Praktyczny kurs na pojazdy uprzywilejowane
15 czerwca, 2016
Kurs jazdy defensywnej w dobrej cenie
20 czerwca, 2016

Dziś zwracamy co raz większą uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Chcemy aby nasz styl jazdy cechował się pewnością, dynamizmem i rozwagą. Bezpieczna jazda nie oznacza wcale wolnej jazdy. Nic bardziej mylnego. Bezpieczna jazda to w głównej mierze umiejętność, którą nabywa się wraz z doświadczeniem i przejechanymi w trasie kilometrami. Jeździć bezpiecznie to znaczy prowadzić samochód tak, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości techniczne pojazdu i nowoczesne systemy hamowania. Nie zawsze mamy możliwość nauczenia się podstawowych zasad dotyczących stylu jazdy. Na szczęście co raz większa liczba szkół jazdy, takich jak nasza, organizuje specjalistyczne kursy bezpiecznej jazdy, podczas których ,w łatwy i przyjemny sposób, nauczysz się jak jeździć lepiej.

Szkolenie jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej to jeden z elementów szkolenia ,które możemy Tobie zaproponować w ramach nauki bezpiecznej jazdy. Jazda defensywna to nic innego jak unikanie zagrożeń w ruchu drogowym, poprzez prawidłowe dopasowanie reakcji do danego bodźca. Na szkoleniu nauczymy Cię wykorzystywać techniczne aspekty Twojego samochodu, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drogach. Wskażemy Ci jak przewidywać zagrożenia i reakcje innych osób, zanim wydarzy się wypadek. Zrozumiesz także jak pogoda oddziałuje na styl jazdy i jak wyprowadzać auto z poślizgu na zakręcie. Wskażemy Ci ponadto, jak postępować po wypadku drogowym i jak zadbać o zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Kurs jazdy defensywnej wdraża pozytywne zachowania na drodze i wykształca wyobraźnię kierowców. To jedno z najbardziej pożytecznych szkoleń, w szczególności dla osób, które są kierowcami i codziennie spotykają się z różnymi zagrożeniami w ruchu.

Szkolenie jazdy ekonomicznej

Oprócz bezpieczeństwa na drodze istotny jest także ergonomiczny i ekonomiczny styl jazdy. Eko jazda to nie tylko przemijająca moda. To w głównej mierze efektywny sposób na generowanie oszczędności. Bijące na alarm statystyki wskazujące na poziom emisji spalin i badania na temat chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza dają do myślenia. Co raz więcej kierowców przekonuje się do ekonomicznego stylu jazdy, który nie tylko chroni nasze środowisko, ale także nie obciąża portfela. Założenia ekonomicznej jazdy poznasz w teorii i w praktyce w trakcie organizowanego przez naszą szkołę jazdy kursu ekonomicznej jazdy. Podczas szkolenia pokażemy Tobie jak optymalnie wykorzystać mechanizmy samochodu, aby płacić mniej za paliwo. Z nami nauczysz się jak przekładać biegi, nowocześnie hamować, dostosować prędkość do danych warunków atmosferycznych i jak przewidywać postępowanie innych uczestników ruchu uwzględniając przy tym teorię eko jazdy. Kurs jazdy ekonomicznej to znakomita szansa do poprawy swoich kwalifikacji. Jest on skierowany w szczególności do kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym, ale także do osób indywidualnych, które poszukują większych oszczędności na spalaniu paliwa i eksploatacji samochodu.

Kurs z zagrożeń w ruchu drogowym

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym od 2016 roku będzie obowiązkowe dla osób zaczynających swoją przygodę z samochodem. Jest to także idealna szansa dla doświadczonych kierowców, którzy chcą zdobyć jeszcze lepsze kwalifikacje. Dlaczego kurs z zagrożeń w ruchu drogowym jest tak istotny? Dlatego,że powiększa się liczba wypadków w ruchu drogowym, których głównym powodem jest brak wyobraźni i niedostosowanie prędkości do stanu nawierzchni jezdni. Wiadomo, że od młodego kierowcy nie można spodziewać się manewrów na poziomie kierowcy z bogatym doświadczeniem. Tym bardziej ważne jest uświadomienie go o przyczynach i skutkach zagrożeń drogowych. Kurs z zagrożeń w ruchu drogowych przewiduje opracowanie takich zagadnień jak przyczyny i skutki wypadków w ruchu drogowym, postępowanie powypadkowe, przewidywanie niebezpieczeństwa na drodze i psychologia prowadzenia pojazdu. W trakcie zajęć praktycznych koncentrujemy się na manewrach samochodowych, które pozwolą uniknąć wypadku na drodze. zaplanowane są także zajęcia na płycie poślizgowej i w symulatorze jazdy w warunkach specjalnych. Dzięki temu praktycznemu szkoleniu zyskasz pewność i umiejętności bardzo przydatne na co dzień.

Szkolenia bezpiecznej jazdy – dla kogo?

Najlepsze jest to, że w szkoleniu bezpiecznej jazdy może uczestniczyć każda osoba. Wystarczą jedynie chęci, dobre samopoczucie i brak strachu przed nowym wyzwaniem. Kurs bezpiecznej jazdy organizowany jest na naszych samochodach, lecz uczymy także na prywatnych samochodach. Szczególnie rekomendujemy ten kurs właścicielom firm spedycyjnych, którzy chcą poprawić warunki pracy swoich pracowników. Aby wciąć udział w szkoleniu wystarczy mieć ważne prawo jazdy w danej kategorii. Wykłady i ćwiczenia prowadzone są w naszej szkole jazdy w Toruniu. Cena szkolenia bezpiecznej jazdy ustalana jest indywidualnie z każdą grupą. Możemy zapewnić Państwu przyjazną obsługę, konkurencyjne ceny i skuteczne metody nauczania.

Kurs bezpiecznej jazdy to idealny pomysł na prezent. W naszej szkole każde szkolenie prowadzone jest z uwzględnieniem nowoczesnych teorii związanych z stylem jazdy. Jako profesjonalna szkoła jazdy chcemy wpływać na kształt świadomości i wyobraźni kierowców. Naszym priorytetem jest nauka kultury jazdy i wskazywanie granic, których przekroczenie może być przyczyną wypadku. W naszej drużynie pracują jedni z najlepszych specjalistów w kraju, którzy bardzo mocno angażują się w propagowanie koncepcji bezpiecznej jazdy. To dzięki nim możemy pochwalić się wysoką skutecznością i doskonałą organizacja pracy. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy to miejsce w którym nauczysz się jeździć bezpiecznej.

Profesjonalne kursy bezpiecznej jazdy – zapraszamy do naszego ośrodka!

Strona używa cookies
Ok