Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe czy może być bezbolesne
12 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego, 2019

Szkoła pływania dla niemowląt

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. ze względu na to zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi instruktorami, które umożliwiają naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój dzieci. Same maluszki doskonale się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich ciekawym doświadczeniem. Jest to również fantastyczna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio dopasowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą ciągnąć za sobą stres, zarówno dla opiekuna jak i naszego skarba. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Wymagany jest wzięcie prysznicu przed wejściem, przecież najważniejsze jest zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują podczas pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy maluch musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest ogromną ilością ilością nowych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i fantastycznie się bawią, dodatkowo mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się w trakcie urlopu wskoczyć do jeziora, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też uratować komuś życie, czy zdobyć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Maluszki widzą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chętnie z niego wychodzić, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń a także koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze instruktora, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok