Zwalczanie korników mikrofalami - Dezynsekcja mikrofalami - Usuwanie korników z drewna - Metody zwalczania korników
Zwalczanie korników – najskuteczniejsze metody
18 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja – metoda zwalczania szkodników drewna
19 marca, 2017

Pluskwy w mieszkaniu rozprzestrzeniają się w ciepłych i trudno dostępnych miejscach, z których mają bliski dostęp do żywiciela, czyli ssaków. To właściwie ludzie, lub domowe zwierzaki stają się ofiarami tego ledwo widocznego insekta. Pomimo kompaktowych rozmiarów, pluskwa jest całkiem uciążliwym szkodnikiem. W szczególności dla osób uczulonych na jej ugryzienia. Ponadto wcale nie jest tak prosto ją zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Zazwyczaj potrzebna jest pomoc specjalistów od zwalczania owadów, którzy używają intensywnych środków chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w porze snu. Co może zaskakiwać opadają z stropu, na który wspinają się po południu. Pożywiają się krwią, przy pomocy niezwykle zaawansowanego aparatu kłująco – ssącego. Po ukłuciu pluskwy zostaje na skórze czerwony bąbel, podobny do rezultatu ugryzienia komara. Miejsce ugryzienia po pewnym czasie zaczyna dolegać i piec. W względnie niewielkiej liczbie przypadków w miejscu ukłucia pluskwy może rozwijać się stan zapalny. Wówczas wskazana jest konsultacja z lekarzem, który zleci konkretne lekarstwa. To jednak nie wszystko. Badania poświadczają, że pluskwy mogą transportować szkodliwe dla naszego zdrowia zarazki, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już duży problem.

Rozumiejąc już jakie zagrożenia niesie obecność pluskiew w domu, masz pojęcie, że batalia z nimi to konieczność. Czasami wystarczy starannie oczyścić pomieszczenia. Aczkolwiek zdarzają się wypadki kiedy to niezbędna jest kompletna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to kombinacja błyskawicznej reakcji z profesjonalną technologią. Sprawdź jakie techniki odpluskwiania są najkorzystniejsze.

Jak pluskwa domowa znalazła się w mojej sypialni?

Pluskwy mogą rozwijać się w dowolnym miejscu na ziemi. Żyją w klimacie neutralnym jak i subtropikalnym. Nie powstrzymuje ich woda, ani wysoka temperatura. Ogólnie adaptują się do dowolnych warunków pogodowych. Dla pluskwy najbardziej kluczowa jest egzystencja człowieka, lub innego stworzenia o regularnej temperaturze ciała. Pluskwy odżywiają się krwią. Przytwierdzając się do futra zwierząt przenoszą się z jednego terytorium do drugiego.

Ciało pluskwy mierzy od 4 – 5 mm. Osoby o znacznej wadzie wzroku mogą nie dostrzegać tych minimalnych pasożytów. Po lewej i prawej stronie głowy pluskwy znajdują się oczy, a w pobliżu nich czułki składające się z 4 członów. Pozwalają one pluskwie bezproblemowe rozpoznanie terenu. Ten owad może wznosić się na strome powierzchnie dzięki zaostrzonym pazurkom. Pluskwy można najczęściej znaleźć w takich miejscach jak szpary w podłodze, ramy okienne, czy obramowania łóżek, skąd w szybkim tempie mogą dostać się na skórę żywiciela.

Pluskwy wkłuwają się w warstwę skóry za pomocą aparatu gębowego. Czas zażywania posiłku trwa kilka minut. Po ugryzieniu wyskakują niewielkie bąbelki. Po chwili zaczynają dokuczać i swędzieć, co sprawia dyskomfort. Najgorzej mają jednak osoby, które są uczulone na ugryzienia pluskwy domowej. Alergicy muszą umówić się z specjalistą i przyjmować specjalistyczne leki. Jak już pisaliśmy wcześniej pluskwa domowa pijąc ludzką krew, może aplikować groźne dla nas wirusy.

Odpluskwianie – skuteczne metody

W momencie w którym stwierdzimy obecność pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy rozpocząć standardowe działania. Wtedy powinniśmy uszczelnić gipsem wszelkie szczeliny przy podłodze, oknach i na ścianach. Dalej należy porządnie umyć i odkurzyć wszystkie pomieszczenia (w szczególności trudno dostępne zakamarki, w których bardzo chętnie chowają się insekty). Należy także wyprać wykładziny i odzież. Jeżeli to nie wystarczy, należy skonsultować się z firmą zajmującą się dezynsekcją i zwalczaniem owadów.

Istnieje kilka technologii zwalczania pluskiew. Najsprawniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – inaczej zwana fumigacją. Metoda ta wyszczególnia się bardzo intensywnym oddziaływaniem. W dezynsekcji gazowej wykorzystuje się preparaty chemiczne w formie pojemników samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Na czas gazowania powinno się opuścić dany budynek, ponieważ używane substancje są szkodliwe dla ludzi.
  • Dezynsekcja cieplna – w wielu państwach ta technika rozpatrywana jest za najlepszą i zarazem najbardziej komfortową dla ludzi. Przy wykorzystaniu specjalnych pieców nagrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Wszelkie szkodniki zostają unicestwione na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tym zabiegu zwalczania pluskiew używa się urządzenia generujące mgłę. Umieszczony w nich roztwór biobójczy zostaje zamieniony w chłodną mgłę, która penetruje najmniejsze zakamarki. Po określonym czasie zostają na płaszczyznach preparaty owadobójcze zawarte w mikrokapsułkach. Działanie jest więc rozwlekłe w czasie, poprzez co bezpieczniejsze dla ludzkiego zdrowia.

Pluskwy pojawiają się nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale także w takich obiektach jak hotele, czy pensjonaty, gdzie ich partycypacja jest wysoce niewłaściwa. Po zaobserwowaniu tego owada, warto jest umówić się z rzetelną firmą zwalczającą pluskwy, która dobierze odpowiednią strategię i pomoże nam wyeliminować te pasożyty raz a dobrze.

Powiedz pluskwą do widzenia! Zobacz technologie i ceny doświadczonej firmy zajmującej się zwalczaniem pluskiew. Wejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok