Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik
Bezpieczne kredytowanie firm
14 marca, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej
15 marca, 2017

Wielu uczniów pytanych w szkołach w jakim zawodzie chcą pracować jak dorosną, bez zastanowienia odpowiada – adwokat. Podobnie jest z uczniami w wieku licealnym. Młodzi ludzie oglądając nie zawsze zgodne z rzeczywistością filmy, zachwycają się życiem i pracą prawników. Funkcja ta niesie za sobą za równo korzyści jak i zdecydowane wady. Na pewno praca w wymiarze sprawiedliwości przynosi dużo satysfakcji nie tylko emocjonalnej, ale również finansowej. Adwokaci nie narzekają na rutynę, to trzeba napisać na samym początku. Jednak czy taki zawód jest dla Ciebie odpowiedni?

Będąc na początku dojrzałości nie masz pewności jeszcze co zmierzasz robić przez resztę życia. Pewnie nie masz nawet pewności co będziesz robić w kolejnym miesiącu, a co dopiero w tak długim okresie jak 5 następnych lat. Nie łam się, nie jesteś sam. Wiele osób zdając egzamin maturalny ma znaczący problem z doborem przyszłej kariery. Z jednej strony intrygują nas dobrze odpłatne funkcje, ale z drugiej nie chcemy się zamykać w klatce z względu dużych zarobków. Jeśli chcesz postawić na karierę w kancelarii adwokackiej poczytaj poniższy artykuł dotyczący zawodu adwokata i struktury sądownictwa polskiego. Mamy nadzieję, że przemyślisz wszystkie plusy i minusy, a Twoja decyzja o przyszłym zawodzie będzie oparta głęboką analizą i konkretnymi argumentami, które w pracy adwokata są równorzędnie konieczne.

Adwokat – od studiów do własnej kancelarii

Jeżeli jesteś w tym podpunkcie świadczy to, że podstawowy krok w kierunku kariery prawnej został wykonany. Musisz wiedzieć, że czeka Cię nie lada podróż przez 5 lat studiów i parę lat aplikacji. Natomiast późniejsza praca w zawodzie prawnika zrekompensuje Ci bezsenne noce na nauce. Zacznijmy jednak od początku. Co potrzebujesz przygotować na starcie? Naturalnie wybrać stosowną uczelnię. Studia prawnicze dostarczane są zarówno przez publiczne, jak i niepubliczne jednostki w trybie dziennym i zaocznym. Najlepiej pójść do szkoły publicznej, gdzie zajęcia są bezpłatne. Jeżeli jednak masz plan dorabiać w trakcie studiów powinieneś wiedzieć, ze na pewnych uniwersytetach pogodzenie tych dwóch rzeczy może być kłopotliwe. Wówczas warto przeanalizować wybór studiów niestacjonarnych, czyli zajęciach weekendowych lub wieczorowych. Wiadomo są one płatne.

Podczas studiów będziesz spotykał się z taką tematyką jak prawo karne, prawo cywilne, prawo administracyjne, jak i prawo międzynarodowe. Jakakolwiek z tych dziedzin wyszkoli Cię do pracy w instytucjach prawnych. Od Ciebie zależy którą z gałęzi prawnych wybierzesz na własną specjalizację. Miej to na uwadze – lepiej znać się szczegółowo na 1 kwestii, niż na kilku umiarkowanie. W zawodzie prawnika to wiedza przesądza o przyszłym sukcesie więc zatroszcz się o to żeby podczas studiów poszerzać ją jak najmocniej. Po pięciu semestrach czeka Cię obrona dyplomu magisterskiego. W zasadzie Ty wybierasz temat pracy rozliczeniowej. Sam egzamin magisterski jest dość przyjemny. Prawdziwe zmagania zaczynają się po tym momencie, gdy musisz zadecydować na jaką aplikację chciałbyś pójść. Możemy wyliczyć sześć najistotniejszych – adwokacką, radcowską, komorniczą, notarialną, prokuratorską i sędziowską. Aplikacja to coś na kształt praktyki zawodowej dla absolwentów studiów prawniczych. Na początku wymagane jest zdanie egzaminu wstępnego, a po przebytej aplikacji musisz zdać egzamin finalny, który jest dość złożony. Natomiast po pomyślnym zdaniu rozpościera się przed Tobą ścieżka do pracy w wskazanym zawodzie prawniczym.

Adwokat – obrońca sądowy

Po odbyciu aplikacji uzyskujesz prawo do uprawiania wskazanego zawodu – sędziego, notariusza, lub też adwokata. Adwokat jest zasadniczo najbardziej wszechstronną profesją, gdyż zarówno może świadczyć porady prawne, jak i zastępować swoich Kontrahentów w sądzie. Powiązany jest z dziedziną prawa karnego, jak i prawa prywatnego. Może zatem z jednej strony być mecenasem oskarżonego o wykroczenie z kodeksu karnego, jak i zastępcą sądowym osoby zaskarżonej w związku z występkiem wymienionym w kodeksie cywilnym. Adwokat może realizować indywidualną kancelarię prawną, lub być zatrudniony w innym biurze prawnym, lub na przykład w jednostce międzynarodowej.

Prawnik to szalenie interesujący i odpowiedzialny fach, w którym zazwyczaj trzeba ukrywać emocje. Z całkowitą pewnością nie jest to zawód dla osób o słabych nerwach. Jeżeli potrafisz analitycznie podchodzić do problemów, patrzeć na wydarzenia z dystansu, łatwo zapamiętujesz fakty i jesteś wyrozumiały w stosunku do ludzi, możliwe że praca adwokata jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pracy adwokatów, wejdź na stronę fachowej kancelarii adwokackiej Ius Cogens z Torunia. W dziale Blog odnajdziesz pełny wachlarz ciekawych porad prawnych.

Kancelaria adwokacka Ius Cogens specjalizuje się w prowadzeniu spraw powiązanych z prawem karnym i cywilnym. Wyśmienici prawnicy oferują wysokiej rangi doradztwo prawnicze , oraz zastępstwo procesowe przed wymiarem sprawiedliwości w każdej instancji, jednostkami samorządowymi i urzędami, wszędzie tam gdzie na czele stoi litera prawa.

Strona używa cookies
Ok