pożyczki przez internet - pożyczki online w 15 minut - pożyczka w 24h
Pożyczka przez internet, czyli szybka i wygodna pomoc finansowa
25 listopada, 2016
Pyloxim - Power Si - Suplementy diety - Sklep internetowy z naturalnymi suplementami diety
Pyloxim i Power Si – naturalne suplementy diety
4 grudnia, 2016

Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli oboje pochodzicie z innych krajów oraz jesteście odmiennego wyznania…

Wesela mieszane to duże wyzwanie. Po pierwsze należy sprawić, żeby familie obu stron dotarły zgodnie z planem, secundo – w czasie świętowania powinny się wzajemnie rozumieć, inaczej niezbędne są osoby, które znają oba języki, tertio – – repertuar instrumentalny musi być skutecznym kompromisem, co oznacza, że należy go dostosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takiej imprezie znakomicie sprawdzi się dj – wodzirej, który zrealizuje scenerię muzyczną w oparciu o wymagania przyszłych małżonków. W Polsce często wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-hiszpańskie, polsko-bułgarskie, polsko-kanadyjskie, bądź polsko-rosyjskie. W czasie ich przygotowywania wypływa sporo problemów, jakimi praktycznie w ogóle nie muszą zadręczać się osoby mające swoje korzenie w granicach jednego państwa. W sytuacji, gdy wesela małżonków „mieszanych” trzeba sięgnąć po „szczyptę tradycji” polskiej oraz zagranicznej. Dotyczy to wszystkich rytuałów, dań, instrumentalisty i przeróżnych gier. Prawdziwym kłopotem może być język, więc trzeba na niniejszą okazję zatrudnić translatora, jeśli Młoda Para, członkowie rodziny albo przyjaciele niestety nie mogą tego wykonać. Na bieżąco będzie tłumaczył przemówienia oraz objaśniał wybrane rytuały.
Jak zatem połączyć dwie tradycje, bogate doświadczenia oraz spowodować, żeby goście nie „padali z nudów”?

Oczywiście korzystając z pomocy dobrego dj’a – wodzireja

Dobry dj na wesela mieszane wie przy użyciu jakich metod zjednoczyć w czasie przyjęcia dwie odrębne obyczajowości. Każda rodzina będzie pewnie zupełnie inaczej przygotowana do niniejszej uroczystości, więc jakiekolwiek odmienności powinien on umiejętnie wykorzystać. Bez względu na to, na którego dj’a się zdecydujemy. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka spraw:

  • jego doświadczenie w robieniu tego rodzaju zabaw (przeanalizujmy w jakiej ilości naprawdę uczestniczył)
  • zdolności wokalne, muzyczne lub wodzirejskie (powinniśmy zerknąć na filmy z potańcówek, które już wcześniej zostały przez niego przygotowane)
  • umiejętność wywoływania pozytywnych emocji u gości uczestniczących w porównywalnych uroczystościach (np. na filmach widać, iż zaproszone osoby na innych uroczystościach znakomicie się bawią)
  • łatwość w dogadaniu się co do niuansów
  • napisanie umowy z wszystkimi niuansami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt przedłużenia okresu występowania, repertuar, warianty zabaw itp.)
  • niuanse – inaczej jakiekolwiek rzeczy, jakie będą ważne w owym dniu, a jakie tymczasowo „utonęły” pod mnóstwem innych (profesjonalizm dj’a, m in. kultura osobista, właściwy ubiór, punktualność)
  • nakreślenie „Planu B”, a mianowicie kolejnego scenariusza, który w przypadku niemożliwości zastosowania zasadniczego „wejdzie w” jego miejsce

Pozostaje jeszcze pytanie: czy częstować dj’a trunkiem w trakcie świętowania? Po pierwsze częstowanie czy to trunkiem, czy to fragmentem ślubnego tortu właściwie nie powinno powodować poważniejszych zastrzeżeń. Z drugiej strony – nikt nie chce mieć na tak ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za oprawę muzyczną, która odpoczywa „pod stołem” doszczętnie wstawiona… Powinniśmy wybrać wyjście kompromisowe, więc zagwarantować jeden niezależny stolik dla wodzireja z klasyczną „odrobiną” mocnego trunku. W przeciwnym razie cała zabawa może błyskawicznie się zakończyć, a goście będą zawiedzeni oraz momentalnie „zmyją się” do domów.

Jakie atrakcje może zasugerować dj?

Propozycji jest doprawdy mnóstwo. Możemy podpowiedzieć własne pomysły lub zdać się całkiem na „fantazję” wodzireja. Atrakcje najlepiej pogrupować na gry powiązane z „przedbabinami”, zabawy taneczne, fanty itp. Ważne jest, aby złączyć atrakcje integracyjne (na których zaproszone osoby mają okazję rozmawiać ze sobą i się bawić), typowe (butelka i długopis, pociąg czy celowanie do bramki), neutralne (aby uniknąć stagnacji podczas uroczystości weselnej). Trafnym pomysłem są także konkursy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na mieszanym weselu w ogóle nie powinny pojawić się zabawy o intensywnym zabarwieniu seksualnym, obsceniczne lub ośmieszające którąś ze stron. Dj może zgromadzić przybyłych do odtańczenia narodowego tańca konkretnego kraju, np. kazaczoka, chodzonego, kaczuchy, krakowiaka. Zanim powstanie program rozrywek możemy pogawędzić z rodzicami, dziadkami i pozostałymi gośćmi o zwyczajach regionu, z jakiego pochodzą oraz wybrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeżeli wybierzemy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim koniecznie opracować wszystkie szczegóły. Powinien zjednoczyć przeróżne rodzaje muzyki, żeby każdy z przybyłych miał sposobność bawienia się przy ulubionych piosenkach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

Podczas brytyjskiego wesela goście na własną rękę fundują sobie wyskokowe trunki. Wyjątkiem jest szampan, za który opłatę reguluje rodzina Młodej Pary. Tym szampanem wznosi się toast za małżonków na początku zawierania sakramentu małżeństwa.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem – dj na wesele mieszane

Strona używa cookies
Ok