Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej
15 marca, 2017
Kursy na karetki pogotowia szkolenia dla kierowców karetek
Kierowcy karetek muszą kończyć specjalistyczne kursy
16 marca, 2017

Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co wybrać? Kosztowny depilator, podgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta chce posiadać nieskazitelne ciało, koniecznie bez żadnego włosa! Część z nas nie chce trwonić czasu na finansowanie kremów do usuwania zbędnego owłosienia, z jakimi należy przebywać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Jednorazowe maszynki, mało komfortowy wosk, drogie akcesoria na potrzeby usuwania włosów w zaciszu własnego domu – muszą ostatecznie odejść. Powstał w ostatnim czasie ich następca – profesjonalny laser, który może zredukować włosy z każdej części ciała i to na dobre. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ów artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest potwornie męczące. Ma to na uwadze na pewno każda kobieta. Odrastające włoski są odporniejsze, ciemniejsze i jeszcze trudniej o nich zapomnieć. Jeśli zamierzamy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, to musimy bezwarunkowo wiedzieć w jaki sposób wykonać poszczególne kroki, gdyż możemy wyrządzić sobie krzywdę, a konkretniej zranić skórę. Nie wolno zapomnieć o dobrej pielęgnacji, ponieważ to esencja znakomicie gładkich nóg (bądź innych części ciała). A może zaczerpnąć z dobrodziejstwa innowacyjnych technik i zdecydować się na laser? To skuteczna strategia pozbywania się owłosienia, jednak w sumie nie jest aż taka łatwa. Trzeba zapisać się na co najmniej kilka kosztownych wizyt, aby kosmetolog usunęła wszystkie włoski na stałe. Bardzo ważne jest przygotowanie ciała do opisanego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo i seksowną, piękną skórę.

Czy weryfikowałaś kiedyś to, ile czasu poświęcasz na usuwanie owłosienia z nóg albo pach? Jeśli kupiłaś w drogerii maszynkę do golenia to trwonisz codzienne aż 7 minut, co daje około 167 godzin każdego roku. Depilator mechaniczny bądź gorący wosk wyłącznie na pierwszy rzut oka są ekonomiczne, ponieważ trzeba taki system stosować nie mniej niż przez 30 minut co kilka tygodni. Do tego dochodzą kosztowne balsamy, kremy oraz następne kosmetyki, których zadaniem jest spowalniać wyrastanie włosów albo ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest nieprzyjemna i właśnie dzięki niej można mieć potem trudności z wrastaniem włosów. Do tego w sumie nie jest taka tania. Mając na uwadze te wszystkie zabiegi, możemy stanowczo potwierdzić, iż epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i najtańsza. W naszym kraju znajomość tego zabiegu krótko mówiąc nie jest wciąż wystarczająca. Kilkadziesiąt Klientek dowiaduje się o owej ofercie przy okazji zapisów na pozostałe zabiegi, np. rozgrzanym woskiem. W zasadzie nie decydują się na to, bo krótko mówiąc nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. W dodatku o depilacji za pomocą lasera krąży kilkadziesiąt mylnych opinii.

Czemu? Bo pojęcia „depilacja” i „epilacja” są używane na przemian. Można to dostrzec choćby po tekstach na wielu stronach internetowych, czy ocenach rozmaitych „fachowców” w komentarzach i na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz wcale nie bazuje wyłącznie na tym, iż w jednym spośród tychże sformułowań nie ma czarodziejskiej literki „d”. W manualnej depilacji (przykładowo za pomocą plastrów z woskiem bądź depilatorem mechanicznym) każdy włosek jest usunięty, jednak wyłącznie na zewnątrz. Cała cebulka i brodawka odżywiająca włos pozostają zdrowe. Przez to depilację należy wielokrotnie powtarzać. Epilacja laserowa jest metodą trwałego redukowania owłosienia. Unicestwia włosek, cebulkę oraz wymienioną brodawkę – natomiast skutkiem jest brak możliwości odbudowy włosa oraz jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. W trakcie wizyty przekazywany jest impuls. Melanina, a mianowicie barwnik występujący we włosach, absorbuje wysyłane światło. W trakcie funkcjonowania lasera jest generowane ciepło, zaś włos wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest usuwany. Efektywność lasera bazuje na tym, czy od razu spali poszczególne cebulki z meszkiem czy tylko je nadwyręży. Spora ilość urządzeń, które instaluje się w mieszkaniach lub gabinetach kosmetycznych wyłącznie obniża mechanizm wzrastania włosa. Z tego względu po jakimś czasie uwidaczniają się nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Doznawanie dyskomfortu jest rzeczą indywidualną, lecz ogólnie rzecz ujmując nie można bez żadnych wątpliwości stwierdzić, że epilacja laserowa nie boli. Podczas nadawania impulsu Pani opowiadają o tym, że wyczuwają łagodne ukłucia bądź mrowienie. Najlżejsza bolesność pojawia się przedramionach oraz łydkach, zaś najgorsza w strefach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to jednakże faktycznie minimalny, nic nie znaczący ból, bo na stałe uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Pojedynczy zabieg z pewnością nie da dobrych rezultatów. Wiązka lasera usuwa podczas pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W części przypadków wystarczą cztery sesje depilacji laserowej. U 20% Klientek nieuchronne są terapie przypominające, bo zwykle w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy po niedługim czasie potrafią zacząć rosnąć oraz trzeba udać się na taki zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Kolor włosów do tej pory był wyjątkowo istotny, a lasery dostępne na rynku w zasadzie nie umiały poradzić sobie z włosami jasnymi, rdzawymi bądź siwymi. Jasne owłosienie było pierwszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, bowiem urządzenia miały problem z rozgraniczaniem włosa od skóry. Teraz korzysta się raczej z aparatury Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w wysokiej jakości narzędzie do oceny włosków i skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się możliwe depilowanie choćby bardzo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus niszczy włosy w intensywnym kolorze – atramentowe, jasnobrązowe – oraz prawie niewidoczne, m in. ogniste i platynowe. Impuls świetlny jest przystosowany do barwnika włosków oraz tonu cery, by krótko mówiąc nie doszło do jakichkolwiek. oparzeń. Parametry są zatem zawsze bardzo skrupulatnie dobierane, żeby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w trakcie depilacji.

