Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy Stanley Thermos Esbit – który najlepszy oraz jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacja do domu – Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal sporym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają zostać usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Należy pamiętać, że wosk musi być zaledwie lekko rozgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Miejscami, jakie można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce albo bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto zrobić sobie porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie usuwania. Planując depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem należy dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, żeby w czasie zabiegu ich nie naruszyć. Warto także zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego względu lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie ważne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Ponadto można ją stosować na prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest natychmiast po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Strona używa cookies
Ok