Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Szkoła pływania dla niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Stanowczo zbyt wielu ludzi lekceważy przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy oschli? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, któremu należy poświęcić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być dobrze przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, martwiącym się o problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej dokładne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią możliwością są najczęściej sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy medyczne zajmujące się również produkcją. Mają oni największą świadomość odnośnie niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Niezbędne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne usytuowanie głowy. Najbardziej odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Lecz przy wyborze nie możemy zwracać uwagi tylko na pozycję spania. Konieczna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa opisująca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej ważne jest to, że posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zdarza się, że jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka posiada dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, zwiększa komfort snu, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona tylko do snu, można też wyposażyć się w specjalną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze oczekiwania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą eksperta na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki dziecka, jeśli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie głowy może złagodzić ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. wysoka cena kojarzy się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne jak spać

Strona używa cookies
Ok