Kursy bezpiecznej jazdy
16 czerwca, 2016
projektowanie loga Toruń logotypy layout na strone
Projektowanie logotypów
20 czerwca, 2016

Kurs jazdy defensywnej w dobrej cenie

Dokładne obserwowanie drogi, respektowanie zasad prawa drogowego, rozwaga przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to idealny przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także elementy jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to głównie instynktowne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnych zachowań na drodze. To również optymalne wykorzystanie mechanizmów samochodu i w miarę wczesne sygnalizowanie swoich zamiarów. Innymi słowy, jazda defensywna to inteligentny i wysoce kulturalny styl, który jest co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do dzisiaj mogliśmy jedynie czytać o regułach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy chcąc spełniać oczekiwania naszych Klientów od kilku lat organizuje szkolenia jazdy defensywnej w Toruniu. Długoletnie doświadczenie i fachowa kadra to nasze najcenniejsze walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez nasz ośrodek, to znakomita szansa na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Zobacz na czym polega kurs jazdy defensywnej i skorzystaj z promocji, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Na czym polega kurs jazdy defensywnej?

Kurs jazdy defensywnej składa się z 3 etapów. Pierwsza część szkolenia polega na audycie bezpieczeństwa, podczas którego instruktor analizuje sposób jazdy osoby kierującej pojazdem. Przy pomocy specjalnego systemu telemetrycznego mierzone są wszelkie działania kierowcy, jak i dane przejazdu, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. W trakcie jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo ocenić zachowanie kierowcy w każdej sytuacji drogowej. Po zakończeniu jazdy w ruchu miejskim, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. Następnie zaczyna się kolejny etap szkolenia – zajęcia teoretyczne, w trakcie których opisywane są szczegółowo takie tematy jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, technika prowadzenia pojazdu, przepisy ruchu drogowego, przewidywanie zachowań w ruchu drogowym, psychologia w ruchu drogowym, ekonomia jazdy, czynniki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po zakończeniu teorii, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Tym razem mając na uwadze wskazówki instruktora, starają się jechać zgodnie z omawianymi na zajęciach zasadami jazdy defensywnej. Instruktor wskazuje negatywne nawyki i pomaga skuteczniej wykorzystać elementy jazdy defensywnej.

Kilka podstawowych zasad jazdy defensywnej

Koncepcja jazdy defensywnej to połączenie pragmatyzmu, koncentracji i bystrej reakcji na bodźce. najważniejszym założeniem koncepcji jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości samochodu do warunków na drodze i skuteczne opanowanie reakcji na czynniki z zewnątrz. Kierowca defensywny umiejętnie rozpoznaje nieprzekraczalne granice i powinien być świadomy niebezpieczeństw na drodze. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na wstępie powinniśmy odpowiednio przygotować nasz samochód do jazdy. Kontrolujemy poziom płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. Przyjmujemy wygodną pozycję i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Jadąc samochodem dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wtedy zwiększamy swoje szanse na szybsze dostrzeżenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, dostosowując szybkość do warunków atmosferycznych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Analizujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami staramy się sygnalizować swoje manewry odpowiednio wcześnie. Twój komfort jest najważniejszy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz zmęczenie, zatrzymaj się, wyjdź na świeże powietrze lub spróbuj się zdrzemnąć. Te , z pozoru bagatelne zasady, często mogą uratować ludzkie życie, dlatego też warto je przestrzegać.

Zalety kursu jazdy defensywnej

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Pozwala nam ono lepiej zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Planowanie jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Kurs jazdy defensywnej minimalizuje występowanie ryzyka drogowego i ogranicza stres związany z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej może wpłynąć na zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu. Po ukończeniu szkolenia stajemy się bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni swoich umiejętności i lepiej skoncentrowani na jeździe. Kurs jazdy defensywnej bardzo buduje wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego atrakcyjna cena.

W kursie jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo korzystnej cenie. Nasza szkoła jazdy specjalizuje się w prowadzeniu specjalistycznych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Już wiele osób skorzystało z naszej oferty. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może poszczycić się wysoką skutecznością nauczania. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń multimedialnych, dzięki którym nasi Klienci w szybkim tempie zapoznają się z wieloma zagadnieniami. W naszym ośrodku znajduje się także profesjonalny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też w pełni angażujemy się w organizowane kursy jazdy defensywnej.

Kurs jazdy defensywnej – dobra cena i dogodne terminy tylko w naszej szkole jazdy!

Strona używa cookies
Ok