Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?
14 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
16 marca, 2017

Depilacja laserowa – zapewne każda kobieta chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym czym jest hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa indyjskiej religii, choć w ogóle to pojęcie nie jest powiązane z mistycyzmem jak i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą choruje wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to fachowy termin opisujący po prostu nadmierne owłosienie. Panowie również mogą mogą chorować na tą dolegliwość, aczkolwiek spora liczba mężczyzn nie ma problemów z dość obfitym futerkiem. Dla kobiet przeciwnie to absolutny koszmar.

U osób zapadających na hirsutyzm włosy rosną w przesadnej ilości na różnych częściach ciała – w okolicach bikini, na nogach i co najbardziej uciążliwe na twarzy. Musicie przyznać, że włosy na urokliwej, damskiej twarzy nie wyglądają stylowo i ponętnie. A w sumie każda z dziewczyn marzy o tym by być pociągająca i elegancka.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa skutecznie i bez bólu usuwa nadmierne owłosienie z każdej części ciała. Jest to zabieg niezawodny, zwłaszcza zalecany ludziom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej wyjątkowej choroby, wywierając wpływ na komfort pacjentów.

Jeśli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym poradnikiem mówiącym o przebiegu epilacji, jak i samego hirsutyzmu.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm objawia się chorobliwym owłosieniem w niestandardowych miejscach. U osób z tym schorzeniem, ciemne włosy rosną nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w okolicach bikini, ale również na brodzie, co nie wygląda elegancko. Hirsutyzm stwierdzany jest jako mankament kosmetyczny. Bywa, że jest rezultatem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u atrakcyjnej, 100% dziewczyny pojawia się niewielka bródka? Damski organizm wytwarza równocześnie estrogeny ( kobiece hormony), jak i androgeny, czyli hormony męskie. Czasem możliwe jest, że w efekcie dezorganizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają produkować za dużą liczbę hormonów męskich. Wynikiem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Innymi przesłankami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za rozwój zbytniego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej mogą odpowiadać także sterydy (wykorzystywane w przeróżnych terapiach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W chwili zaobserwowania pierwotnych śladów hirsutyzmu rekomenduje się spotkanie u lekarza. Po szczegółowym zbadaniu udokumentuje on diagnozę i przepisze stosowne środki, lub zaznaczy, że nadmierne owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wówczas najwłaściwszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. W trakcie paru sesji raz na dobre pozbędziesz się przeszkadzających Ci włosów.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym wyłącznie do osób chorujących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – panie i mężczyźni, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. Tak prawdą jest, że depilacja laserem w całości eliminuje włosy z każdej partii ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy utrzymują, że jest to zabieg bezbolesny. Właściwe ustawienie aparatury do specyfiki skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne są Twoje włosy. Generalnie rezultat ostateczny jest taki – kompletne usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie odrosną.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda techniczna nazwa) urządzenie przekazuje wiązkę energii, która zostaje skonsumowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest trwałe zniszczenie struktury włoska, który przestaje się rozwijać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Wywołane jest to ciągiem rozwoju włosa. Promień lasera absorbowany jest jedynie przez włosy, które eksponowane są na skórze. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie dostaną wymaganej ilości emitowanych promieni właściwej do ich osłabienia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włosy zostają usunięte.

Jak wspomina duża liczba pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Gęste włosy występujące na twarzy zanikają po kilku sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zaskakuje nas, że dziewczyny chorujące na hirsutyzm decydują się na tą przynoszącą efekty formę terapii. Depilacja laserowa to nie tylko zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich kobiet, u których zbędne owłosienie budzi duże kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich dziewczyn, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla swojej wygody? W każdym razie umów się na konsultację w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, instytut proponuje specjalistyczną depilację laserową z wykorzystaniem pionierskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Chcesz mieć piękną i dopieszczoną skórę? My Ci w tym pomożemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja laserowa Toruń

Strona używa cookies
Ok