak samo w zakresie materiałów, z jakich wykonane są opakowania. Etykieciarki są niezawodne w nanoszeniu etykiet np. na szkło, aluminium, karton, HDPE czy PET. To daje sporo możliwości w zakresie stworzenia towaru, który zachwyci klienta.

Jak dodawane są etykiety?

Powiedzieliśmy już, że etykiety przyjmują odmienne formy i są aplikowane na produkt na różne sposoby. Etykieciarki przystosowane są do etykietowania produktów oraz opakowań płaskich, kwadratowych czy okrągłych. Możliwe jest aplikowanie etykiet od góry oraz od dołu, a nawet etykietowanie boczne i wzdłuż krawędzi opakowania. W ofercie dostępne są również etykietujące automaty, które zarówno drukują etykietę, jak i potem ją aplikują na produkt.

Aby etykieta dobrze trzymała się towaru musi zostać przymocowana do niego specjalną metodą. Najczęściej używane techniki etykietowania towarów to etykietowanie przy użyciu kleju zimnego, hot-melt termopotliwego kleju, samoprzylepnych etykiet, plastikowych etykiet z rolki adhesleeve, etykiet termokurczliwego PET i PVC oraz innych. Technika zwykle dobierana jest do typu opakowania.

Automatyczne maszyny etykietujące – czy warto?

Automatyczne aplikatory etykiet opierają się na technice modułowej. Etykieciarki dobierane są do preferencji klienta, tak by były dobrane do konkretnej produkcji w obszarze funkcji oraz prędkości działania. Producenci maszyn etykietujących za każdym razem dbają o klienta, próbując dopasować odpowiednią maszynę do wymagań klienta i jego linii produkcyjnej.

Nowoczesne etykieciarki przygotowane są do nieprzerwanej pracy, bez niepotrzebnych postojów nawet przy widocznych obciążeniach maszyny. Również w momencie podmiany rolki z etykietami technika nastawiona jest na sprawny powrót do działania. Ponadto poprzez możliwość etykietowania wielu towarów w trakcie jednej minuty produkcja używająca automatycznej etykieciarki osiąga wyższą wydajność i efektywność pracy.

Musimy dodać, że maszyny etykietujące tworzone są z najwyższej jakości materiałów. Wobec tego etykieciarka jest trwała oraz gwarantuje wydajną pracę przez lata. Należy często oceniać etykieciarkę, oceniać jej potrzeby, aby chodziła dobrze oraz bez zarzutu. Oprócz tego w chwili, jeśli będzie niezbędna część zamienna, dostępne są oryginale części. Oprócz tego obsługa maszyny etykietującej również nie wymaga skomplikowanych zdolności. Kokpit jest prosty oraz zapewnia stałe kontrolowanie oraz zmiany wytycznych urządzenia.

Największe zalety nowoczesnych etykieciarek

Etykieciarki charakteryzuje sporo zalet, jakie dobrze jest pokazac klientowi, który chce włączyć automatyczną maszynę etykietującą do produkcji. Głównie jest to prosta oraz intuicyjna obsługa opierająca się o kokpit zaprojektowany z myślą o pracownikach. Ponadto etykieciarki posiadają zintegrowane parametry etykietowania. Przygotowane zostały , by były łatwe w myciu, możliwe do konserwacji, a sama zmiana rolek z etykietami przebiegała błyskawicznie.

Ponadto automatyczne maszyny etykietujące są w taki sposób zaprojektowane, by niezawodnie etykietowały na różnych rodzajach opakowań, w dobranych przez pracownika formatach etykiet. Wielką zaletą etykieciarek jest też to, że precyzyjnie aplikują etykiety oraz są wzbogacone w technologie kontroli , które oceniają zarówno etykietę a także prawidłowość jej położenia.

Warto dodać, że dobra jakość materiałów też oznacza trwałą konstrukcję etykieciarek oraz minimalizuje ryzyko problemów. Tak zmniejszają się koszty powiązane z naprawą. Z drugiej strony stałość działania i szybka wymiana rolek z etykietami to widoczna ekonomiczność w zaoszczędzonych pieniądzach.

Te oraz pozostałe zalety z pewnością mogą przekonać, że opłaca się wdrożyć maszynę etykietującą na swojej linii produkcyjnej.

etykieciarki

Strona używa cookies
Ok