Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Jak działa bezpłatny katalog firm?
22 marca, 2017
Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów
Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści
23 marca, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? Jak zaprezentowały się obie metody w bitwie?

Zabieg depilacji woskiem jest popularnie znany, włoski powinniśmy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, co trwa najczęściej parę dni. Niekiedy u wybranych Pań w ogóle nie trzeba tyle wyczekiwać, i włoski pojawiają się już po 24 godzinach. Taka taktyka jest wyjątkowo bezpieczna, mimo tego że przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt delikatnych naczynek krwionośnych, których nie wolno drażnić gorącym woskiem. Potrafią powstawać potem rozognione, rozległe plamy oraz w konsekwencji jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog osadza ocieplony wosk na określone części ciała, a zaraz potem dociska specjalne plastry czy podłużne fragmenty materiału. Energicznym ruchem ręki zrywa je wraz z włoskami. Taka taktyka jest dla delikatnych Klientek niezmiernie bolesna. Bolesność zależy zwyczajnie od zakresu bólu, który nie jest taki sam u każdego spośród nas. Skóra po sesji za pomocą plastrów jest zaczerwieniona jedynie odrobinę, ale doradza się przez nie mniej niż 4-5 dni dni nie korzystać z gorących kąpieli i peelingów w miejscach, w których zastosowano epilację.
Dobrze jest zapewne zobrazować zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a właściwie epilacji – musimy przygotować się jedną dobę wcześniej. Powinniśmy dokładnie zgolić nogi zwyczajną jednorazową maszynką do golenia. Nie musimy zapuszczać włosów przez dłuższy czas, a taka możliwość jest niewątpliwym udogodnieniem podczas depilacji. Sam zabieg ma miejsce w czasie 20 minut, jednakże wcześniej trzeba wypełnić ankietę informacyjną albo porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji laserowej jest dla przykładu stosowanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która intensywnie podrażnia naszą skórę. Absolutnie nie można też zażywać kąpieli słonecznych na 14 dni przed i po sesji. Niezwykle istotne jest też to, by mówiąc w skrócie nie stosować peelingów tych obszarów ciała, jakie będą poddane depilacji laserowej na tydzień przed oraz po zabiegu. Ogólnie rzecz ujmując nie możemy także odsłaniać ciała na promienie słońca w trakcie następnych zabiegów, więc jesień i zima są perfekcyjnym momentem. Kobietom w ciąży sesje się też odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem bladego ołówka oznacza na skórze wszelakie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, bo laser porównuje intensywniej zabarwione partie skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest bardzo wydajny jeśli chodzi o włosy gęste oraz o głębokim ubarwieniu – bezproblemowo mamy szansę je usunąć. W gabinetach, w jakich praktykuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, sesje depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na pewno przeprowadzają zawodowcy. Używają urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach do rejonów ciała, do jakich ciężko dojść, przykładowo palce u stóp, okolice bikini i o większym zasięgu pracy, którą możemy w mgnieniu oka zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na kilka chwili „ciągnie” naskórek, niszczy poszczególne cebulki włosków i przenosi się na następny rejon skóry. Jeśli chodzi o wieloraką grubość meszku, miarę melaniny albo miarę owłosienia, nie możemy naprawdę przepowiedzieć, jaki zyskamy rezultat po jednokrotnej wizycie. Przeciętnie niszczonych jest do 30% włosów.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Panie, które pierwszy raz stykają się z depilacją ciepłym woskiem, obowiązkowo muszą to przeczytać. Na potrzeby zabiegu powinniśmy obowiązkowo zapuścić włosy i to jest chyba najbardziej kłopotliwe. Prócz tego te Kobiety, które nigdy nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie, powinny się spodziewać, iż depilacja woskiem w sumie nie należy do najdelikatniejszych – to bolesna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak zależy od techniki przeprowadzania zabiegu i doświadczenia kosmetologa. Dobry kosmetolog realizujący depilację za pomocą plastrów uczyni to szybciutko i sprawnie, nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. W pierwszej chwili przykłada równomiernie nagrzany wosk, i po kilku chwilach przykleja specjalne plastry oraz stałym ruchem usuwa włosy. Krótko mówiąc w trakcie zabiegu mamy możliwość odczuć jedynie oderwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest przeważnie najostrzejsze.
Nogi są w jednej chwili jedwabiście gładkie – to na pewno zabieg dla Klientek, jakie oczekują szybkiego efektu. Cała procedura trwa koło 20 minut, a aksamitność utrzymuje się przez mniej więcej 14 dni. Włosy, jakie zaraz potem odrastają, są wyraźnie dyskretniejsze oraz mają jaśniejszy kolor. Dodatkowo nie ma żadnych skutków ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed zabiegiem trzeba wypełnić szczegółową ankietę, jaką dalej ocenia się z kosmetologiem. Profesjonalista będzie odpowiadać na wszelkie pytania jeszcze podczas nakładania wosku. Nie należy w ogóle martwić się o ból, może jedynie trochę szczypać wsysana poprzez silniejszą głowicę skóra. Szczególnie we wrażliwych partiach można mieć wrażenie dyskomfortu, między innymi pod kolanami. W trakcie wizyty powinniśmy uświadomić sobie to, że będzie odczuwalny niewielki zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest szybki oraz czasami komfortowy. Kosmetolog powiadamia Panie że wykluczona będzie wyłącznie bardzo duża ilość cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy wzrostu włosa – kolejne muszą w takim razie wzrosnąć, by można było je wyeliminować laserem. Przez kilka dni włosy będą się kruszyć, między innymi kiedy będziemy przecierać naszą skórę po kąpieli. Następne włosy będą cieńsze oraz będą także wolniej wzrastały. Możemy będzie przyuważyć partie, w których będzie ich o wiele mniej. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i w owym okresie wolno próbować pantenolu. Indywidualny zabieg nie ma za bardzo sensu, wyłącznie cały pakiet jest w stanie wyeliminować włosy dokładnie (oraz przenigdy nie odrosną).
Reasumując: jeśli zamierzamy zdecydować się jedynie na jeden zabieg, mamy możliwość wybrać depilację ciepłym woskiem (jednakże po jakimś czasie włoski będą wzrastały takie same). A jeżeli ktoś chce usunąć włosy zupełnie, dobrze jest zainwestować w sekwencję sesji depilacji przy użyciu lasera. Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w link z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok