Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Najnowsze zabiegi kosmetyczne
25 września, 2019
Dobry Fryzjer – jak wybrać dobry salon
26 września, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie ujędrniający skórę

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, przez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi oraz metabolizm, a także wspiera usuwanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Na dodatek cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki oraz generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

W wyniku endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się punktowo czuła na dotyk, dlatego szczególnie znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Tak samo ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie dobre będzie pożywienie z niską zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga też regularna aktywność fizyczna. Należy jednak uważać, by nie przeciążać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba również zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową też urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary również należy ominąć.

Strona używa cookies
Ok