Optymalizacja witryn WWW
17 września, 2020
Wybielanie lampą Beyond
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Co sprawia, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Pozytywów podjęcia współpracy z biurem rachunkowym da się wskazać dużo. Podejmując współdziałanie z biurem rachunkowym obok tego, że zyskuje się łączność z wykształconym specjalistą, to jeszcze wysokiej klasy obsługę. Chociaż głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia sald i obrotów oraz segreguje i kataloguje dokumentację przedsiębiorstwa. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że księgowa przejmuje część zadań przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza sprawozdania finansowe, a do tego składa deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe jest dość zmiennie, dlatego nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają stałe poszerzanie swojej wiedzy. Uważna analiza i szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały poprawną strukturę, potrzebne informacje i utrzymują ustalony porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, aby otrzymywać dokumenty na czas i jak im pomagać w biznesie. Poza tym klienci biura rachunkowego z reguły mają komplet informacji, a także pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach pracuje na korzyść przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o nowych obowiązkach oraz możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie biznesu.

Zgodność oraz szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie operacje finansowe działalności gospodarczej wykazywane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich podstawie da się dokonać prawidłowych rozliczeń, dlatego są ważnym elementem pracy . Wśród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne wystawiane przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze lub korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty dostarczane były w komplecie oraz miały poprawną strukturę oraz wszystkie potrzebne informacje. Najważniejsze, aby klient dostarczał wszelkie dowody na bieżąco, aby księgowa mogła przeliczyć je w odpowiednim terminie.

Technika wysyłania dowodów księgowych do biura rachunkowego często zależy od jego działania. W niektórych miejscach konieczne jest udostępnianie dowodów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy poprawnie opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba dostarczać do biura rachunkowego, w innych wystarcza wysyłka skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe dba o zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem lub wprowadzaniem zmian. Klient zawsze ma dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Współczesne biura rachunkowe zwykle używają specjalnych programów księgowości elektronicznej. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny wgląd do dokumentów i danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość online pozwala na uzupełnianie wszystkich dowodów księgowych, których zapisy online przechowywane są na absolutnie chronionych serwerach. Obok tego te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a nawet wspomagają kontakt pomiędzy biurem rachunkowym, a przedsiębiorca. Co ważne programy księgowości online są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające zwykle oferują szkolenia, a także pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Tego typu programy są regularnie aktualizowane, aby były zgrane z przepisami oraz gwarantowały absolutne bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w kwestiach oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Co więcej większość biur rachunkowych prezentuje szeroką ofertę. Oprócz bazowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest także to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie OC. W przypadku błędów z winy biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo istotnym plusem jest również oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi nadążać za aktualnościami w przepisach ani  douczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok