Implanty – Toruń
26 sierpnia, 2020
Implantolog – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implantolog – Toruń

Zęby w jeden dzień w klinice stomatologicznej

Przywykliśmy do tego, że naprawa zębów u dentysty zazwyczaj rozkłada się na wiele wizyt. Zwłaszcza w czasie zabiegów z zakresu implantologii, ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. W tych czasach metody leczenia pozwalają stomatologom na ograniczenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie u dentysty. Dzięki najnowszym sposobom implantologów gabinety dentystów dają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest możliwa już niemal od ręki.

Zęby w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych odbudów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębów u dentysty, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na sposobie ulokowania implantów. Przeważnie aplikowane są tak zwane implanty dwufazowe. Taki rodzaj stomatologicznego leczenia odznacza się tym, że na początku wstawiany jest implant, a w drugim etapie dentysta zakłada uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy oddziela od siebie kilkumiesięczny proces osseointegracji, czyli czas, kiedy implant łączy się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero potem implant zębowy oraz kość zespoją się na stałe, proteza może zostać umieszczona przez stomatologa.

W sytuacji wstawiania zębów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, w jakich cała procedura aplikacji implantów i osadzenia protezy zamyka się w ciągu jednej wizyty. Należy jednak nadmienić, że procedurę umieszczenia protezy w jeden dzień muszą wyprzedzać całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, aby całkowity proces leczenia stomatologicznego był absolutnie prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnostyki dentysta sporządza treściwy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które posłużą jako podstawa do przygotowania szablonu protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów odbędzie się w jeden dzień. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego wcześniej konieczne okaże się leczenie stomatologiczne, żeby nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja z dentystą. Na tym etapie wykonywane są wszelkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Dentysta określa stan zębów, jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego rolą jest również wzięcie odpowiednich wycisków, na bazie których dentysta protetyk spreparuje właściwą uzupełnienie protetyczne. Co więcej pacjent może wybrać wiele możliwości. W zależności od ilości braków zębowych, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach dobrym pomysłem będzie most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji całkowitego bezzębia często sugerowana przez stomatologów jest technika umieszczenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach metodą All on 4 albo All on 6. Na tym etapie dentysta ocenia również koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejnym etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. W tej fazie dentysta umieszcza 4 lub 6 implantów dentystycznych, po czym od razu tymczasową protezę. Z jakiego powodu mówimy o protezie tymczasowej? Bez względu na technikę – implantów jedno- lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zrosnąć się z kością, a to wymaga czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne zapewnia pacjentowi pełen komfort i właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej pozwala na osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z mocnym i uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, z którego może korzystać tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im bezpieczny proces zespojenia z kością, a ponadto wygląda całkiem naturalnie.

Ostateczny etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po wygojeniu implantów, gdy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Z reguły na taki zabieg należy spotkać się ze stomatologiem po paru miesiącach. Ten krok też będzie uwzględniony w trakcie tworzenia planu leczenia dentystycznego. Ostateczna proteza wykonywana jest wysokiej jakości materiałów oraz dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie pełniej higieny oraz ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszystkie sugestie lekarz dentysta rzecz jasna omawia z pacjentem w czasie kolejnych wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 lub All on 6

Szybkie zakładanie implantów najczęściej przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów używanych przed stomatologów implantologów. Zwykle wszczepia się je u osób z całkowitym bezzębiem. Obie te metody są sposobem stworzenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy ilości implantów, na jakich będzie umieszczona proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne da się oprzeć na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują pełną stabilizację protezy, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która z uwagi na to nie rusza się, nie wysuwa oraz nie wypada w ciągu jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają przede wszystkim tym, którzy utracili pełen łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu tylko czterech albo sześciu implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie ograniczone, a pacjent cieszy się swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok