Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u dentysty
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – kamień czy kostka
29 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest praktycznie od razu w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które eliminują przebarwienia oraz korygują wygląd i kształt zębów, a także uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Do niedawna na końcowy rezultat musieli czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie istnieje możliwość sprawdzenia efektu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub użyć programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera aplikację implantu zębowego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, bo aplikacja implantów zębowych wiąże się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant zęba w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele lepsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a do tego pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą w gabinecie stomatologicznym jest całkiem komfortowy oraz nie zajmuje dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez problemu regulować natężenie lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić także za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się od razu na zęby. Licówkami można ukryć trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Strona używa cookies
Ok