DJ na wesele
27 maja, 2016
Siatka ogrodzeniowa
31 maja, 2016

Koszty stworzenia strony internetowej i sklepu internetowego są bardzo zróżnicowane. Obecnie na rynku dostępne są rozwiązania, dzięki którym za nieduże pieniądze mamy możliwość zbudowania własnej strony i sklepu internetowego od początku do końca. Bardziej wymagający Klienci mogą zdecydować się na projekt dedykowany, który cechuje się funkcjonalnością i pełnym dostosowaniem do ich potrzeb. Mimo ogólnej opinii,koszty założenia strony internetowej, czy sklepu internetowego nie są obecnie, aż tak wysokie. Nie są wymagane właściwie żadne umiejętności webmasterskie, do edytowania i kierowania stronami internetowymi. Wszystko dostępne jest w atrakcyjnej cenie i w kilku kliknięciach myszki. Sprawdź ile kosztuje strona internetowa.

Jakie są koszty sklepu internetowego?

Koszty zbudowania sklepu internetowego wahają się w granicach od 0 do nawet 50 000 złotych. Obecnie możemy skorzystać z zupełnie darmowych i prostych systemów, które umożliwiają nam założenie sklepu internetowego w kilka chwil. Jeśli jednak nasze oczekiwania są większe, lepiej będzie skorzystać z szerokiej oferty płatnych oprogramowań. Najbardziej zaawansowaną, a co za tym idzie najbardziej kosztowną opcją są dedykowane sklepy internetowe, uszyte na miarę potrzeb indywidualnego Klienta.

Koszty darmowego oprogramowania?

Takie oprogramowania jak Prestashop czy Magento to idealne rozwiązanie dla osób chcących założyć własny sklep internetowy. Są to darmowe i powszechne programy, które dają nam możliwość zbudowania sklepu internetowego opartego o intuicyjny moduł. W wielu przypadkach założenie podstawowego sklepu internetowego jest darmowe. Cena wzrasta w przypadku modyfikacji witryny, kiedy niezbędne jest wprowadzenie zmian i dostosowanie funkcji strony do indywidualnych wymagań, korzystając z specjalnych modułów lub pomocy programisty. Jedną z wad systemów bezpłatnych jest brak wsparcia technicznego, szczególnie dla osób, które nie posiadają umiejętności programistycznych. Zazwyczaj koszt skorzystania z darmowego oprogramowania wynosi od 0 do 5000 złotych.

Opłaty za płatne oprogramowanie

Płatne oprogramowania do budowania sklepów internetowych tworzone są przez profesjonalne firmy informatyczne, które mają pełną kontrolę nad funkcjonowaniem systemu i szybko reagują w na jakiekolwiek błędy. Ogromną zaletą takiego systemu jest możliwość kontaktu z serwisem i bezzwłoczne wsparcie techniczne. Pracownicy firm informatycznych, tworzących odpłatne oprogramowania mogą w kilku ruchach zbudować sklep internetowy i tak samo szybko wprowadzać zmiany. Związane jest to z dodatkowymi, zazwyczaj wysokimi kosztami. Wybierając taką opcję, jesteśmy zdani na firmą informatyczną, która z zazwyczaj nie udostępnia nam kodów źródłowych i sama zajmuje się modyfikowaniem strony. Inwestycja na płatne oprogramowanie wynosi od 3 000 do 15 000 złotych.

Koszty dedykowanego sklepu internetowego

Dedykowany sklep internetowy to usługa która będzie spełniała wszelkie wymagania Klientów. Koszty za stworzenie takie projektu są najwyższe, a to ze względu na fakt opracowania wyglądu i funkcji sklepu od podstaw. Koszty stworzenia takiego sklepu rozpoczynają się w granicach 5 000 złotych, a kończą się na nawet na 50 000 złotych. Jest to jednak znakomita inwestycja dla osób, które oczekują indywidualnych rozwiązań, w pełni dostosowanych do ich wymagań

Ile kosztuje strona internetowa?

Koszty stworzenia strony internetowej zależne są od grafiki, od jej funkcji i od treści. Koszt zbudowania strony internetowej , która wyposażona jest w podstawowe informacje to minimalnie 50 złotych. Jeśli jednak marzymy o stronie o bogatej treści i o eleganckiej grafice możemy być gotowi ponieść koszty sięgające do nawet 50 000 złotych.

Rodzaj strony www

Jest to jeden z głównych czynników, mających wpływ na wielkość kosztów za stronę. Rozróżniamy dwa rodzaje stron internetowych – strony wizytówki i strony oparte na systemie CMS. Strona wizytówka to podstawowa wersja która zawiera generalne informacje o usługach i produktach firmy. Zazwyczaj zawiera kilka tekstów i zdjęć. Opłata za zaprojektowania strony wizytówki to 500 – 1000 złotych. Strony CMS, to intuicyjne i przede wszystkim atrakcyjne wizualnie strony, budowane przy pomocy wyposażonego w przeróżne widgety panelu administracyjnego. CMS to system zarządzania treścią, który pozwala nam na pełne dostosowanie strony internetowej do wymagań użytkowników. Zbudowanie strony przy pomocy intuicyjnego oprogramowania to koszt w granicach rzędu 2500 do 8000 złotych.

Grafika na stronie internetowej.

Estetyka wykonania strony internetowej jest bardzo ważna,z uwagi na to, że wielu odbiorców naszej strony zwraca uwagę na atrakcyjną grafikę i sposób prezentacji produktów. Współczesna technologia umożliwia nam stworzenie każdego, najbardziej zaawansowanego elementu graficznego. Oczywiście wpłynie to na wymiar naszego budżetu. Oryginalna grafika i  jej jakość będzie miała niebagatelny wpływ na wysokość opłat za projekt strony www.

Funkcje strony internetowej.

Dopasowanie właściwości strony internetowej do potrzeb użytkowników ma duży wpływ na popularność strony. Modyfikacje strony niewątpliwie znajdą odzwierciedlenie w wysokości budżetu, lecz z drugiej strony sprawią, że nasza strona będzie chętniej odwiedzana.  Jeśli jednak zależy Tobie na praktycznych rozwiązaniach, inwestycja w funkcjonalność strony będzie niezbędna.

Obecność w sieci jest dziś ogromnie ważna. Atrakcyjność strony internetowej i funkcjonalność sklepu internetowego, to bodźce, które wpłyną na popularność naszej firmy. Strona internetowa i sklep internetowy to  nowy wymiar kontaktu z Klientem. Jeśli chcemy, aby nasza witryna wyglądała dobrze i oryginalnie, powinniśmy liczyć się z pewnymi kosztami. Im większa będzie nasza inwestycja w  stronę i sklep internetowy, tym bliżej będziemy sukcesu.

Strona używa cookies
Ok