Protetyka – w trosce o poprawę komfortu życia
25 sierpnia, 2016
Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka rolnicza – nowoczesne metody zbioru, transportu i przechowywania
26 sierpnia, 2016

Małe rzeczy powodują nierzadko spore zmiany. Pozorne koncepty przekształcają rzeczywistość. Zobaczmy jak niewielki kamień rzucony w wodę potrafi wzburzyć całe jezioro. Ludzi od dawna zachwycało to co nie poznane. Poprzez takie rzeczy możemy obecnie korzystać z dużej liczby korzystnych wynalazków, które są śladami ich czasów. Tak naprawdę wszystko rozpoczęło się od zwykłych rozwiązań. Wyobraź sobie, że spędzasz połowę swojego życia w zimnej i słabo oświetlonej grocie. Analizujesz rzeczywistość i zauważasz jak pewna błyskawica rozpala ogromny ogień. Wówczas zaczynasz odkrywać, że ogień jest Ci niezbędny. Zapewne w taki sposób przed wieloma laty pewna osoba zawładnęła ogniem. Tamten anonimowy bohater pewnie nie wiedział jak wpłynął na rzeczywistość następujących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła oraz oczywiście światła.
Na tym jednak nie zakończyły się poszukiwania.. Tomasz Edison zamknął światło w małej, szklanej kuli, którą dziś oznaczamy żarówką. Przez sporo lat była ona nierozłącznym składnikiem zaopatrzenia naszych domów. Jej sława została jednak przesłonięta 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami nowe możliwości. Błyskawicznie zostały wyprodukowane energooszczędne żarówki używane w domach i samochodach. Zastosowaniem żarówek LED zaciekawili się także producenci wielkoformatowych ekranów. Dziś bandy led, erkany led czy telebimy wprowadziły rozrywkę i marketing na kompletnie innowacyjny szlak. Tak naprawdę jesteśmy świadkami rewolucji LED, która zdeklasowała inne źródła oświetlenia. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio wizualnym, które używają diody LED.

Ekrany LED – obraz i dźwięk w najwyższym standardzie

Ekrany LED są najczęściej używane podczas zbiorowych imprez muzycznych, a także w gwarnych centrach handlowych. Ich przeznaczeniem jest przedstawianie obrazu i reklam o wysokiej rozdzielczości w dzień jak i w nocy. Z takiego względu przy doborze konkretnego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Określa on natężenie ilości światła. Stąd też dla ekranów działających na zewnątrz wartość mocy świetlnej powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych mierzy od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam najczęściej dwa typy wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP została opracowana najwcześniej. Jednak dzięki dużej wydajności wciąż jest wykorzystywana w strukturze układów scalonych dużej liczby maszyn. Ten rodzaj diody LED dostarcza zwykle od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo dobrym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma kształt płaskiego chipu, który dzięki nie dużym rozmiarom może być stosowany praktycznie w każdym miejscu – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Diody z gatunku SMD mają znaczną przewagę nad pozostałymi żarówkami, gdyż są w stanie emitować światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w zakresie jednego urządzenia, co sprawiło, że są najchętniej stosowane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by w pełni spełniały swoje funkcje powinny być zaopatrzone w stosowne zabezpieczenia. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni strukturę urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Korzystnie jest również wyposażyć ekran w specjalną warstwę ochronną przed kurzem. Współczynnikiem, który prezentuje nam poziom zabezpieczeń wyświetlacza jest parametr IP. Przeważnie możemy znaleźć ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Dobrze wspomnieć również, że ekrany LED produkowane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z takiego względu warto jest spytać producenta o więcej szczegółów

Bandy LED – reklama sportowa w najlepszej odsłonie

Biorąc udział w widowiskach sportowych zapewne często zastanawialiście się jak funkcjonują ekrany ulokowane wokół areny. Są to bandy LED, które przez wzgląd na wysoki stopień zabezpieczeń i doskonałą wytrzymałość na zniszczenia, mogą być stosowane w trakcie meczy i rozgrywek sportowych. Porównywalnie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch wariantach – wewnętrznym i zewnętrznym. Charakteryzują je analogiczne parametry ekranów i funkcje, takie jak pokazywanie wiadomości sponsorów imprezy.
W bandach zewnętrznych montuje się zazwyczaj plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co umożliwia odbiorcom zobaczyć obraz o dużej jakości nawet z dużej odległości. Bandy typu indoor posiadają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają również o ich błyskawiczny montaż, stąd też w konstrukcji band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są ponadto zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Niezwykle istotne jest także, by nad wyświetlaczem przymocować gumowy daszek, który zabezpieczy sportowców przed nieprzyjemnościami związanymi z wbiegnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Dzisiaj ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę nabyć w nadzwyczaj niskich cenach. Modułowa struktura tych urządzeń umożliwia nam zbudowanie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet obojętnie jakim kształcie. Jeżeli jednak nie jesteśmy zainteresowani kupnem urządzeń ledowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED przeważnie proponują swoim Konsumentom odpowiednie rozwiązania w nadzwyczaj innowacyjnym wydaniu. Z nimi jesteście w stanie odkryć znacznie więcej.
Producent urządzeń led, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i wygodnych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim osobom, które szukają urządzeń audio-video o naprawdę dobrej wydajności. Wstąpcie na ich witrynę i sprawdźcie pełną ofertę: wynajem ekranów led.

Strona używa cookies
Ok