Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020

Wybielanie lampą Beyond

W jaki sposób wybielać zęby, żeby zdobyć zadowalający efekt?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi technikami od dentysty jest uważane za główny ze skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę sposobu, da się bez przeszkód wypracować biel zębów lepszą nawet o parę tonów. W głównej mierze wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, wynikających z uwagi na włączenie do posiłków np. barwiącej diety.

Pośród kupowanych przez pacjentów pokarmów i napojów istnieje wiele produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do głównie wyliczanych należą kawa, soki albo różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było usuwanie efektów zjadania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółty odcień. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć profesjonalne zabiegi wybielające w klinice dentystycznej, np. naświetlania specjalistycznymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najsilniejsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich wytworzonymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taki sposób wybielania przynosi widoczne efekty w krótkim czasie.

Pośród najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, gwarantująca zadowalające oraz trwałe efekty już po jednym zabiegu wybielania. Obok tego taka technika eliminuje do 96% bakterii namnażających się w jamie ustnej i pomniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Ze względu na to wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się o 360°, dzięki czemu może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Oprócz tego również siła naświetlania lampy może zostać dopasowana do wymagań pacjenta, według zaleceń stomatologa. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Inne sposoby wybielania

Wielu marzy o promiennym oraz śnieżno – białym uśmiechu. Z tego powodu wszędzie dostępne są różne sposoby wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna różne pasty wybielające do zębów. Dość dobrze usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie psują szkliwa. Tak samo powszechne są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Można je dostać w aptece, ale z reguły to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Zwłaszcza w obszarze między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że świetnym sposobem wybielania zębów jest porządne usuwanie osadów w gabinecie dentystycznym np. zabiegiem scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem możliwym u stomatologa są również specjalne nakładki. W porównaniu do tych kupionych w aptece są na wymiar dopasowane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam wkłada nakładki po wizycie u dentysty oraz korzysta z nich według ustaleń stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, aby wybielanie było skuteczne oraz bardzo bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Jak teraz wiemy wszelkie babcine metody, choć teoretycznie dają efekt, tak naprawdę psują szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy doradzi, która technika spośród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto obejrzy stan jamy ustnej oraz podpowie, czy przed wybielaniem konieczne jest najpierw ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , należy zadbać, żeby były one z zaufanych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające warto nabyć w zaufanych punktach albo z rekomendacji dentysty. Wielkie promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego lepiej zdecydować się na profesjonalne wybielanie w klinice dentystycznej. Tym sposobem mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a na bazie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile trzeba czekać aż zauważysz efekty wybielania ?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie nie działa od razu. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie lampą da szybki efekt, ale trzeba pamiętać o tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle po zabiegu wybielania należy również stosować tzw. białą dietę, aby nie popsuć uzyskanego efektu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie trwały.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

W jakich sytuacjach wybielanie nie przynosi efektu? Niwelowanie przebarwień wynikających z diety odsłania naturalny kolor zębów, które czasem nie są idealnie białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę np. na skutek stosowanych leków lub w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy całkowitej bieli produktami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w klinice dentystycznej.

Co robić, gdy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W tej sytuacji podejmujemy inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Skutecznym sposobem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają sporo plusów. Obok tego, że możemy dostosować ich barwę do potrzeb pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać również drobnej korekty kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Ze względu na to należy przed wybielaniem skonsultować się ze stomatologiem, żeby sprawdził, która technika będzie dla nas skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Strona używa cookies
Ok