Usługi dietetyka mobilnego Dieta Grudziądz Zdrowe odchudzanie dla osób przewlekle chorych
Usługi mobilnego gabinetu dietetycznego
15 lutego, 2017
Agencja reklamowa - Reklama Toruń - Filmy reklamowe - Projektowanie Logo - Ulotki, wizytówki, banery reklamowe - Profesjonalne Studio graficzne Toruń
Agencja reklamowa, a rozwój Twojej firmy
16 lutego, 2017

Znów sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak się za to wszystko zabrać. Są chwile, gdy chcielibyśmy odkryć metodę na ekspresowe porządki. Magiczna różdżka tutaj jednak nie pomoże. Należy po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i ładnie pachnące mieszkanie to radość każdej nowoczesnej mamy. Czasem wchodząc do domu koleżanki zastanawiasz się na pewno: jak ona to robi? Dwójka maluchów, liniejący czworonóg, praca, fitness i jeszcze zdąży sprzątnąć. Istnieją dwa rozwiązania – albo Twoja koleżanka jest czarownicą, albo zna kilka fachowych trików na codzienne utrzymanie porządku w mieszkaniu. Taka wiedza z pewnością przyda się każdej z nas, chyba że, zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy fachowej firmy sprzątającej. Wszystko jest w Twoich rękach. My pragniemy Ci dziś pokazać, że sprzątanie nie musi być nieprzyjemne. Odkryj kilka fachowych porad i zostań prawdziwą gospodynią domową.

Jak utrzymać czystość w łazience?

Sprzątanie łazienki to jedna z najważniejszych prac domowych. Przede wszystkim dlatego, że z uwagi na wilgoć dużo szybciej gromadzą się w niej bakterie i niebezpieczne grzyby. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja ubikacja była za każdym razem lśniąca i aromatycznie pachnąca musisz zatroszczyć się o poprawną konfigurację elementów wyposażenia. Wyrzuć wszelkie niepotrzebne wyposażenie i ułóż meble tak, by w granicach możliwości, nie zostawiać zaciemnionych zakątków. Im skromniej urządzona ubikacja, tym prędzej ją uporządkujesz. Właściwie do umycia toalety potrzebujesz 3 produktów – płynu ogólnego, płynu do czyszczenia szyb i płynu do czyszczenia toalet. Taki zestaw zagwarantuje Ci perfekcyjne efekty. Zawsze używaj gumowych rękawiczek, które zabezpieczą Twoje ręce przed szkodliwym działaniem substancji żrących. Sprzątanie toalety zacznij od wystawienia z niej wszelkich dekoracji, pudełek i zasadniczo całego drobniejszego zaopatrzenia. Najpierw zamieć podłogę, a później spryskaj toaletę płynem. Dalej, zwilż płynem uniwersalnym całe akcesoria łazienkowe – od umywalki aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy umywalce i wannie. Na zakończenie oczyść stosownie ubikację oraz podłogę. Sprzątanie ubikacji choć raz na tydzień, zagwarantuje jej czysty wygląd. Wystarczy zaledwie 30 minut w tygodniu.

Sprzątanie kuchni – kilka wskazówek

Sprzątanie kuchni to całkowicie inne zagadnienie. Co chwilę przez przyrządzanie posiłków produkowane w niej różne zanieczyszczenia. Najgorszy jest odkładający się na płycie kuchennej tłuszcz, który po paru dniach staje się niełatwy do usunięcia. Żeby zapobiec temu problemowi należy przecierać kuchenkę zaraz po przyrządzeniu potraw. Zajmie Ci to 1 minutę, a oszczędzisz sobie tym późniejszą walkę z zaschniętym tłuszczem. Innym, tak naprawdę najmocniejszym skupiskiem bakterii jest gąbka do zmywania naczyń. Zdumiona? Na takich akcesoriach zaopatrzenia kuchni, jak gąbki do mycia, czy deski do szatkowania skupia się o połowę razy więcej mikrobów niż na muszli klozetowej. Produkcję zarazków usprawnia połączenie wilgoci, gorąca i resztek jedzenia. Stąd też, po każdym myciu, dobrze jest myjkę dokładnie odsączyć i powiesić w przewiewnym miejscu, żeby mogła błyskawicznie wyschnąć. Wymieniaj ją co kilka dni, a zlikwidujesz groźne bakterie w swojej kuchni. A co z osadem od herbaty na kubkach? Usunięcie ich jest w miarę łatwe, a przydatne nam będą w tym nietoksyczne elementy, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy przykryć szklankę sodą kuchenną zmieszaną z jednym z tych dwóch elementów. Kilka minut poczekać i wyczyścić twardą ściereczką. Efekt murowany. Co również jesteśmy zobowiązani umyć w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. W końcu przechowujemy w niej jedzenie, które później konsumujemy. W lodówce ważna jest organizacja miejsca. Nie przynoś zbyt dużo na jeden raz. Naładowana lodówka spowoduje, że jedzenie dużo szybciej się zepsuje. Na najwyższej półce postaw wyroby z najdalszą datą ważności, oraz zrobione już ciasta. Na środkowych półkach może znaleźć się żywność do odgrzania (np wczorajszy obiad), lub wędliny i nabiał. Półka na samy dole jest najzimniejsza, przez co w tym miejscu powinno się przygotować miejsce dla surowego mięsa, oraz już pokrojonych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie mamy możliwość ulokować surowe warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie produkty jak majonezy, jajka i masło.

Zastanów się nad wynajęciem firmy sprzątającej

Oferta firm sprzątających kierowane jest nie tylko do osób, które nie lubią czyścić mieszkania, lub nie posiadają wystarczającej ilości czasu. Skorzystanie z pomocy profesjonalnej sprzątaczki domowej na pewien odcinek czasu, ułatwi Ci zaznajomienie się z fundamentalnymi zasadami sprzątania. Później będziesz mogła je wdrożyć samodzielnie. Dziś agencje sprzątające zapewniają nam kompletne usługi porządkowe w dobrej cenie. Zajmują się nie tylko odkurzaniem i ścieraniem kurzu. Wykonują również usługi takie jak pranie, prasowanie, bądź czyszczenie mieszkania po różnych uroczystościach, co jest trudne dla wielu z nas. Cena jednokrotnego sprzątania domu to koszt rzędu 100 złotych. Może dobrze jest więc, pomyśleć nad zatrudnieniem doświadczonej firmy sprzątającej?

Jak już zdążyliście zaobserwować sprzątanie wcale nie jest trudnym obowiązkiem. A uwierzcie nam, w czystym i pachnącym mieszkania poczujecie się o wiele lepiej W nagrodę za wykonane porządki możecie kupić bilet do kina, czy pozwolić sobie ulubioną książkę, co będzie doskonałą motywacją na następny raz. Nabądź również przyjemne zapachy w formie spryskiwacza, lub świeczki, a szybko pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z Was jest w stanie zostać dobrą gospodynią domu. Jeśli jednak nie macie wystarczającej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z oferty rzetelnej firmy sprzątającej. Polecamy szczególnie jedną z nich: firma sprzątająca Toruń

Strona używa cookies
Ok