Muzyka do medytacji – odpręż się w najlepszym wydaniu
24 sierpnia, 2016
Protetyka – w trosce o poprawę komfortu życia
25 sierpnia, 2016

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie

Paulo Coelho

Wilk syty i owca…syta – czyli jak zorganizować najpiękniejsze urodziny

Jeżeli poszukujesz pomysłowo wyprawionej uroczystości dla Twojego malucha, możesz zaufać naszemu wieloletniemu doświadczeniu i oddaniu pracy dla najmłodszych. Na typowych spotkaniach, w jakich biorą udział osoby dorosłe, dzieci bawią się przez pierwszych kilka chwil. Później przychodzi moment na trudne pytania, które raz po raz sypią się jak z rękawa: „A kiedy pojedziemy do domu?”, „Długo jeszcze?”, „Mogę teraz iść?”. Być prawdopodobnie często słyszymy to od naszego dziecka, które było zaproszone przez znajomego czy koleżankę. Nie chcemy opuszczać za szybko imprezy, gdyż „nie wypada”. Co w takiej sytuacji zrobić? Dobrym sposobem jest wynajęcie animatora czasu wolnego. Powinien posiadać wykształcenie pedagogiczne, odpowiedni kurs i chęć do pracy z kilkulatkami. Przyjmujemy do pracy więc animatorów, przy udziale których dzieci czują się bezpiecznie oraz ciekawie spędzają każdą upływającą minutę. Za pomocą różnych dekoracji i samodzielnie nakreślonych projektów nawet druga i kolejna impreza nigdy nie będzie taka sama. Oferujemy Państwu zatem różne typy dziecięcych event’ów gwarantujące rewelacyjną zabawę, w trakcie której ani solenizant, ani jego goście nie będą mieli chwili na monotonię. Należy wspomnieć o konsultacji z nami w sprawie jadłospisu: ma być ono tradycyjne czy specjalne, np. ze względu na alergię?

Tematyka uniwersalna, czyli Smerfy, czarodziejki i kowboje

Harmonogram uroczystości rodzaju uniwersalnego nie posiada jakichkolwiek określonych założeń, oprócz – wciągania wszystkich gości w ciekawe formy zabawy. {Niezawodna grupa animatorów jest w stanie przystosować projekt tak, żeby był odpowiedni dla wieku, nastroju oraz oczekiwań najmłodszych. Animatorzy potrafią wprawnie przechodzić z jednego tematu w drugi nie tracąc równocześnie oglądu całości. {Oto kilka propozycji: Kraina Smerfów, Piraci, Dziki Zachód, Sport (z wręczeniem medali i dyplomów).
Takie elementy wydają się funkcjonować jako przeciętne, skoro np. bajkę „Smerfy” zna właściwie dowolne dziecko. Nasz zespół działa w zaczarowany sposób, iż zabawa posiada wyjątkowy klimat, a atrakcje nie kopiują się. Klimat, odpowiednia oprawa, misternie przyozdobiony tort urodzinowy i bogactwo najróżnorodniejszych pomysłów – to jest to na co czeka jubilat. Naszym priorytetem jest wywołanie uśmiechu na jego twarzy, wszystkich gości i samych rodziców, a także sprawienie, by ten istotny dzień nie odszedł w niepamięć.

Solenizant dokonuje samodzielnego wyboru

Momentami nasz parolatek ekscytuje się z rana na niewiele dni przed własnymi urodzinami i przedstawia tysiąc pomysłów na minutę. Zarzuca nas nimi, nim jeszcze zdążymy przełknąć śniadanie, i zdają się one zdecydowanie do siebie nie pasować. W takim przypadku nie ma sensu typować jednego określonego motywu, jaki będzie przewijał się przez całe urodziny. Dajmy puścić wodze wyobraźni i naszemu dziecku, a także sobie samym. Przypuszczalnie spośród tej „burzy umysłów” powstanie naprawdę coś nieprawdopodobnego. Resztę można zostawić nam!
Jeśli zatem chodzi o zabawy mające ogólną ideę, to w takiej sytuacji można tematykę event’u wyszukać z naszej oferty lub zostanie ona specjalnie sformułowana oraz dopięta na ostatni guzik na życzenie z marzeniami jubilata. Istnieje możliwość zaaranżowania kameralnego spotkania, jeśli liczba gości jest stosunkowo niewielka. Skupiamy całą swoją energię na tym, która sala zabaw doskonale spełni swoją rolę, jak powinna być zaopatrzona i czy będzie w niej dostatecznie dużo miejsca.

Jeśli dziecko posiada niepełnosprawność…

Wszelkie przygotowania dotyczące urodzin dla niepełnosprawnego dziecka bywa skomplikowana i pracochłonne. Bo jak uporządkować kompletny grafik, rozrywki oraz pracownię, aby mógł z nich czerpać solenizant a także wszystkie dzieci, które takiej niedogodności nie mają? Albo odwrotnie – któreś spośród zaproszonych kilkulatków ma niepełnosprawność? Wyjściem jest oddanie w dobre ręce, mianowicie profesjonalistom, wykonania całej zabawy. Zdarza się, że komplikacje pojawiają się zaraz podczas wstępnych posunięć związanych z wydarzeniem. Niedobrze jest, gdy dzieje się to już trakcie…Wtedy niełatwo ogarnąć zaistniały w parę minut nieporządek. Wszelkich korekt należy dokonać wraz ze specjalistami co najmniej 2 tygodnie przed przewidywaną zabawą. Drobne zmiany w modelach zabaw są dokonywane na miejscu przez animatorów. Może nim być w tym przypadku osoba, która niewątpliwie umie postępować z dziećmi potrzebującymi innej uwagi. Przede wszystkim rodzaje zabaw muszą być takie, żeby nikt nie czuł się zostawiony samemu sobie. Urodziny mają być przyjemne, a nie przygnębiające. Nasza kadra posiada doświadczenie w kreowaniu tego typu projektów tego ważnego dnia dla dzieci z niepełnosprawnością, które dobierane są do ich możliwości. Wchodząc na naszą stronę dowiesz się więcej o oferowanych przez nas atrakcjach: urodziny Poznań.

Strona używa cookies
Ok