Kto absolutnie nie może jeszcze skorzystać z zabiegu epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Niewątpliwie Panie, które posiadają siwe włosy. Są one całkiem pozbawione pigmentu, a epilacja po prostu się nie uda.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być nawilżona, nie może być na niej jakichkolwiek obrażeń, ani wysuszonych obszarów. Na kilka dni przed sesją warto przeznaczyć parę chwil na porządną pielęgnację. Przed samym zabiegiem skóra musi być nieskazitelna (bez koktajli odżywczych, samoopalacza etc.). Bardzo ważne jest także precyzyjne zgolenie skóry, bowiem wcale nie możemy epilować skóry podrażnionej. Staranne ogolenie daje gwarancję przyjemnego oraz do pewnego stopnia niebolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed kuracją każda Klientka koniecznie powinna porozmawiać z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wykluczenie przeciwwskazań. Wtedy dostosowywana jest do partii ciała głowica – mniejsza albo o większych gabarytach zależnie od określonej partii ciała. Okazalszą stosuje się na rozległych obszarach, m in. udach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się twarz. Jedna i druga jest przystawiana do wybranej partii na tzw. „fałdkę”. Z boku wygląda ta czynność w ten sposób, iż dziwna lampa z koralowym światłem jest przybliżana na okrągło do ciała. Po depilacji kosmetolog smaruje kremem kojącym cały rejon, na jakim zabieg był realizowany.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Niezwłocznie po kuracji oraz przez co najmniej kilka następnych dni musimy bezwzględnie masować miejsca po epilacji z użyciem lasera kosmetykami, które w swoim składzie posiadają panthenol albo kolejne komponenty wychładzające i uśmierzające ból. Przez plus minus jeden tydzień w ogóle nie wolno stosować peelingów, musimy unikać balsamów przesuszających skórę, słońca, basenu i sauny. Jeżeli zaobserwujemy małe strupki, w ogóle nie wolno ich zrywać (bo pojawią się wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest dedykowany do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Mamy szansę więc pozbyć się na zawsze nadmiernego owłosienia z łydek, intymnych rejonów, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To dobry zabieg dla Pań, które mają nadmierne owłosienie w okolicy twarzy bądź na pośladkach i sprawia im to dyskomfort, m in. na basenie.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Istnieje parę typów dolegliwości, jakie są istotnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu epilacji przy użyciu lasera. Są to między innymi niepilnowana cukrzyca, epilepsja, choroby rakowate, bielactwo albo dynamiczne choroby skóry. Kosmetolog mówiąc w skrócie nie zrealizuje wizyty, jeśli stosujemy specyfiki z retinoidami bądź popijamy niektóre zioła. Zabieg musi być zrobiony w zgodzie z zaleceniami dermatologa, bo wówczas mamy szansę z nim omówić wszystkie trudności pojawiające się dokładnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz ujmując, kuracji depilacji za pomocą lasera wolno poddać się o każdej porze roku. Należy natomiast pamiętać, iż po zabiegu w ogóle nie wolno w jakimkolwiek przypadku zażywać kąpieli słonecznych, kursować na basen lub próbować kosmetyków z alkoholem w składzie (mocno podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg powinniśmy zrealizować pod koniec roku, ponieważ finalny zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Całkowita terapia przebiega dość długo, bowiem nowe zabiegi muszą być przygotowywane w korzystnych odstępach czasu. Zima zatem to właściwy okres, ażeby zacząć realizować swoje cele, zaś wiosna, aby odsłonić ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej wejdź w link obok – Depilacja

Strona używa cookies
Ok