Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Zabiegi stomatologiczne Toruń
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja split
21 sierpnia, 2019

Fryzjer Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele jest jednym z tych szczególnych wydarzeń, kiedy wszystkie kobiety chcą prezentować się zjawiskowo. W trakcie przygotowań jedną z głównych spraw (dosłownie!) na głowie panny młodej jest fryzura ślubna. Ważne jest, by nie tylko świetnie wyglądała, pasowała do kształtu twarzy oraz do sukni, ale też, by wytrzymała aż do końca nocy. wybór fryzury na wesele musi być planowany z wyprzedzeniem, aby zapobiec nieprzewidzianym problemom w dniu ślubu. Żeby wszystko wyszło jak najlepiej, trzeba odpowiednio wybrać i upięcie, i fryzjera.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA WESELE ?

Przy wyborze salonu najważniejsze jest to, aby panna młoda czuła się dobrze. Najlepszym pomysłem jest więc salon, z jakiego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dawna ma kontakt z włosami klientki, dobrze zna ich wymagania, typ oraz wie jak je wymodelować, dlatego nie warto eksperymentować i szukać nowego specjalisty.

Może być też tak, że panna młoda nie korzysta regularnie z tego samego salonu fryzjerskiego, w takim przypadku odszukanie odpowiedniego fryzjera może okazać się trudne. Przede wszystkim dobry salon musi posiadać pozytywne opinie i doświadczenie. Warto też zapoznać się z jego katalogami fryzur na wesele i portfolio. Tego typu informacje można bez trudu znaleźć w internecie albo bezpośrednio w salonie.

Pomimo najlepszych referencji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, z tego względu niezłym rozwiązaniem jest wybranie się na próbne czesanie. Za jego pomocą nie tylko będzie można ocenić jakość usługi, ale też, czy własny pomysł lub propozycja fryzjera weselnego pasuje do kształtu twarzy i sukni panny młodej. Takie działanie pomoże właściwie dopasować wszystkie elementy wyglądu.

Planowanie fryzury na wesele z wyprzedzeniem i wstępne upięcia ślubne to doskonały sposób na odrobinę szaleństwa. W ciągu kilku miesięcy, znacznie prościej postawić na eksperymenty, które mogą stać się strzałem w dziesiątkę. Tuż przed samym ślubem nie warto zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ WESELNĄ ?

Inspiracja

Dobór fryzury weselnej można rozpocząć od sięgnięcia do inspiracji np. tych w internecie i z katalogów w salonie . Dzięki temu panna młoda ma możliwość znalezienia fryzur, które leżą w jej guście. Będzie to dobrą bazą dla fryzjera ślubnego, do stworzenia spełniającej oczekiwania stylizacji.

Warto też mieć na uwadze, że włosy mają różną strukturę. Niektóre typy układają się lepiej lub gorzej. Inne z kolei nie utrzymują stylizacji zbyt długo. To samo dotyczy długości i gęstości włosów. Warto to skonsultować z fryzjerem, który doradzi, czy wybrane upięcie ślubne będzie możliwe do wykonania na włosach i czy utrzyma się przez całą noc, czy tylko uroczystość kościelną.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, które pasują modelce z katalogu, nie zawsze podpasują wszystkim kobietom. Trzeba ocenić również indywidualne czynniki. Jednym z nich jest między innymi owal twarzy. Fryzura ślubna powinna podkreślać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami mogą pozwolić sobie na upięcia ślubne unoszące włosy w górę, aby zwiększyć ich objętość. Dla śmiałych pań, interesującym rozwiązaniem są cięcia ponad linią żuchwy. W przypadku okrągłej twarzy doradza się unikać prostych grzywek, ponieważ te skracają optycznie twarz.

Również u pań o kwadratowej twarzy dobrze jest zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie będą także upięcia gładkie włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury ślubne optycznie pomniejszające jej obrys, dla przykładu długie cieniowane włosy.

Również u pań o kwadratowej twarzy dobrze jest zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie będą też upięcia gładkie włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury weselne optycznie zmniejszające jej obrys, na przykład długie cieniowane włosy.

U osób o prostokątnej twarzy zdadzą egzamin fryzury, ze zwiększoną objętością po bokach twarzy. Dodatkowo odradza się wysokie upięcia na szczycie głowy oraz fryzury odsłaniające czoło.

Paniom z trójkątną twarzą najlepiej pasują fryzury wyrównujące dolną, wąską część twarzy. Dobrym przykładem będzie klasyczny bob oraz krótka grzywka lub zakręcone końcówki włosów. Odkryte czoło i wysokie upięcia optycznie wydłużą brodę.

Suknia

W trakcie wyboru fryzury ślubnej jednym z kluczowych elementów, jakie powinny do siebie pasować jest suknia ślubna. Przede wszystkim najbardziej liczy się ilość zdobień oraz kształt dekoltu sukni. Trzeba pamiętać o umiarze. Niejednokrotnie mniej znaczy więcej.

Przy bogato zdobionej, strojnej sukni, warto wycofać się z fantazyjnych upięć. Fryzura ślubna, chociaż równie ważna, jest w tym przypadku dopełnieniem, dlatego nie powinna odwracać uwagi od stroju, dlatego powinna być subtelna. Wymyślne upięcie ślubne sprawdzi się przy gładkiej, niezbyt eleganckiej, wymyślnej sukni.

Suknia z zabudowanym dekoltem lub ze stójką już sama w sobie jest ozdobą, dlatego upięcie włosów powinno odsłaniać szyję. W tym przypadku dobre jest wysokie upięcie lub kok z tyłu głowy. Świetnym dopasowaniem są też gładkie fryzury na wesele. Również dekolt w kształcie łódki będzie się dobrze prezentować w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy takiej sukni odpowiednie będą zarówno upięcia, a także rozpuszczone swobodnie włosy, które subtelnie pokryją ramiona. Rozpuszczone włosy są też wspaniałym dopasowaniem do dekoltu w kształcie litery V.

Podstawową rolą sukni z dekoltem na plecach jest wyeksponowanie pleców, przyciąganie uwagi, z tego względu dopasowane do niej upięcie weselne powinno dbać o to, by kosmyki włosów ich nie zasłaniały.

Suknia na jedno ramię wymaga wyrównania asymetrii, dlatego do tego typu sukni świetnie pasują upięcia ułożone po drugiej stronie szyi, które wyrównają wizerunek, ale nie zakryją ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na wesele można też dopasować do dodatków, chociaż znacznie lepiej zrobić na odwrót. Najbardziej powszechnym elementem jest rzecz jasna welon, który jest dobry dla każdej fryzury i upięcia. Równie powszechne są ozdobne wsuwki i opaski, doskonałe też dla włosów o każdej długości. Wianki z żywych albo sztucznych kwiatów będą pięknym uzupełnieniem rozpuszczonych włosów, a pojedyncze kwiaty świetnym dodatkiem subtelnych upięć. Fascynatory i kapelusze wypadną dobrze tylko w przypadku, kiedy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki pomogą w doborze fryzury weselnej, należy jednak pamiętać, że panna młoda przede wszystkim musi czuć się w niej komfortowo.

Fryzjer Toruń Cennik

Fryzjer Toruń

Strona używa cookies
Ok