Usługi brukarskie
9 lutego, 2021
Firma sprzątająca w Toruniu
11 lutego, 2021

Czyste powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale też na naszą produktywność. Dobra jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, wyznaczają bazę naszego komfortu oraz pozytywnie wpływają na zwiększoną motywację oraz zdolność działania. By zagwarantować sobie przyjazne warunki o każdej porze roku z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najlepiej wyrównuje temperaturę wewnątrz budynku zapewniając nam komfort w czasie upałów. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie działa system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, aby uzyskać jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz budynku zwłaszcza latem, gdy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury we wnętrzu budynku, zapewniając chłód oraz cieplny komfort bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma za zadanie oziębianie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie świadczy o tym, że klimatyzacja przydaje się jedynie w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów może również nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania i innych systemów grzewczych, ale sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania budynków pochodzą ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla ustawienia temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, powietrze zimne należy ogrzać, do czego zużywana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalny sposób na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza zmniejsza nasze potrzeby na ogrzanie oraz chłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność i ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu domu jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie korzyści z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza wiele widocznych zalet. Największą z nich jest komfort termiczny we wnętrzu mieszkania i dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy występowanie niepożądanych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odgrodzić się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma także dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Strona używa cookies
Ok