Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem nieruchomości przez biuro nieruchomości
29 września, 2020

Firma sprzątająca

Zadbane biuro czy innego rodzaju zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które potencjalni klienci patrzą, podejmując kontakt z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na osobach, które pojawią się wewnątrz budynku, należy zadbać o czystość. Dla dużej powierzchni dwie lub jedna osoba czyszcząca na umowie może być zbyt mało, z tego powodu duża ilość przedsiębiorstw rozważa wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Z reguły współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i zyskowne. Nic zaskakującego, że firmy sprzątające okazują się zdecydowanie bardziej popularne. Często zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Co oferują firmy sprzątające?

Serwis firm sprzątających zawiera wiele czynności porządkowych. Decydując się na nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą, należy szczegółowo podkreślić w umowie, jakie czynności będą niezbędne, a obok tego kiedy będą przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a czasem sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Trzeba również omówić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy w ciągu tygodnia, z kolei w miejscach, gdzie codziennie przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz grafiku sprzątania, powinno się skupić się na potrzebnych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających zawierają głównie odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługi wlicza się również czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia również pranie dywanów czy mebli tapicerowanych. Dostępne są też okresowe usługi, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a nawet samych elewacji. Co więcej w okresie jesienno-zimowym można uzyskać usługę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dopasowanie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej wielkości i otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór najlepszej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od rozeznania na temat oferowanych usług, by mieć pewność, że odpowie konkretnym potrzebom. Oprócz tego należy sprawdzić referencje i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, utrwalających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, jakie przekonują do współpracy na bazie ustnego porozumienia oraz tych, o których ciężko wynaleźć więcej informacji, należy podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca posiada doświadczonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest również metoda pracy. Personel powinien być zarządzany tak, by wykonanie usług przebiegało szybko i terminowo. Trzeba zwrócić uwagę też na zachowanie harmonogramu pracowników oraz na dane na listach kontrolnych, dokumentujących czas wykonywanych usług. Żeby wybrać dobrą firmę sprzątającą, dobrze również jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz maszynami stosowanymi do sprzątania. O ile klient nie wskaże, że będzie osobiście dostarczał konieczny sprzęt i środki myjące, powinno się sprawdzić, czego używa dana firma . Zdarza się, że firmy zachęcają do współpracy, gwarantując stosowanie wysokiej jakości preparatów sprzątających, których nie da się nabyć w zwykłym sklepie czy drogerii.

Z jakiego powodu warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Zaufanie firmie sprzątającej może okazać się korzystne z 2 fundamentalnych powodów. Przede wszystkim takie rozwiązanie okazuje się zazwyczaj tańsze, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Oprócz tego, w przypadku, jeżeli nie mamy osoby sprzątającej, angażując fachową firmę, usuwamy taki przymus z innych pracowników, za sprawą czego mogą skoncentrować się wyłącznie na przydzielonych im zadaniach, jakie dają prawdziwe zyski. Oprócz tego fachowe firmy sprzątają o wiele sumienniej i uważniej, a przy tym w pełni dyskretnie, kiedy dopasujemy czas przeprowadzania sprzątania, by nie przerywał pracy pozostałych. Tą metodą wnętrze miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona i nie odstrasza potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby placówki. Jeśli kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka informacja jest dostarczana do właściwych osób, aby nie doszło do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje również na stan zdrowia pracowników oraz na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również wygoda i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba kierować na porządki, wobec czego prościej skoncentrować się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok