PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego, 2019
Depilacja laserem medycznym Palomar Vectus
21 lutego, 2019

JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o prawidłowiej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych zaniedbań z reguły są takie dolegliwości jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Niżej przedstawiamy kilka skutecznych metod.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są w szczególności kobietom, które zmuszone są często nosić buty na obcasach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego warto starać się o ich dobrą pielęgnację. Solne kąpiele to nie tylko relaks ale także wsparcie w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody można także dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa także rozmaryn.

WYGŁADZANIE

Niezwykle ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest częste ścieranie martwego naskórka. Nie zaleca się do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ ze względu na swoją charakterystyczną porowatą strukturę sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli decydujemy się na stosowanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, żeby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował na śmietniku. Lepszym rozwiązaniem jest zakup kosmetycznej tarki- można ją łatwo wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też wiele specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które są bogate w drobinki pumeksu, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Przez to łatwo ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnowania o skórę stóp. Preparaty nawilżające trzeba stosować każdego dnia. Odbuduje to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla w dużym stopniu zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, aby rano móc podziwiać perfekcyjnie gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Warto zadbać także o staranny pedicure. Regularne obcinanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania istotne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, ponieważ mogą boleśnie wrastać w palce. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Nadmierne przesuszanie skóry to bardzo często efekt braku witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Apteki oferują też duży wybór kremów gojących, które skutecznie poradzą sobie wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Mogą być źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować wyeliminować je przy pomocy domowych sposobów. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel powinna potrwać przynajmniej 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Następnie powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że zawiera więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas boryka się z nadmiernym poceniem się stóp. W tym wypadku najistotniejsza staranna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne preparaty dedykowane dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba też zmienić obuwie: w pracy nosić przewiewne obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem ziół. Najskuteczniejsze z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz zakładać szpilki? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kostne palucha, które są powodem ból i skrzywienia całej stopy. Nadmiernie obciążony paluch często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z wąskim noskiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega dużym obciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Jest dużo metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one położenie palucha. Stosuje się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest znikoma. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do odpowiedniej pracy w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy nieustannie postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok