Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie ujędrniający skórę
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – jak dekorować z klasą
24 października, 2019

Dobry Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko sukces codziennej pielęgnacji, ale także kontakt z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien znać oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Dlatego dobry wybór salonu fryzjerskiego jest tak istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie powinny być brane pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest także wygląd salonu oraz nastawienie do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale także jest w stanie im doradzić. Ocenia, które fryzury są realne do wykonania na włosach w konkretnym rodzaju, a które nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są także dyplomy, jakie zazwyczaj można zobaczyć na stronach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer nieprzerwanie się udoskonala – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Zwiększa swoją wiedzę oraz śledzi nowości. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia szczególnie ciekawią większość klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami zazwyczaj powinien posiadać również umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni wyczarują fantazyjne upięcia, które będą idealne na przykład na wesele lub inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam pasują. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , żeby upłynął w przyjemnej atmosferze. Często fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu ploteczek, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów lepiej się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów lub na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej warto także zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Z tego powodu poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Bywa również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz wie, czego wymagają.

Ważna jest także komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować rabat, naprawczy lub zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu jego wygląd jest niezwykle istotny. W tej kwestii podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie sprzęty są porządnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, żeby narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jakim stopniu personel troszczy się o porządek salonu. Jeśli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w czasie mycia woda czy szampon to sygnał, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer chwilę po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjściem kolejnego  klienta.

Trzeba też zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ciemne, smutne salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są specjalistami, dowodzi także jakość sprzętu i produktów, jakie są tam używane. Ostrość maszynek, nożyczek czy brzytw rzutuje na efekty pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej strat, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet największe zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest marny.

Dobrze jest też spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.fryzjer-torun.pl

Strona używa cookies
Ok