worki do pakowania na roli worki do drewna warzyw węgla kolorowe zielony
Węgiel najmocniejsze worki
3 lutego, 2017
Tarcze diamentowe wiertła do gresu wiertła do asfaltu Gdańsk
Profesjonalne narzędzia diamentowe
5 lutego, 2017

Torebki filcowe podbijają świat

Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu

Filcowanie jest to inaczej „kołtunienie się”, zatem podstawowy system wytwarzania artykułów ręcznie robionych. Polega on ogólnie rzecz biorąc na swoistym profilowaniu wełny za pomocą igły. Całkowity cykl może odbywać się zarówno na sucho (jedynie za pomocą igły), jak i na mokro (przy zużyciu mydła i ciepłej wody). Z filcu aktualnie przygotowuje się dużo artykułów, przykładowo odzież, torby na zakupy, kukiełki bądź błyskotki. Mamy szansę je szczególnie szybko odnaleźć, wpisując w wyszukiwarkę frazy „torebka z filcu” albo „odzież filcowana”. Nasze babcie pamiętają ciągle czasy, kiedy ten niekonwencjonalny system wyrabiania odzieży bądź akcesoriów, był „przekleństwem”. Zrobiony na drutach golf pod działaniem wielorakich czynników tracił pierwotny estetyczny wygląd, wyciągał się i w zasadzie wyglądał nieatrakcyjnie. Teraz zlepianie to ultranowoczesny styl, a posiadanie wspaniałej torebki wyprodukowanej w tenże sposób (inaczej samodzielnie) jest najzwyczajniej w świecie obowiązkowe!

Który wariant torby zrobionej z filcu wybrać?

Całość zależy od tego, w jakich okolicznościach ona zwyczajnie będzie nam potrzebna. Krócej mówiąc – jaką rolę ma sprawować. Czy będziemy do niej wrzucały konkretne i masywne przedmioty, czy przeciwnie drobne kosmetyki oraz komórkę? Czy zamierzamy trzymać ją na ramieniu, w ręku czy na plecach? Planujemy brać ją na spacery czy jeździć po zakupy? Mówiąc w skrócie można rozróżnić następujące torebki filcowe: damskie oraz unisex, m in. do chodzenia po mieście, weekendowe, do noszenia zakupów, kuferki, listonoszki czy na laptopa. Częstokroć mają dowolny wzorek (czasami zdjęcie), ale mamy możliwość ponadto odszukać torebki klasyczne, gustowne, bez zbytecznych naddatków. Przykładem mogą być sportowe, na jakich napisy są po prostu zbyteczne biorąc pod uwagę komfort użytkowania.

Przy doborze torby na zakupy pilśniowej powinniśmy kierować się również swoją sylwetką i wzrostem. Dla drobnej, szczupłej oraz małej Pani właściwsza będzie niewielka, jaka wyeksponuje sylwetkę, lub niezmiernie duża, przy użyciu której wytworzy się nietuzinkowy kontrast. Dla tej, która zamierza prezentować się drobniej, lepsza będzie torebka duża i szczególnie duża, czyli taka która oddali uwagę od newralgicznych fragmentów ciała. Zanim zdecydujemy się na konkretny typ, powinnyśmy go przymierzyć oraz zaobserwować w lusterku. Jeżeli właściwie nie będziemy dobrze się w niej czuły, bynajmniej nie należy w nią inwestować. I tak będzie leżała w szafie albo (co gorsze) wydamy ją w końcu komukolwiek za półdarmo.

W jaki sposób pielęgnować torbę z filcu?

Odpowiednio uszyta torba z filcu będzie służyła przez wiele lat. Jeżeli zmierzamy do tego, żeby tak było, trzeba pamiętać o kilku ważkich wytycznych. W pierwszej kolejności w ogóle nie może być ona narażona na zwykłe wycieranie, pocieranie oraz dotykanie różnorodnych nawierzchni (najczęściej szorstkich). Jeśli wyruszamy autobusem, wówczas lepiej złapać ją do ręki albo położyć na kolanach, niźli trzymać kurczowo na ramieniu. Jeśli chodzi o pranie wtedy lepiej zdecydować się na mycie na sucho albo oczyszczanie w automacie w 30 stopniach bez wirowania. Temperatura przenigdy nie może nieoczekiwanie się zmieniać, m in. różna będzie zużyta do oczyszczania, zaś kolejna do płukania. Wspaniałym pomysłem na ożywienie torby jest wzięcie jej do punktu prania chemicznego. Jeśli wybierzemy mycie odręczne, wtedy torby nie „zakręcamy”, jak to mamy w zwyczaju robić z ubraniami, praktycznie w ogóle nie wycieramy. Trzeba łagodnie odcisnąć z niej nadmiar wody i ułożyć ją na grubym ręczniku. Zadbajmy o to, by odbudować jej pierwotny fason! Co zrealizować, gdy torebka nie wygląda pociągająco – skołtuniła się bądź pojawiły się na niej „kulki”? Wypada zrobić oczywiście to, co robiło się niegdyś z golfami. Zatem ostrożnie oczyścić ją za pomocą nożyczek, przyrządu do golenia bądź golarki do odzieży. Powinno się przez cały czas niesamowicie nadzorować, aby nie nadwyrężyć budowy filcu (utworzy się w niej po prostu dziura).

Torba filcowa na każdą okazję

Torebka zrobiona z filcu wyłącznie iluzorycznie jest odpowiednia do luźnego stroju. Mamy szansę ją przecież nosić do klasycznych ubrań, jeśli ma dobry profil, wielkość oraz styl. Dawniej barwę torby „dostrajało” się do koloru trzewików. Współcześnie na topie są bardziej zróżnicowane zestawy. Generalnie panują dwie normy: jeśli ubieramy strój jednokolorowy, wówczas możemy pozwolić sobie na torebkę z żywymi nadrukami, etc. Jeżeli narzucamy na siebie ubrania w stylu „na indywidualny ton”, wtedy powinnyśmy dobrać torebkę o barwie neutralnej – mianowicie jednokolorową. Do marynarki i spódnicy bardziej pasuje szykowna torebka filcowa, do butów sportowych – mocno pakowna, sportowa. Na firmowe sympozja bierzemy ze sobą kochany „filc” w kolorkach konwencjonalnych, zatem białym, hebanowym, „kremowym”, brązowym. Reasumując: torba filcowana jest właściwa dla każdej dziewczyny, która planuje być zwyczajnie wystrzałowa! Trzeba zakupić dwie odmienne, jakie będziemy mogły nosić w zależności od okoliczności, m in. do pracy czy na miasto. Jeżeli jesteś zaintrygowana zakupem przedstawionego akcesorium, kliknij w ten odsyłacz – Torebka filcowa

Strona używa cookies
Ok