Kredyty hipoteczne dla Ciebie
4 czerwca, 2016
Kursy bezpiecznej jazdy
16 czerwca, 2016

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd , który wysyła sygnały świetlne o niebieskiej barwie i zmieniające się sygnały dźwiękowe ,jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane są najczęściej używane w transporcie medycznym, służbach ratunkowych lub służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Jazda takimi pojazdami wiąże się podwyższonym poziomem ryzyka, dlatego też kierowca karetki czy radiowozu powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z powyższym ODTJ Rajder w Toruniu przygotował profesjonalne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

ODTJ Rajder od wielu lat organizuje szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązane do ukończenia szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Obowiązek uczestnictwa w kursie dotyczy wszystkich kierowców, niezależnie od doświadczenia, a forma szkolenia, ma przygotować ich do optymalizacji stylu jazdy w warunkach specjalnych. Podczas szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Program kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z podwyższonym ryzykiem wypadku w ruchu drogowym. Dodatkowo kierowcy Ci odpowiadają za bezpieczny transport osób. Ze względu na to wypracowanie u nich odpowiednich reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji na drodze jest najważniejszym założeniem kursu. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. W trakcie wykładów, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zostają zaznajomieni z techniczną i psychologiczną stroną zawodu kierowcy. Instruktorzy pokazują także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. W trakcie części praktycznej kursanci uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także zajęcia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Jak jest cena szkolenia i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, dedykowany jest osobom , które chcą chcą zostać lub już są kierowcą pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce uczestniczyć w szkoleniu powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna dysponować takimi dokumentami jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i świadectwo lekarskie o braku przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się już od 650 zł za szkolenie. Ośrodek Szkolenia Rajder zawsze oferuje korzystne zniżki dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane kończy się wręczeniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder z siedzibą w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroką gamę szkoleń związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych szkoleń na instruktora techniki jazdy. Cechują nas indywidualizm w podejściu do każdego Klienta i doskonałe warunki nauka z wykorzystaniem nowych technologii i skutecznych narzędzi. W naszej szkole pracują wykształceni instruktorzy, którzy w oparciu o bogate doświadczenie, cierpliwość i znajomość technik jazdy, znakomicie przygotowują kierowców do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych. Z nami zostaniesz bezpiecznym kierowcom, który nie boi się żadnych wyzwań.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu 609 929 090 dowiesz się więcej o najbliższych terminach i cenie kursu. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to świetna okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Z nami możesz być pewien swoich umiejętności. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Sprawdź pełną ofertę naszych kursów doskonalenia techniki jazdy!

Strona używa cookies
Ok