Maszyny pakujące - niezawodne systemy pakowania kartoniarki i inne maszyny
Systemy maszyn pakujących czyli wydajne i niezawodne systemy pakowania
29 listopada, 2022
nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje
Nalewarki i ich typy w przemyśle
7 grudnia, 2022

Jak wybrać rodzaje pakujących maszyn dobre dla twojej działalności

Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej

Dodawanie opakowań do produktów to główny wśród najważniejszych części sprzedaży. Konsumenci zwracają nie tylko uwagę na sposób opakowania samego produktu – czy odpowiada kolorystycznie, czy jest proste, ale także na bezpieczeństwo lub dużą jakość w czasie transportu. Ważne jest przecież żeby produkt w estetycznym pakunku trafił na półkę sklepową czy do klienta w doskonałym stanie. Z uwagi na to nawet pakowanie do wysyłki ma wielkie znaczenie. Stąd także w ofercie pokazany jest spory wybór maszyn pakujących, jakie nie tylko odpowiadają za dobre opakowanie pojedynczego produktu, ale też za opakowania zbiorcze. Wdrożenie automatycznych systemów pakujących do produkcji widocznie ułatwia i przyspiesza proces, co sprawia, że przedsiębiorca zarabia pieniądze i tak zyskuje.

Dodatkowo systemy pakujące takie jak celofoniarki czy kartoniarki przyniosą zyski w wielu profilach firm. Automatyzacja w przemyśle jest ciągle silniej ceniona  szczególnie, że włączenie maszyn pakowania do firmy oznacza więcej wydajnej pracy. Obok tego przedstawiane maszyny pakujące sprowadzane są od doświadczonych twórców, a w razie potrzeby zawsze osiągalne są oryginalne zamienne części i serwis, jakie zapewnią stałość produkcji. Przed zakupem konkretnego systemu maszyn pakujących organizowane są prezentacje i testy interesujących kupującego maszyn pakujących, żeby uwydatnić ich korzystny wkład do przedsiębiorstwa i zachęcić, że opłaca się z nich korzystać.

Typy systemów maszyn pakujących

Typy sytemów da się pogrupować na parę sposobów. Inaczej systemy będą pakować biorąc pod uwagę typ produktu. Systemy maszyn pakujących dla produktów sypkich, a produktów ciekłych wymagają innych typów opakowań, a więc też odmiennych maszyn pakujących. Tak samo jest, jeżeli wybieramy typ opakowania. Na sprzedaż dostępne są systemy, jakie są stworzone do pakowania w kartony, inne stworzone do opakowań plastikowych, wiader, słoików, garmażeryjnych tacek oraz worków papierowych i foliowych. Typy maszyn pakujących podzielimy też ze względu na typ zamykania opakowania. W inny sposób działają maszyny używające strunowe zamknięcie, inne stosują korki lub nakrętki. Podobnie opakowania zbiorcze wymagają odpowiedniej maszyny. Można pomyśleć, że ilość koniecznych maszyn pakujących jest spora, z tego względu w ofertach znajdują są pełne systemy kompletnych linii pakujących. Każdy moduł dopasowywany jest do potrzeb produkcji, toteż poprawne wdrożenie systemu maszyn pakujących z pomocą specjalisty jest szczególnie ważne.

Kartoniarki najczęściej stosowane systemy pakujące

Zwykle używanym materiałem wśród wszelkich opakowań są kartonowe opaowania. W wielu przypadkach towary, jakie mają już konkretne opakowanie, często chronione są kolejnym opakowaniem czyli kartonikiem. Taką zależność zazwyczaj możemy spotkać na rynku kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Obok tego opakowania zbiorcze i transport produktów również stosuje kartonowe opakowania, wobec tego kartoniarki są popularnymi maszynami, które włączane są w praktycznie każdym rodzaju działalności. Przeważnie stosowane kartoniarki to maszyny, jakie tworzą owijki kartonowe tzw. wrap-around oraz kartony klapowe.

Kartoniarki mają też wiele zalet pod względem automatyzacji działań. Znaczna część kartoniarek tego typu jest przystosowana do sięgania kartonu z kupki oraz pakowania przedmiotów od góry, zamykając w kartonie towary o uprzednio przygotowanej konfiguracji. Należy dodać, że w kompletny system kartoniarek jest zorganizowany na tyle, żeby produkcja była niezakłócona. To znaczy, że kartoniarki dbają o to, żeby towary nie zbaczały z linii, zauważane były towary przewrócone, a także żeby możliwa była separacja produktów. Taką metodą ładowanie produktu przez kartoniarkę przebiega sprawnie i szybko. Samo formowanie kartonu przebiega z najwyższą dbałością. Kartoniarki zaprogramowane zostały tak, żeby opakowania kartonowe były porządnie składane, dzięki mechanicznym dociskom, a odpowiedni klej topliwy zabezpiecza karton przed ponownym rozłożeniem i deformacją. Poszczególne te etapy pakowania kartoniarkami skutkują tym, że produkt jest zapakowany bezpiecznie i estetycznie, a to przy minimalnym wkładzie ludzkiej pracy.

http://www.kartoniarki.eu/

Systemy maszyn i tuneli pakujących, czyli zbiorowe opakowania

Szczególną rolę dla przedsiębiorstw pełnią też systemy maszyn pakujących, jakie odpowiadają za zamykanie opakowań zbiorowych. Systemy maszyn i tuneli pakujących zaprojektowane zostały w celu, żeby pojedyncze opakowania takie jak butelki, puszki, wiaderka, słoiki oraz małe kartoniki pakowano wspólnie w opakowania zbiorowe takie jak foliowa zgrzewka lub tacka z tektury. Nie tylko upraszcza to przewóz poszczególnych produktów, ponieważ dzięki zbiorczemu opakowaniu są zabezpieczone, co minimalizuje ryzyko ich potłuczenia lub zniszczenia, ale też ułatwia sprzedaż większej ilości produktu . Wygodniej jest zaoferować hurtową sprzedaż produktów pakowanych zbiorczo. Ponadto systemy maszyn pakujących zbiorczo, podobnie jak kartoniarki, zaprojektowane zostały do tego, żeby pakować towary w sposób stały, precyzyjny i bez niepotrzebnych postojów produkcji. Konieczna folia lub kartony dopasowywane są do produktów, żeby cała produkcja funkcjonowała szybko i sprawnie.

Strona używa cookies
Ok