Ocieplenia pianką poliuretanową
11 lutego, 2021
Samochód i środki trwałe w leasingu dla firmy
12 lutego, 2021

Solidne implanty zębów

O implantach dentystycznych sporo się mówi, ale pośród wszystkich zalet implantów, najczęściej wymienianą przez ekspertów jest ich wytrzymałość. Na zabieg wszczepienia implantów w gabinecie stomatologicznym trzeba poświęcić czas, ale skutki są całkowicie tego warte. Raz wszczepiony implant dentystyczny, jaki właściwie zespoi się z kością, zdaniem znawców  może posłużyć nawet do końca życia. Warunkiem tego, jest dbanie o higienę zębów i częste umawianie się na wizyty kontrolne u stomatologa.

O jakości implantów stomatologicznych przesądzają surowce, z jakich są one przygotowywane. Najczęściej stosowane do tworzenia implantów to tytan oraz cyrkon. Choć tytan jest porównawczo nie tak estetyczny, jego trwałość i właściwości to ogromny plus. Przeważnie tytanowa śruba implantu stomatologicznego nie jest zauważalna, ze względu na to, że kryje się wewnątrz dziąsła, ale niekiedy linia dziąseł ulega osunięciu. Pod względem estetyki cyrkon jest lepszy, dlatego że kolorem bardziej przypomina zwyczajne zęby. Patrząc jednak na trwałość tych materiałów, oba sprawdzają się doskonale. Odznaczają się dużą wytrzymałością na zmiany temperatur oraz ścieranie.

Oprócz tego tkanka kostna bardzo je toleruje, więc kiedy przyjmą się w momencie zabiegu w klinice stomatologicznej, praktycznie bardzo rzadko zdarza się, żeby z biegiem czasu implant sprawiał kłopoty. Swoją wytrzymałość implanty mają ze względu na odporność na siłę nacisku w trakcie jedzenia. Z uwagi na wytrzymałość i bardzo podobny wygląd do prawdziwych zębów, implanty są zazwyczaj polecanym przez lekarzy stomatologów protetycznym uzupełnieniem.

Implanty zębowe – odbudowa kości

Jakość kości jest kwestią fundamentalną dla aplikacji implantów. Usunięcie zębów powoduje przekształcenia w jamie ustnej nie tylko pod względem estetycznym oraz zdrowotnym. Nieuzupełniony brak prowadzi do nasilającego się zaniku kości szczęki, co z kolei negatywnie wpływa na inne zęby. Zanik podparcia może sprawić, że one również zaczną się poruszać, a potem wypadać. Z uwagi na to także uzupełnienie braku jest ważne. Żeby zabieg aplikacji implantów stomatologicznych był dostępny, w obszarze wszczepu musi być właściwa ilość kości. Zdarza się czasem tak, że osoby chcące uzupełnić brak implantem zęba mają za małą ilość kości. Warto wspomnieć, że to nie odbiera im to możliwości całkowicie, by implant dobrze się zespoił z tkaną oraz zachował w poprawnym położeniu.

Niewielką ilość kości można odbudować. Nowoczesne surowce wykorzystywane w stomatologii pozwalają nie tylko na wszczepienie nowego materiału kostnego. Stosowany materiał z reguły wspiera naturalny przyrost materiału kostnego. Z tego powodu zabiegi odbudowy materiału kostnego są tak powszechne oraz przeprowadzane przez najlepszych stomatologów. Taki sposób regeneracji kości przed wszczepieniem implantów stomatologicznych jest w pełni bezpieczny, a lekarz dentysta przeprowadza go przy zastosowanym znieczuleniu . Dentysta umieszcza specjalny materiał w obszarze dotkniętym zanikiem, a następnie okrywa go stworzoną do tego membraną. Na pełną odbudowę kości pod implanty zębów niestety trzeba poczekać ok. 3-6 miesięcy. Po upływie tego czasu lekarz dentysta może bezpiecznie zaaplikować implant.

Zabieg wszczepienia implantów podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych może odbywać się dwoma metodami. Najbardziej popularny zabieg wszczepiania implantów dwufazowych dzielony jest na dwa podstawowe etapy. W pierwszym aplikowany jest implant stomatologiczny, w kolejnym dentysta zakłada uzupełnienie protetyczne dopiero po całkowitym przyjęciu się implantu. Obecnie dostępny jest jednak sposób umieszczenia implantów stomatologicznych w jeden dzień, a więc implantów jednofazowych.

Implanty tylko podczas jednej wizyty cechują się tym, że w czasie jednego zabiegu pacjent otrzymuje zarówno implant, jak i protezę zęba. Jak wiadomo pełen proces wyprzedzają specjalistyczne badania diagnostyczne, by pacjent poznał znaczenie wszelkich etapów działań podejmowanych przez lekarza dentystę, ale sama odbudowa odbywa się podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Bazowym warunkiem do wstawienia implantów w jeden dzień jest idealny stan zdrowia jamy ustnej i kości żuchwy lub szczęki wokół wszczepu.

Bez względu na sposób implant i tak musi się wygoić, ale w przypadku implantów jednofazowych pełen proces odbywa się pod protezą, a pacjent może bez przeszkód jej używać. Patrząc na ilości braków oraz wstawianego protetycznego uzupełnienia – mostu, korony albo pełnej protezy opartej na implantach – w trakcie spajania implantu z kością pacjent używa uzupełnienia protetycznego tymczasowego. Po zrośnięciu się implantu i kości dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie protetyczne na uzupełnienie właściwe. Nie zmienia to jednak tego, że tymczasowa proteza świetnie spełnia swoje zadanie oraz umożliwia uzyskanie nowego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.

Implanty stomatologiczne

Strona używa cookies
Ok