Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Pluskwy w mieszkaniu – sposoby zwalczania
19 marca, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - UsuwanZwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewnaie korników z drewna
Zwalczanie korników i innych szkodników
19 marca, 2017

Drewno to surowiec od zawsze używany do budowania mieszkań, czy wykonywania mebli. Przez wielu rozpatrywany jest za surowiec estetyczny, a jednocześnie bardzo użyteczny. Jako surowiec organiczny narażony jest niestety na szkodliwe oddziaływanie owadów, a konkretnie drewnojadów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten ostatni postrzegany jest w naszym kraju za najniebezpieczniejszy, gdyż w trakcie żeru potrafi doprowadzić do głębokiego wyniszczenia drzewostanów. Batalia z tym pasożytem jest dość skomplikowana, ale nie niewykonalna.

Sposoby zwalczania szkodników drewna są bardzo różne. Od technik cieplnych (dezynsekcja mikrofalami), aż po metody chemiczne, takie jak fumigacja, uważana przez specjalistów za najbardziej radykalne rozwiązanie w aspekcie tępienia pasożytów w drewnie.

Zanim dotrzemy do szczegółowego zdefiniowania fumigacji pomyślmy nad tym czemu ochrona drewna jest dla nas wszystkich tak ważna. Z powodów użytkowych, drewno to znakomity materiał budowlany, niejednokrotnie niezastąpiony w wielu pracach stolarskich. Z tego względu punktem przewodnim fumigacji jest ochrona tego ważnego produktu. Dalej fumigacja palet na eksport pozwala zahamować szerzenie się owadów. I najważniejsze na końcu. Drzewa, oprócz tego, że stanowią wartościowy materiał, oczyszczają powietrze potrzebne nam wszystkim. Analizy wskazują również, że przebywanie w sąsiedztwie drzew wpływa na to, że stajemy się bardziej twórczy i spokojni. Dlatego też zwalczanie szkodników drewna to kluczowa sprawa.

Kilka słów o szkodnikach drewna

W chwili gdy podaje się wyrażenie szkodnik drewna, natychmiast wspominamy o korniku. Rzeczywiście jest to insekt żyjący w drewnie, lecz, pod względem skali spustoszenia nic nie może równać się z spuszczelem pospolitym. Owad ten został w Polsce uznany za najbardziej niebezpiecznego ksylofaga. Żeruje w drewnie miękkim czyli drewnie drzew iglastych. Usuwanie puszczela pospolitego jest kluczowe dla całego rolnictwa, jak także leśnictwa. Dlaczego został on ogłoszony za najuciążliwszego ksylofaga? Powód jest niesłychanie prosty. Puszczel oblega drewno przez wiele pokoleń. Wyrządzone przez niego zniszczenia są tak wielkie, że mogą działać na trwałość konstrukcji.A to jest bardzo duży kłopot. Jeszcze innym ksylofagiem jest kołatek domowy, nazwany tak przez to, że niezwykle chętnie przebywa w budynkach mieszkalnych.

Na czym polega fumigacja?

Stwierdza się, że fumigacja jest najsprawniejszą techniką usuwania insektów żerujących w elementach drewnianych. Polega na likwidacji insektów przy wykorzystaniu substancji chemicznych mianowanych fumigantami. Przeważnie użytkowanym fumigatorem jest fosforowodór, stanowiący alternatywę dla bromku metylu, który został zniesiony, ponieważ powodował szkody w otoczeniu przyrodniczym. Podczas fumigacji właściwy preparat chemiczny jest przy użyciu urządzenia ciśnieniowego tłoczony do szczelnie zamkniętego budynku. Gaz wnika do najtrudniej dostępnych miejsc, przez co gwarantuje wysoką efektywność w usuwaniu wszelkich ksylofagów. Stosowany fosforowodór jest toksyczny, z tego względu w trakcie fumigacji ludzie i zwierzęta muszą opuścić dany obiekt, który zostaje osłonięty specjalną folią, lub też namiotem. Co ciekawe fumigacja świadczona jest nie tylko w domach. Ta technologia pozwala likwidować szkodniki występujące w produktach spożywczo – rolnych, jak i w sędziwych księgach. Za chwilę powiemy ci także, czemu fumigacja palet jest tak ważna dla ochrony przyrody.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie być tego świadomy, ale fumigacja palet jak i produktów z drewna jest wymuszana w transporcie między krajowym. Przepisy prawa nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. Zgodnie z najnowszymi standardami ISPM 15 drewno należy znaczyć szczególnym znakiem. Obok zapisuje się wzmianki na temat użytej metody, kraju pochodzenia drewna i jednostki realizującej zabieg fumigacji. Czemu przepisy są tak bardzo restrykcyjne?

Szkodniki drewna egzystują zazwyczaj na jednym gruncie. Robaki, które w naszej części świata są bardzo liczne, nie zawsze znane są na przykład w Afryce. Aby zadbać o unikalny charakter lasów dorastających w odległych częściach świata, nałożono na instytucje obowiązek fumigacji. Dzięki tej metodzie szkodniki nie rozmnażają się na szeroką skalę, przez co prościej je wyeliminować. Fumigacja palet drewnianych na eksport zabezpiecza zatem środowisko naturalne.

Niejednokrotnie twierdzimy, że to wycinka drzew osłabia kondycję lasów. Okazuje się jednak, że to właściwie szkodniki są najpoważniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Usuwanie chorych drzew i utrzymywanie młodych kontroluje pewną równowagę w środowisku naturalnym, podczas gdy żer ksylofagów wywołuje rozwlekłe szkody w leśnictwie. Niezmiernie ważne jest zwalczanie tych pasożytów, aby przywrócić ekosferze symetrię.

Jedną z najbardziej wyspecjalizowanych instytucji w Naszym kraju zajmujących się fumigacją jest przedsiębiorstwo Corneco. Profil usług firmy obejmuje nie tylko fumigację palet na eksport, ale dodatkowo odświeżanie kościołów, magazynów i obiektów publicznych. Corneco z siedzibą w Warszawie to marka godna zaufania. To absolutni specjaliści w dziedzinie dezynsekcji i fumigacji.

Wstąp na stronę przedsiębiorstwa Corneco i znajdź więcej informacji o możliwościach zastosowania i cenie fumigacji: fumigacja palet Gdynia

Strona używa cookies
Ok