Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie ujędrniający skórę
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Najnowsze zabiegi kosmetyczne

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia całą paletę ciekawych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale też formują sylwetkę, usuwają tłuszcz, cellulit, niepotrzebne owłosienie oraz promują rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które przynoszą wciąż ulepszone oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, innowacyjne metody powodują, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obarczają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zadbana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest zdecydowanie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka dodatnio wpływa na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów oraz pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które zastosowuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj angażują pracę specjalnych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dostarczane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju działania przywracają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać też materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także eliminują zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki przede wszystkim przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, w głównej mierze z tych części ciała, które są odporne na aktywność fizyczną albo wymagające diety. Nowoczesna technologia pozwoliła stworzyć metody, które sprawiają, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, przez co znacznie prościej jest je odessać lub przenieść do wątroby, skąd zazwyczaj usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają również inne korzystne efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić blizny, zmarszczki lub rozstępy.

Istnieje wiele innowacyjnych sposobów formowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i tym samym rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją też metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te zabiegi są mało inwazyjne i przynoszą widoczne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 45% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń oraz zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowocześniejsze oraz skuteczniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne udostępniają nowoczesne zabiegi laserowe, które działają na różne części ciała oraz tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która likwiduje niechciane owłosienie z każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają też problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na stan skóry i tym samym ją odmładza. W wyniku tego część zabiegów pobocznie wpływa na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, stosują innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wstawianych w warstwy skóry, żeby unosiły oraz trzymały konkretne partie skóry.

 

Strona używa cookies
Ok