Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – komu powierzyć nasze problemy?
18 stycznia, 2018
Geodeta - Wyznaczanie granic działki i kamieni granicznych Toruń
Geodeta – Wyznaczanie granic działki i kamieni granicznych
31 sierpnia, 2018

Wynajem autobusów wycieczkowych – jak zorganizować wyjazd służbowy

Wynajem autokarow Torun autobusy wycieczkowe do wynajecia

Planujesz wyjazd? O czym warto pomyśleć przy wyborze przewoźnika?

Każda wycieczka zaczyna się od ważnej kwestii, jaką jest wynajem autokaru. Czym charakteryzuje się dobra firma przewozowa ? Poniżej przedstawiamy krótki poradnik dla mniej i bardziej doświadczonych podróżników.

REZERWACJA BILETÓW ON-LINE

Coraz więcej firm oferujących przewozy pozwala na rezerwacji biletów on-line. Jest to bardzo wygodny sposób na organizację podróży. Z każdego miejsca i o każdej porze możesz zakupić bilet przejazd sobie i innym. Żeby to zrobić musisz mieć tylko komputera lub smartfona oraz dostępu do internetu. Rezerwując bilet przez internet, najczęściej otrzymujesz plik pdf, czyli bilet elektroniczny, który możesz wydrukować, lub pokazać kierowcy w wersji elektronicznej. E-bilet jest bardzo wygodny, ponieważ nie musisz go drukować.

Dużą zaletą rezerwacji biletów przez internet (szczególnie z wyprzedzeniem) jest możliwość uzyskania rabatu. Wiele firm oferujących wynajem autokarów oferuje bilety w promocyjnej cenie dla klientów, którzy rezerwują bilety przez internet. Jeśli planujesz dłuższą podróż, koniecznie sprawdź, czy wybrana przez ciebie firma przewozowa oferuje internetową sprzedaż biletów.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAJĄ AUTOKARY TWOJEGO PRZEWOŹNIKA

Przy organizowaniu wielogodzinnej podróży, ważnym aspektem będzie wyposażenie autobusu, w którym przyjdzie nam spędzić długie godziny. Warto więc upewnić się, czy wybrany przez nas przewoźnik zagwarantuje nam wygodną podróż. Bardzo dużo firm przewozowych udostępnia na swoich stronach internetowych zdjęcia wyposażenia swoich pojazdów- zapoznaj się z nimi! Upewnij się, czy siedzenia mają możliwość regulacji, czy będziesz miał gdzie wyprostować nogi. Może to być ważne szczególnie w razie długiej podróży- będziesz mógł odpocząć , dzięki czemu podróż minie ci o wiele przyjemniej Nie ma nic gorszego, niż {długa podróż w niekomfortowych warunkach}

Kolejnym bardzo istotnym aspektem wyposażenia każdego autokaru jest klimatyzacja. Koniecznie więc upewnij się, czy pojazdy przewoźnika są w nią wyposażone. Wielogodzinna podróż w upale lub marznięcie bez ogrzewania to także bardzo ważny aspekt podróży.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważnym elementem jest wbudowana toaleta. Jest to szczególnie istotne szczególnie kiedy wynajmujesz autokar na wycieczkę szkolną. Dzięki autokarom z toaletą na pokładzie, zapewnisz uczniom nieograniczony dostęp do łazienki, dzięki czemu unikniesz wielokrotnych postojów.

Jeżeli należysz do osób, które nie potrafią spać w podróży przed rezerwacją biletów dowiedz się, czy wybrany przez ciebie bus pozwoli ci na zrelaksowanie się przy ulubionym serialu, bądź zaproponuje projekcję swojego. Dzięki gniazdkom na pokładzie będziesz mógł także wykorzystać produktywnie czas i np. nadrobić zaległości w pracy oczywiście tylko wtedy, gdy nie zapomnisz zabrać ze sobą ładowarki!

SPRAWDŹ, CZY TO BĘDZIE BEZPIECZNA PODRÓŻ

Podróże, zwłaszcza te długie, bywają stresujące. Nie wszyscy lubimy dalekie podróże. Dlatego przed drogą upewnij się, że kierowcy wybranej przez ciebie firmy transportowej zostali odpowiednio przeszkoleni. Zwróć uwagę, czy kierowcy zmieniają się podczas jazdy.. Warto wiedzieć, że kierowca, który prowadzi pojazd przez 4,5 godziny, jest zobowiązany do skorzystania z minimum 45 minut przerwy. Oczywiście nie musi on wykorzystać tej przerwy w trakcie jednego postoju: przerwa może być podzielona na krótsze pauzy.. Zwracaj też uwagę, czy kierowca ma zmiennika- jeśli nie, to znak, żeby nigdy więcej nie korzystać z usług danego przewoźnika. Najlepiej zrobisz jednak upewniając się na długo przed podróżą, że firma, którą chcesz wynająć dba o bezpieczeństwo swoich pasażerów. Nawet kiedy różnice w cenie są bardzo duże a nie ma gwarancji, że wybrana przez nas firma transportowa zapewni nam bezpieczny przejazd, lepiej zapłacić za bilet trochę droższy i nie obawiać się czy, nasz kierowca będzie miał zmiennika i nie zaśnie za kierownicą. Pamiętaj, że bezpieczeństwo i komfort to najważniejszy obowiązek każdej firmy przewozowej wobec swoich klientów.

ZOBACZ, CZY INNI POLECAJĄ TĘ FIRMĘ

W poszukiwaniach firmy wynajmującej autokary warto sprawdzić, jak oceniają go inni klienci Dzięki temu dowiesz się, czy opisy na stronie internetowej są zgodne z rzeczywistością, zanim jeszcze wsiądziesz do wybranego autokaru. Pamiętaj, że nie warto wierzyć we wszystko, co pokazuje internet

Dalekie wycieczki często prócz relaksu bywają powodem do stresu. Kiedy znaleziona przez nas firma wynajmująca autokary okazuje się nie do końca trafnym wyborem, możemy zniszczyć sobie cały wyjazd, męcząc się przez długie godziny w niewygodnej podróży. Nasze porady mogą się wam wydać bardzo proste jednak podróżnikom mniej zaawansowanym mogą one oszczędzić wielu nieprzyjemności Wygodna i szybka podróż to najważniejsza sprawa w dalekiej podróży dlatego warto dobrze rozeznać się w ofertach, zanim wynajmiesz autokar!

Strona używa cookies
Ok