Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego nawadniania
24 sierpnia, 2020

Implanty stomatologiczne

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest w dzisiejszych czasach najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i naprawie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany specjalnie, w szczególności z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej na miejscu utraconego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba przyczepiana jest na zawsze i dopasowywana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najwłaściwsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBOWE?

Wszelkie ubytki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba występuje ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto zwiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, przez co w przyszłości może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie oddziałuje na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty stosuje się w wypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na walory estetyczne. Braki powodują deformację twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta szczęka, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niekomfortowe i zawadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u lekarza stomatologa, podczas której przeprowadza się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie konieczne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Rodzaj implantów zawsze ustala lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najdłużej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długi okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być widoczny, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, nazywane też implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i są bardziej odporne na ścieranie oraz działanie elementów zewnętrznych – korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są w głównej mierze wytrzymałym i silnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i sprawują się jak zęby naturalne, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie ma potrzeby szlifowania zdrowych, pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed umieszczeniem implantu obowiązkowe jest wykonanie szeregu badań. Stomatolog ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje sporo przeciwwskazań.

Absolutnym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne i schorzenia niszczące organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Również dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Dobrze przeprowadzony zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wszczepienie implantów to jeden z najdroższych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 zł za pojedynczą śrubę. Do kosztu należy także doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich typu. Im solidniejsze i estetyczniejsze tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 400 zł.

W przeliczeniu nakład pełnego zabiegu sięga od 4 do 8 tysięcy zł.

Strona używa cookies
Ok