nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Kupujemy mieszkanie marzeń
7 marca, 2017
Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Doświadczony adwokat w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017

Skuteczny adwokat rozwodowy

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co właściwie dzieje się podczas sprawy rozwodowej? Czy trybunał wymierzy w stronę małżonków tylko niewygodne zapytania? Jakim sposobem „zmobilizować” się do postępowania, ażeby uzyskać rozwód? Rozpocznijmy od tego, że aktualnie procesy w kwestii rozwodów bynajmniej nie są niczym wyjątkowym. Wiele mieszkańców miast i wsi w miarę upływu czasu odkrywa swój błąd, jaki sobie wyrządzili w sprawie wyboru sympatii. Nierzadko partner zdradza, nadużywa napojów wyskokowych czy innych środków odurzających czy zamęcza psychicznie. W takiej okoliczności każdy z nas posiada podstawę zdeponować pozew o rozwód oraz wyczekiwać pożądanego orzeczenia trybunału. Oczekiwanie na korytarzu sądowym na zainicjowanie rozprawy zapewne jest nadzwyczaj stresujące. Bynajmniej nie ma się tymczasem czego bać. Trzeba posiadać standardową wiedzę w kwestii tego, kto oraz o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeżeli przewidujemy, iż samodzielnie wcale nie damy sobie rady, warto w takiej sytuacji skierować swoje kroki do adwokata rozwodowego, który po pierwsze pomoże nam skumulować kompletne nieodzowne formularze.

Postępowanie w sprawie rozwodu przeprowadza zwykle trzech sędziów, z czego siedzący w środku jest sędzią przewodzącym, a dwaj na brzegach – to sędziowie ławnicy. Wszystko będzie odbywało się bez udziału publiczności, w rezultacie z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, małżonków oraz plenipotentów nikogo więcej nie powinno być podczas tego wydarzenia. Właściwie nie musimy się więc kłopotać tym, że kolega z pracy dowie się nazbyt dużo o naszym problemie czy o tym, co dzieje się w naszej rodzinie. Pozostałymi krokami sprawy rozwodowej są: odpytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie współmałżonków oraz w końcu – opublikowanie wyroku.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia zwyczajowo rozpoczyna od zadawania kompleksowych pytań. Czy małżonkowie prowadzą wspólnie dom? (jeżeli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy ma miejsce taki stan rzeczy); jak wygląda sytuacja z dziećmi? (i czy osiągnęły pełnoletność, kto aktualnie trzyma nad nimi opiekę, jeśli matki albo ojca w takim gospodarstwie praktycznie w ogóle nie ma); czy wcześniej toczyły się wobec jednego spośród partnerów rozprawy dla rodzin? I czy istnieje w ogóle jakaś szansa na zachowanie małżeństwa? Po owych zapytaniach sąd przechodzi do odpytania krewnych. Potrafi to zrealizować na początkowej rozprawie lub dopiero na następnej. Na wstępie odpytywani są świadkowie strony powodowej, a po czym – strony pozwanej. Od sumy świadków zależy ilość rozpraw, natomiast każda ze stron może pytać o konkrety. Kiedy małżonkowie i świadkowie zostaną już przepytani, wówczas sąd przechodzi do wysłuchania współmałżonków. Mają opcję oni opisać swój punkt widzenia, odnieść się do tego, co stwierdził któryś ze świadków wydarzeń czy sam małżonek.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • Wówczas, kiedy ucierpiałoby na tym szczęście dziecka, głównie młodocianego
  • Stałoby to w rozbieżności z wartościami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie wyłącznie odpowiedzialny współmałżonek, przykładowo ten który dokonał zdrady (drugi małżonek jest zobowiązany sformułować akceptację na rozwód)

W czym może pomóc nam adwokat rozwodowy?

W niemałej ilości postępowaniach może pomóc nam prawnik, nade wszystko jeżeli dążymy do tego, ażeby sędzia stwierdził winę jednej ze stron za rozkład związku małżeńskiego. Możemy się także do niego udać wówczas, jeżeli: strony zajmowały wspólny majątek, zaś jedno z nich ma działalność gospodarczą na etapie ruiny; chcemy, aby zostały orzeczone alimenty na drugiego partnera czy na niedorosłe dzieci; pragniemy mieć wyłączną zwierzchność rodzicielską albo chcemy drugiej stronie ograniczyć stosunki z dzieckiem; rzecz wymaga orzeczenia metody czerpania ze wspólnego lokalu, jego rozdziału czy przyznaniu go jednemu spośród partnerów; trzeba zasądzić rozdział kompletnego dorobku. Adwokat może nas wesprzeć nie jedynie w okoliczności rozwodu, lecz także podczas separacji. Należy mieć na uwadze, iż rozwód oraz separacją charakteryzują dwie różne rzeczy, jakie chociaż są zbliżone, ale różnią się skutkami. Werdykt sądu o rozwodzie sprawia, iż małżeństwo przestaje trwać. W wariancie separacji związek nadal działa formalnie. Osoby, które wybrały separację, z dowolnych powodów nie chcą zdecydować się na rozwód, przykładowo jeżeli są nabożne czy mają na wychowaniu młodociane dzieci. Występuje również coś jedynego w swoim rodzaju, jak separacja rzeczywista, w której mąż i żona bytują oddzielnie, czyli nie zamieszkują tego samego lokum.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwarunkowo trzeba nosić w torbie wszystkie dowody obciążające drugą stronę, jeżeli zależy nam na postanowieniu wyłącznej winy. Powinny to być fotografie, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości elektroniczne lub filmy. Musimy pokazać, iż współmałżonek, m in. dokonał zdrady albo nadal nadużywa trunku. Jeżeli staniemy przed trybunałem bez jakichkolwiek dowodów w takiej kwestii (czy nie mając obserwatorów zdarzeń) otrzymanie rozwodu może trwać wyjątkowo powoli. Orzeczenie sędziego będzie bazowało na wysłuchaniu stron i obserwatorów zdarzeń. Jeśli potrzebujesz rzetelnego reprezentanta, to kliknij w owy link – Adwokat Katowice Rozwody

Strona używa cookies
Ok