Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej
Jak wybrać rodzaje pakujących maszyn dobre dla twojej działalności
7 grudnia, 2022
Jak założyć firmę i dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym
W jaki sposób założyć działalność gospodarczą oraz dlaczego opłaca się zatrudnić księgowego
8 grudnia, 2022

Nalewarki i ich typy w przemyśle

nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje

W przedsiębiorstwach przemysłowych, których głównym produktem są ciecze np. napoje, żele dodanie maszyn rozlewniczych do firmy jest szczególnym krokiem w stronę poprawy wydajności pracy i zmniejszenia jej kosztów. Automatyzacja procesu: nalewania produktów zda egzamin tak samo w przemyśle kosmetycznym i spożywczym i innych typach działalności. Wśród nalewarek dostępnych jest duża gama rodzajów maszyn, jakie wpłyną na rozwój przedsiębiorstwa.

Nalewarki automatyczne oraz nowoczesne maszyny rozlewnicze

Specjalistyczne nalewarki fantastycznie sprawdzają się do pakowania cieczy o różnej konsystencji: od produktów rzadkich i gęstych przez produkty klejące i takie, jakie się silnie się pienią. Oprócz tego ich ogromną zaletą jest możliwość nalewania do wielu rodzajów opakowań tak samo plastikowych jak i szklanych o wybranych kształtach. Systemy rozlewnicze mają wśród funkcji odpowiednie czujniki, przez co precyzyjnie dozują produkt. Tą metodą właściciele linii produkcyjnych nie muszą obawiać się zmarnowanie produktu. To zdecydowanie poprawia efektywność produkcji.

Oprócz dokładnej pracy nalewarek dozowniki mogą też wlewać towar do kilku pojemników jednocześnie. Tą metodą znaczna ilość produktu trafia do opakowań w znacznie krótszym czasie. Wielkość pojemników też nie musi być taka sama. Oprócz tego warto nadmienić, że nalewarki mają też funkcję nalewania płynu rozpoczynając od dna opakowania, w ten sposób zapobiega pienieniu się produktów pieniących.

Nowoczesne automatyczne nalewarki pracują bez koniecznej ciągłej kontroli pracownika. Wystarczy sprawdzać działanie nalewarki zgodnie z odpowiednimi wytycznymi. Prawidłowe ustawienie maszyny gwarantuje sukces.

http://www.nalewarki.eu/

Nowoczesne nalewarki zaprojektowane dla linii produkcyjnych

Na rynku maszyn rozlewniczych znajdziemy kilka rodzajów zaawansowanych maszyn z odmiennymi systemami pracy. Możemy wyróżnić nalewarki próżniowe, ciśnieniowe, wagowe i grawitacyjne. Każda z tych maszyn przyda się w nieprzerwanym usprawnianiu procesów produkcyjnych w firmie i zwiększaniu wydajności linii produkcyjnej, za sprawą niwelacji częstych pomyłek ludzkich. Wysoka automatyzacja stanowi gwarant dobrej jakości kojarzonej z oszczędnością czasu. Niżej omawiamy bliżej rodzaje maszyn rozlewniczych.

Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami

Podstawową zaletą nalewarek ze specjalnymi przepływomierzami jest ich wyjątkowa precyzja, jakiej wyniki wydajności nie siegają progu 0,5% błędu, to znaczy, że bardzo rzadko zdarza się, by opakowanie było niewypełnione lub przepełnione produktem. Wyjątkowe przepływomierze nalewarek robią pomiary strumienia według ustalonych danych, według rodzaju produktu i odmierzonej ilości w stosunku do opakowania. Te nalewarki stosowane są przede wszystkim przy żelach, produktach pieniących się i napojach.

Maszyny rozlewnicze  tłokowe

Przy nalewarkach tłokowych maszyna używa specjalne tłoki poruszające się|ruszające się} w przeznaczonych do tego cylindrach, a za sprawą tworzonego ciśnienia produkt jest poprawnie wlewany do opakowań. W cylindrze nalewarki ruchami góra-dół porusza się specjalny tłok zasysający lub wypychający ciecz do dozownika przekazującego produkt do opakowania.

Maszyny rozlewnicze podciśnieniowe

Podciśnieniowe nalewarki używa  się przede wszystkim w sprzedaży alkoholowej, kiedy przelewane są ciecze bez zawartości CO2. Maszyny te ciągną ze zbiornika ciecz pod ciśnieniem mniejeszym od atmosferycznego, by zatrzymać jak najlepsze zalety wybranego produktu. Szczególnie ważne jest, by przy stosowaniu tego rodzaju systemu nalewarek ciecze charakteryzował niski stopień lepkości i gęstości, by praca maszyny pozostała poprawna.

Maszyny rozlewnicze nadciśnieniowe

Nadciśnieniowe nalewarki zostały zaprojektowane dla działalności, w których przelewane są produkty gazowane z dwutlenkiem węgla w składzie. Wysoka jakość maszyn wytrzymuje wysokie ciśnienie tworzące się w trakcie procesu rozlewania, oznacza to, że charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem w pracy z napojami gazowanymi. To ważne, ponieważ zbiorniki pracują tam pod wysokim ciśnieniem, dlatego wymagają lepszej kontroli. Warto dodać, że tego typu nalewarki wyposażone są w specjalne czujniki kontrolne, jakie oceniają zawartość CO2 w rozlewanym napoju. Zazwyczaj tego typu nalewarki stosowane są przy produkcji alkoholu, napojów gazowanych bądź wody gazowanej.

Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo-przelewowe

Maszyny ciśnieniowo-przelewowe skonstruowane są do pracy przede wszystkim w produkcji chemicznej oraz spożywczej ze względu na rodzaj opakowań i typ produktu. Te nalewarki sprawdzają się przede wszystkim do płynów rzadkich o co najwyżej średniej lepkości. Powidła, dżemy oraz zagęszczone sosy mogłyby zaburzyć pracę maszyn. Zaprojektowane zostały one przede wszystkim do pracy z opakowaniami PET lub szklanymi.

Jak widać każda wśród maszyn ma nieco inne funkcje, z uwago na to by odpowiednio dobrać systemy rozlewnicze do swojej firmy, należy zwrócić się po porady fachowców. Renomowany dystrybutor maszyn rozlewniczych pomoże dobrać właściwe sprzęty do potrzeb poszczególnych linii produkcyjnych. Duża oferta proponuje obok nalewarek także kompletne linie rozlewnicze wyposażone w maszyny pakujące i etykieciarki.

Strona używa cookies
Ok