Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów
Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści
23 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Nogi drewniane, balustrady, tralki, poręcze – wszystko dla Twojego domu
26 marca, 2017

W naszym kraju funkcjonuje mnóstwo sklepów oferujących tusze i tonery do drukarek. Przez to, że wybór jest ogromny, niezwykle trudno jest zdecydować się na konkretny produkt. Problemem jest również fakt, że niezmiernie często tak naprawdę nie wiemy, który toner będzie adekwatny do naszej drukarki albo które tusze trzeba zakupić.

Przed kupnem toneru lub tuszu do drukarki, dobrze jest nieco zaznajomić się z zagadnieniem. A skoro poszukujesz toneru lub tuszu do drukarki w miejscowości Lublin, zdecydowanie sprawdź nasz tekst. Prezentujemy krótki poradnik na temat tuszów i tonerów, z którego dowiesz się:

  • Toner do drukarki – co to?
  • Toner a tusz – różnice,
  • Czy warto kupować tonery refabrykowane?
  • Czy opłaca się napełniać kartridże?
  • Gdzie w Lublinie można dostać tonery?
  • W którym miejscu w Lublinie można dostać tusze do drukarek?

Toner do drukarki – co to?

Toner czyli proszek który sprzedawany jest w różnych wariantach kolorystycznych – używa się go jako tusz do drukarek laserowych i w różnego rodzaju kserokopiarkach. Tonery sprzedawane są w dedykowanych stworzonych zasobnikach, które potem instaluje się w drukarkach. Występują także tonery w stanie ciekłym, które wykorzystuje się w wybranych typach fotokopiarek. Jeden toner zazwyczaj wystarcza na zapełnienie około paru tysięcy stron.

Czym się różni tusz do drukarki od toneru?

Wcześniej zauważyliśmy, że większość tonerów ma postać suchego pyłu, który w obecności ciepła zostaje utrwalony na papierze. Jeżeli idzie o tusz, to jest on w stanie ciekłym i kupuje się go w sprzedaży jako kartridż – inaczej dedykowanego zbiornika z tuszem stworzonego do drukarek atramentowych.

Ceny tonerów i tuszów

W przypadku kupna tuszów i tonerów niezmiernie często występuje problem, czy opłaca się wydawać pieniądze na fabrycznie nowe tonery i kartridże, czy może lepiej skorzystać z niedrogich zamienników czy kupować tonery i tusze po refabrykacji. Trudno wyboru nie ułatwia fakt, że w sieci krąży wiele sprzecznych opinii, zazwyczaj błędnych.

Na rynku można nabyć oraz tusze od różnych firm, ale niezmiernie szybko możemy odnotować, że cena jednego tuszu czy tonera w zestawieniu z wartością drukarki czy fotokopiarki, jest naprawdę spory.

Stąd też sporo konsumentów decyduje się na zakup tuszów czy tonerów po regeneracji, czyli ”wyremontowanych” oraz jeszcze raz napełnionych. To produkty oferowane są przez wiele firm, a tym samym jakość tuszów i tonerów nie raz pozostawia sporo do życzenia – dlatego warto kupować je wyłącznie u przetestowanych sprzedawców.

Regeneracja tonerów i napełnianie kartridży – na czym to polega?

Zamienniki regenerowane, czyli tonery i kartridże po odnowieniu, tworzone są w ten sposób, że wykorzystany pojemnik jest dokładnie wyczyszczony i ponownie napełniony. Tusze i tonery po regeneracji bez problemu mogą być używane jak towar nowy, trzeba jednakże pamiętać o tym że zużyte kartridże mamy możliwość napełnić maksymalnie kilka razy – w innym przypadku może nastąpić awaria tuszów i tonerów.

Refabrykacja tuszów i tonerów, a ich wydajność

Kiedy często korzystamy z drukarek lub kserokopiarek, finanse związane z zmianą tuszów oraz tonerów są rzeczywiście wysokie. Dlatego czasem dobrze jest pomyśleć nad niedrogim zamiennikiem, a jeśli chodzi o tusze i tonery, to przeważnie ich cena jest o 40-70% procent niższa, czyli różnica jest rzeczywiście spora.

Czy napełniane tusze i tonery psują drukarki?

Niezwykle często można spotkać się z oceną, że powtórnie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery mają negatywny wpływ na działanie sprzętu. Jest to jednak mit, który niejednokrotnie mówią marki oferujące drukarki i fotokopiarki lub marki trudzące się tworzeniem tonerów i tuszów do drukarek.

Nabywając zamienniki do drukarek, nie tylko zapłacimy mniej, lecz również uzyskamy produkt prawie identyczny, co oryginalny, jeśli idzie o pojemność,, lub nawet lepszy, gdyż poszczególne marki posiadają w asortymencie tonery i tusze zawierające więcej tuszu niż oryginalne produkty.

Nie ma znaczenia czy używasz markowych tonerów jak i tuszów do drukarek, lub odpowiedników, sprzęt psuje się niezależnie od tego – w drukarkach atramentowych niejednokrotnie jest to kłopot z głowicą, a w wypadku drukarek laserowych problem stanowi elektronika.

Reasumując: odpowiedniki do drukarek mają przewagę nad nowymi produktami. Prócz tego, że mniej kosztują, są bardziej wydajne, to jeszcze kupując w profesjonalnej firmie, otrzymasz dodatkowo gwarancję na kilka miesięcy na tusze i tonery. Opłaca się kupować zamienniki, w tym tusze po regeneracji, bo odpowiednio przygotowane zamienniki nie mają wpływu na pracę drukarki.

Gdzie w Lublinie kupić tusze i tonery?

Jeśli jesteś z Lublina i zależy Ci na firmie sprzedającej tusze i tonery lub dobre zamienniki do drukarek, kliknij w odsyłacz – Tonery do drukarek Lublin – by dowiedzieć się więcej na ten temat i otrzymać praktyczne rady na temat kupna idealnego tuszu lub toneru do drukarki.

Strona używa cookies
Ok