Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego nawadniania
24 sierpnia, 2020
Implantolog – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty – Toruń

Implanty w jeden dzień u dentysty

Przyzwyczailiśmy się do tego, że naprawa zębów w gabinecie stomatologicznym często rozkłada się na kilka spotkań. Głównie w czasie leczenia z zakresu implantologii, ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Obecne techniki umożliwiają stomatologom na redukowanie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki obecnym metodom implantologów kliniki stomatologiczne oferują możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka odbudowa zębów jest dostępna już właściwie od razu.

Zęby w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych odbudów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i dlaczego różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na metodzie ulokowania implantów. Zwykle aplikowane są tak zwane implanty dwufazowe. Ten model stomatologicznego leczenia charakteryzuje się tym, że w pierwszym etapie wszczepiany jest implant, potem w drugim etapie stomatolog mocuje uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy izoluje kilkumiesięczny proces osseointegracji, tj. czas, gdzie implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant zęba oraz kość zwiążą się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać przyłączona przez stomatologa.

W przypadku odbudowy zębów w jeden dzień, stosowane są implanty jednofazowe, w których pełen proces aplikacji implantów oraz oparcia na nich uzupełnienia zamyka się w ciągu jednej wizyty. Warto też nadmienić, że proces aplikacji implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u dentysty, żeby proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie diagnostyki stomatolog przygotowuje kompleksowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które posłużą jako baza do stworzenia indywidualnego wzoru protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów stomatolog wykona w trakcie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Bez tego najpierw konieczne okaże się leczenie stomatologiczne, żeby w przyszłości nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Etapy leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja dentystyczna. W tej fazie wykonywane są wszelkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na właściwy zabieg. Dentysta ocenia stan zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest również wzięcie odpowiednich wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk przyrządzi odpowiednią protezę. Ponadto pacjent ma parę możliwości. W zależności od ilości utraconych zębów, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach sprawdzi się korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego braku zębów przeważnie sugerowana przez stomatologów jest technika oparcia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach sposobem All on 4 albo All on 6. W tym czasie stomatolog przedstawia również koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugą fazą zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. W tej fazie stomatolog umieszcza cztery albo sześć implantów zębowych, potem od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mówimy o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką techniką – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zrosnąć się z kością, a zabiera trochę czasu. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe zapewnia pacjentowi pełen komfort oraz właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z stabilnym oraz pełnym uzębieniem w jeden dzień, z którego może korzystać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im bezproblemowy proces zespojenia z kością, a na dodatek wygląda całkiem naturalnie.

Ostateczny etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień jest po zespojenia z kością implantów, kiedy tymczasową protezę zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Przeważnie na zabieg należy umówić się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Ten etap także będzie wzięty pod uwagę w czasie tworzenia planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna odbudowa protetyczna wykonywana jest z najwyższej jakości materiałów oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie odpowiedniej higieny oraz regularne konsultacje dentystyczne. Wszelkie wskazówki stomatolog przekazuje pacjentowi w ciągu kolejnych wizyt. To istotne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 lub All on 6

Jednodniowe zakładanie implantów zwykle przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Najczęściej aplikuje się je w przypadku osób z całkowitym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem przywrócenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy liczby implantów, na których będzie przyłączona proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne można zamontować na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie gwarantują stabilizację protezy, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada podczas mówienia lub jedzenia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają przede wszystkim tym, którzy utracili cały łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zredukowane, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok