Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Dziecięce urodziny – profesjonalnie i z fantazją
25 sierpnia, 2016
Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Kupno, czy wynajem ekranów led? Zdecyduj sam
26 sierpnia, 2016

Trochę historii o odkrywaniu piękna zdrowych zębów

W tradycyjnych plemionach indiańskich z rozmysłem stosowano techniki zniekształcania zębów, żeby wiadomo było „kto jest kim”. Wygląd zębów należał zatem do aspektów identyfikujących konkretną jednostkę pod względem inherencji grupowej oraz zajmowanego w hierarchii miejsca. Identycznie kwestia miała się u innych grup, które za pomocą tatuaży, skaleczeń, obręczy albo kolczyków, pragnęły wyróżniać się na tle pozostałych. Jak pisze Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „Zabieg ten dotyczy obu płci i ma miejsce w wieku osiemnastu lat u mężczyzn oraz dziewięciu u kobiet. W wielu przypadkach członkowie tych szczepów mieszkają i pracują już w dużych aglomeracjach miejskich, a pomimo to pozostają wierni swym tradycjom plemiennym”. Starożytni Grecy mierzyli ludzkie ciało pod względem proporcjonalności Królowała idea „złotego podziału”, która była nierozerwalnie powiązana z boskimi proporcjami. Chodzi w tym przypadku o ścisłe zależności matematyczne między dowolnymi odcinkami. Na bazie zrealizowanych badań szybko przekonano się, iż rozumowanie Greków było trafne. Stosuje się je więc we współczesnej stomatologii. Decydujące starania w odniesieniu do odontologii , mającej zapewnić olśniewający uśmiech, posiadają swoje źródło w XIX wieku. Zaobserwowano niezwykły wzrost samoakceptacji, nastroju i poziomu satysfakcji w relacjach z innymi u osób, których uzębienie nie miało zbyt dużej liczby przebarwień czy mankamentów. Również obecnie proces przywracania naturalnej bieli zajmuje wiodące miejsce pośród różnorodnych zabiegów.

Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne

Wiele z nas pragnie posiadać silne , a także białe zęby. Piękny, szczery, rozłożysty uśmiech jest dowodem nie tylko znakomitej kondycji ruchowej ilustruje między innymi nasz sposób odżywiania, a i naszą wizytówką podczas spotkań face to face – na rozmowie o pracę bądź z znaczącym klientem. Wystarczy wyobrazić sobie modelowy scenariusz: świeża, piękna osoba zagląda do kawiarni. Zajmuje jedyny stolik, po czym podchodzi do niej kelner z jadłospisem. Ona uśmiecha się i w tym momencie widać u niej mocną próchnicę, martwicę wszystkich zębów bądź co gorsze – ich nieobecność… Owa śmieszna historyjka jest idealnym przykładem tego, czego wszyscy chcą uniknąć. Atrakcyjne są ekonomiczne sposoby wybielania zębów, m. in. kombinacja sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co może zniszczyć szkliwo. Nim jednak zaczniemy żarliwie szczotkować zęby osobiście skomponowanym preparatem, powinniśmy upewnić się czy nie wyrządzą nam one żadnej krzywdy. Jak również – czy nie ma objawów groźniejszego stanu chorobowego, który należy najpierw wyleczyć? Wyłącznie specjalista jest w stanie dokonać prawidłowego rozpoznania i zaproponować odpowiednią terapię. Innowacyjnym sposobem wybielania jest używanie past wybielających do zębów czy specjalnych pasków. Dzięki nim nie otrzymamy jednak takich wyników, jakich oczekujemy – ekspresowego, profesjonalnego i jednocześnie długotrwałego zlikwidowania skaz. Jeśli taki jest prymarny cel, trzeba umówić się na konsultacje do stomatologa, który sprawdzi kondycję zębów, wyleczy stan chorobowy, uwolni zęby od wszelkich zanieczyszczeń przed zabiegiem. Bo opisywany zabieg polega na naświetleniu zębów za pomocą lampy lub lasera oraz specjalnego żelu. Jest nieinwazyjny jakikolwiek sprzęt medyczny nie zostaje wprowadzony do wnętrza organizmu i całkowicie bezbolesny.

Rozwiązanie dla małych i dużych kłopotów

Dzięki intensywnemu postępowi protetyki można odtworzyć utracone zęby, jak również całą szczękę. Chodzi o przywrócenie podstawowych funkcji zgryzowi oraz zagwarantowanie mu pięknego wyglądu. Podczas rozmowy z lekarzem specjalistą zostaniemy poinformowani w zakresie technik uzupełnienia jednostkowych braków w uzębieniu bądź odbudowania całego łuku zębowego. Obecnie nie ma żadnych przeszkód z tym, żeby błyskawicznie i rzetelnie wykonać między innymi częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy dobrej jakości protezę, opierającą się na implantach, którą stosuje się przy liczniejszych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są idealnym środkiem na osiągnięcie perfekcyjnego uśmiechu dla tych, którym złamał się ząb albo szkliwo jest mocno popękane. Są słabo podatne na ścieranie oraz do złudzenia przypominają prawdziwe zęby. Technika Inlay – Onlay, innymi słowy adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga zamienić dużą „ciemną” plombę na wypełnienie w postaci korony. Tzw. bonding to zabieg, podczas którego robi się drobne poprawki: eliminacji nieestetycznych „szpar” między zębami albo zniwelowania uszkodzeń szkliwa. Sposoby wykonywania wszystkich wymienionych technik bazują w dzisiejszych czasach na informatyce i tego powodu powstają coraz nowsze sposoby przygotowywania materiałów i ich obróbki. Duża ilość interesariuszy pamięta jednak jak w generalnym użyciu było złoto. Mnogość możliwości pociąga za sobą taki skutek, że protetyk musi wybrać tą najlepszą w danym przypadku, nie ulegając równocześnie aktywności działań marketingowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany skutecznymi metodami uzupełniania ubytków zębowych, wejdź na naszą stronę, gdzie poznasz specjalistyczne informacje na temat popularnych zabiegów estetycznych: Dentysta.

Strona używa cookies
Ok