Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat do rozwodu
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020

Maszynki i balsamy do golenia, kosmetyki opóźniające odrastanie włosków, depilacja za pomocą plastrów – to przypuszczalnie najprostsze środki pozbywania się zbędnego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Na pewno sprawdzają się na kilka lub kilkanaście dni, jednak po tym czasie operację dobrze jest powtórzyć. I to naturalnie jest główny argument odkrycia depilacji laserowej – zatem zabiegu usunięcia owłosienia raz na zawsze. Bynajmniej nie jest to koncept nowy, bowiem jakiś czas temu mnóstwo osób umawiało się na kurację z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Aktualnie najnowocześniejszym i najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo szybciej usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Badacze, którzy opracowali, a w dalszej kolejności wprowadzili do obiegu oba lasery diodowe, za drugim razem zamontowali bardziej jednorodną wiązkę lasera. Takie rozstrzygnięcie zapewniło pogłębienie skuteczności kuracji, ograniczenie czasu jego wykonywania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i można ją z dobrym rezultatem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry szczególnie podatnej na uczulenia czy ciemnej. Mogą z niego skorzystać osoby, które posiadają niejednolity kolor skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji lub posiadają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zyskał dużo prestiżowych nagród. Co ważne, nie powoduje zbędnych skutków ubocznych.

Najczęściej trzeba od 3 do 5 sesji, ażeby dokładnie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy określimy parę partii, np. brzuch i pośladki za jednym razem, wtedy kosmetyczka potrafi to wykonać w czasie jednorazowej konsultacji. W sumie liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i poziomu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włoski dobrze rozpoznawalne, najciemniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Krótko mówiąc nie wszystkie po prostu wyrastają równocześnie, stąd też laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa rzeczywiście gwarantuje znakomite efekty?

Nie ulega wątpliwości są one dużo atrakcyjniejsze niż w przypadku depilacji klasycznymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w czasie życia są w stanie wystąpić tylko indywidualne włoski (np. w wyniku w okresie przekwitania). Panie, które zdecydowały się na owy zabieg i publikują swoje wypowiedzi na stronach tematycznych w 99% są szczęśliwe z rezultatów. W szczególności, że jest to odpowiednia metoda na wrastające włosy. A konkretnie? Przykrym efektem nieuważnych depilacji lub po prostu dyspozycji są małe ranki na skórze, rozognione grudki czy krosteczki. Potrafią także wystąpić stany zapalne, a wówczas wizytacja u lekarza jest nieraz nieodzowna. Włosy nie mogą przebić się przez skórę i pozostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna zbierać się ropa, natomiast następnie tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest dobrą opcją, ażeby poradzić sobie z takim problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przybliża do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest przygotowanie obserwacji włosów i dopasowanie mocy wiązki świetlnej. Lasery starszego rodzaju nie posiadają takiej opcji, stąd też przed wizytą dobrze jest ustalić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny skaner monitoruje kilka paramentów równocześnie, m.in. kolor i zwartość włosków. Nie musimy się zadręczać, że urządzenie będzie sprawiało ból lub powstaną oparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako największy walor musimy uznać zaoszczędzony czas, bowiem w ogóle nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak realizowaliśmy to do tej pory. Nie musimy także nabywać nowych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia do domu, trudzić się z rozgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Panie wolą epilację ze względów czysto praktycznych. Mają możliwość śmiało wyskoczyć na plażę w bikini, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się rzadkich sterczących włosków ani krost. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Niewątpliwym atutem dla kobiet depilujących okolice intymne jest możliwość znieczulenia owego wyjątkowo wrażliwego miejsca. Chłodzący żel minimalizuje siłę odczuwania sukcesywnych impulsów dostarczanych przez laser. Do kolejnych plusów możemy zaliczyć brak powikłań po terapii (warto jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj bardzo kosztowne, zatem warto zobaczyć regionalne oferty i stwierdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawostki

W trakcie trzeciej zabiegu laserem leczniczym Palomar Vectus można pozbyć się blisko 90% włosów

Przy pomocy Palomar Vectus można niszczyć włoski choćby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było minimalizować zbyteczne owłosienie

Można rozróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych dzisiaj do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zainteresowała Cię trwała depilacja, najedź w link i zobacz najczęstsze pytania.

depilacja

Strona używa cookies
Ok