Implantolog – Toruń
26 sierpnia, 2020
Najnowsze techniki izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020

Implantolog – Toruń

Proteza w jeden dzień w klinice stomatologicznej

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że naprawa zębów u dentysty zazwyczaj przeciąga się na parę spotkań. W głównej mierze przy okazji leczenia z zakresu implantologii, ortodoncji czy chirurgii stomatologicznej. Współcześnie metody pozwalają dentystom na zminimalizowanie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie u dentysty. Dzięki współczesnym sposobom implantologicznym gabinety stomatologów udostępniają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech podczas jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak natychmiastowa naprawa zębów jest możliwa właściwie od ręki.

Proteza w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Różnica między typowym zabiegiem aplikacji implantów zębowych u dentysty, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, polega na sposobie umieszczania implantów. Zwykle aplikowane są tzw. implanty dwufazowe. Ten rodzaj stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że po pierwsze umieszczany jest implant, a następnie w drugiej fazie dentysta zakłada nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy przerywa kilkumiesięczny czas osseointegracji, tj. czas, gdy implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant zęba oraz kość zrosną się na dobre, nadbudowa protetyczna może zostać osadzona przez stomatologa.

W momencie uzupełnienia implantów w jeden dzień, wykorzystywane są implanty jednofazowe, gdzie pełna procedura wszczepienia implantów oraz osadzenia uzupełnienia zamyka się podczas jednej wizyty. Warto jednak zauważyć, że procedurę aplikacji implantów w jeden dzień muszą wyprzedzać szczegółowe badania diagnostyczne u stomatologa, żeby całkowity proces leczenia stomatologicznego był absolutnie prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz dentysta organizuje szczegółowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, jakie będą podstawą do wykonania indywidualnego szablonu protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów dentysta wykona podczas jednej wizyty. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. Bez tego wcześniej konieczne okaże się leczenie dentystyczne, by nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja z dentystą. W tej fazie wykonywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona zabieg właściwy. Stomatolog sprawdza stan jamy ustnej, zębów i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest też wzięcie odpowiednich wycisków, na bazie których dentysta protetyk przygotuje właściwą protezę. Ponadto pacjent ma do wyboru kilka możliwości. Patrząc na ilość braków zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy małych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji całkowitego braku zębów często wskazywana przez dentystów jest metoda umieszczenia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach techniką All on 4 albo All on 6. W tym czasie dentysta ustala też koszt implantów i całego leczenia.

Kolejnym etapem implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w gabinecie dentystycznym. W tej fazie dentysta wszczepia 4 lub 6 implantów zębów, a następnie bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu mówimy o protezie tymczasowej? Niezależnie od metody – implantów jedno- lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi złączyć się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Tymczasowa proteza gwarantuje pacjentowi pełen komfort oraz właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z mocnym oraz pełnym uśmiechem w jeden dzień, którego może używać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz pozwala im na bezpieczny proces integracji z kością, a ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Końcowy etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień jest po wygojeniu implantów, kiedy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zastępuje właściwa proteza. Przeważnie na taki zabieg trzeba umówić się z dentystą po paru miesiącach. Z całą pewnością ten krok także zostanie objęty podczas tworzenia planu leczenia stomatologicznego. Właściwa odbudowa protetyczna sporządzana jest z najwyższej jakości materiałów i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że spełni swoją rolę do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie pełniej higieny i stałe konsultacje stomatologiczne. Wszelkie instrukcje dentysta przedstawia pacjentowi podczas kolejnych wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 lub system All on 6

Natychmiastowe aplikowanie implantów najczęściej przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów używanych przed dentystów implantologów. Z reguły wszczepia się je w przypadku osób z bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem otrzymania wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na liczby implantów, gdzie zostanie przyłączona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę można zamontować na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich zapewnia stabilizację protezy, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która z uwagi na to nie rusza się, nie wysuwa oraz nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają szczególnie osobom, które utraciły pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok