Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
23 marca, 2017
Tonery do drukarek Lublin - zamienniki do drukarek lublin - Tonery lublin - tusze Lublin -
Tusze i tonery do drukarek – które wybrać?
24 marca, 2017

Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku

Na wstępie musimy wytłumaczyć, do czego tak naprawdę etykieciarka służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna seryjna, której celem jest przylepianie banderol na przeróżne typy wyrobów. Punktem odniesienia mogą być butelki ze śliwowicą bądź winem. Mają owalny kształt i zazwyczaj są wykonane ze szkła. Aplikator etykiet nanosi na nie naklejkę z charakterystycznymi danymi: nazwą firmy przygotowującą trunek, nazwą alkoholu, datą ważności itp. W przypadku napojów wyskokowych, przykładowo tequili, etykieciarka musi nałożyć też banderolę akcyzową.

Jedną z wyjątkowo prestiżowych firm produkujących aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma wcieliła w życie kilka procedur przyklejania etykiet: etykiety samoprzylepne, etykietki na zimny klej, etykiety cięte, etykiety termokurczliwe. Etykieciarka potrafi przyklejać etykiety na różnorodne typy wyrobów, przykładowo do koktajli (woda niegazowana, słodkie koktajle, gazowane soki), do jedzenia (oleje do smażenia, zupki dla dzieci, mleko), do kosmetyków (kremy dla kobiet, balsamy, kremy do golenia) oraz wiele innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najkorzystniejsze projekty, jeśli chodzi o etykietowanie opakowań. Od pewnego czasu nowością jest technika Adhesleeve, jaka polega mówiąc skrótowo na tym, że pojedyncza etykieta posiada charakterystyczne paski kleju poliakrylowego. Generalnie firma zajmuje się wytwarzaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Maya, Pratica czy Rotaxa. Wyselekcjonowane warianty są w stanie zamieszczać etykiety na wolnych opakowaniach i wszystkich napełnionych piwem, kremem lub pożywieniem.

Trzeba bez wątpienia rozważyć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, np. modularnej. Za jej sprawą mamy szansę oznaczać za jednym razem choćby 6 produktów. Efekt końcowy jest uzależniony od ilości stacji, w które będzie wyposażona oraz od wielkości karuzeli – bowiem etykieciarki rotacyjne inaczej definiuje się jako „karuzelowe”. Pojemniki puste czy napełnione są zamieszczane dokoła głównej stacji, która obraca się i w tym samym czasie wprowadza banderole.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

W przypadku kiedy producent pożywienia, trunków bądź kosmetyków chce mieć efektywną maszynę do wprowadzania etykiet na opakowania, to powinien wybrać oczywiście P. E. Labellers. W Polsce funkcjonuje wyłącznie kilka placówek, jakie zajmują się sprowadzaniem tak profesjonalnych urządzeń przemysłowych i dalszym ich serwisem. Należałoby jednakże zainwestować w coś, co będzie stosowane do seryjnej produkcji przez masę lat. Etykieciarkę można zaadaptować do linii fabrycznej, jaką teraz posiada konkretna firma.

Podstawową zaletą jest sama technologia Adhesleeve, która zapewnia opcję eliminacji zbytecznych nakładów, m in. kosztów przechowywania kleju, nakładów na rozpuszczalniki (stosowane są w etykieciarkach wykorzystujących gorący klej), sponsorowania dodatkowego czasu mechaników trudniących się nadzorem systemów klejowych. Ogromnym atutem jest to, iż nie trzeba utrzymywać zawodowców – zatem pracowników z doskonałymi kwalifikacjami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest doprawdy łatwa. Odbywa się za pomocą panelu dotykowego.

Mamy szansę ponadto liczyć na dużo mniej postojów na linii fabrycznej, lepszą wytrzymałość etykiet i ograniczenie nakładów na energię (są połączone z ocieplaniem kleju w różnych wariantach etykieciarek).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy wyjątkowe cechy: przystępną cenę, ergonomiczność oraz bezpieczeństwo. Wzór któregokolwiek aplikatora naklejek jest na każdym kroku dopasowywany do oczekiwań Odbiorcy. Istnieje możliwość umiejscowienia niniejszej aparatury na jak najmniejszej powierzchni oraz jednocześnie nie zostają złamane regulaminy BHP. Każda z nich ma koliste ramy oraz specjalistyczne osłony, aby zatrudniony w trakcie obsługi mógł czuć się komfortowo. Oczyszczanie, naprawa, przezbrojenia – są nadzwyczaj szybkie.

Cena aplikatora etykiet zależy często od jej wariantu, mianowicie od techniki, w której wkrótce będzie pracować. Istotne jest również to, czy Nabywca jest zainteresowany kupnem całej linii fabrycznej czy jedynie jednego aplikatora etykietek. Plusem nowatorskiej technologii jest to, iż inwestycja zwraca się w szybkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers rzadko ulegają uszkodzeniom oraz absolutnie nie są przyczyną długookresowych zastojów. Najczęściej w tych okolicznościach są rozpatrywane: wskaźnik awaryjności i średni okres postoju linii.

Prócz aplikatorów etykiet dobrze jest wyposażyć linię fabryczną w kolejne funkcjonalne urządzenia, np. kontrolery butelek, zakręcarki lub maszyny rozlewnicze. Na efektywność produkcji mają wpływ wszystkie urządzenia, jakie biorą udział w otrzymywaniu artykułów oraz indywidualni pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest uzależniona od większej grupy czynników niż parametry techniczne.

Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej o przyklejaniu nalepek na produkty, kliknij w link obok – Aplikatory etykiet

Strona używa cookies
Ok