Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Doświadczony adwokat w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017
skutery Kymco serwisowanie skuterów miejskich pielęgnacja skutera Kymco
Sposoby serwisowania skuterów
9 marca, 2017

Marzenia o nowym aucie mogą się spełnić. Przecież auto nie jest obecnie luksusowym nabytkiem, na który stać zaledwie wybranych. Ceny samochodów stale lecą w dół, a dostawcy oferują co raz to lepsze rabaty, z których trudno nie skorzystać. Rozumiemy to przeżycie, kiedy zerka się na reklamę najnowszego modelu auta i wie się – w tym samochodzie czułbym się kapitalnie.

Nabycie nowego auta wiąże się jednak z określonymi obowiązkami. Niezależnie od tego czy pragniesz zakupić pojazd w autoryzowanym salonie, czy w skupie aut, musisz dokładnie wiedzieć czego się możesz spodziewać. Jest wiele okoliczności w których pozornie bezwypadkowy pojazd okazał się być znacznie naruszony, a życzliwy pośrednik oferował auta z kradzieży. Nie chcemy abyś został w którykolwiek sposób wykorzystany, z tego względu obecnie przedstawiamy krok po kroku, co musisz zrobić, aby zakupić sprawne auto bez żadnych trudności. Sami zarządzamy docenianą w Polsce moto giełdą i zależy nam na tym, aby nasi Odbiorcy byli prawidłowo poinformowani w sprawie wyboru nowego pojazdu.

Krok pierwszy – wybór marki i modelu auta

Przed zakupem pojazdu, za każdym razem zachęcamy naszych Klientów, aby dokładnie zastanowili się nad jego modelem i trybem wyeksploatowania. Często okazuje się, że typ który właśnie mamy na oku będzie dla nas zupełnie nieprzydatny. Jeżeli sporo jeździsz po mieście zdecyduj się na samochód kompaktowy i zwrotny, o małym, oszczędnym silniku. Możemy Tobie zarekomendować takie modele jak Nissan Micra, Ford Ka,|Focus, czy bardzo powszechny dziś Ford Fiesta z elegancką linią. Z drugiej strony jeśli szukasz auta na rodzinne podróże, w tym wypadku najważniejsze będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi samochodami jak Skoda Octavia Combi, Renault Scenic, czy bardziej ekskluzywny gatunek Honda CR-V z wyposażeniem typu off road.

Gdzie kupić samochód – salon, czy skup aut?

W tej kwestii wszystko zależne jest od tego, czy planujesz zakupić nowe, nieużywane auto, czy wolisz zaoszczędzić i nabyć używany samochód w skupie aut. Atutem kupna pojazdu w autoryzowanym salonie sprzedaży jest zapewne stały serwis i pewność, że wybrany pojazd nie nie jest sklejony z dwóch innych. A co z negatywami? Na pewno może Was odrzucić wartość nowego auta, za który będziecie musieli dać nawet do trzech razy więcej, porównując do auta z komisu. Przejdźmy następnie do oceny nabycia auta w skupie aut. Warto jest zaznaczyć, ze całość zależy od solidności i doświadczenia sprzedawcy. Zazwyczaj powinniśmy wybierać firmy, o których słyszeliśmy pozytywne opinie. Za każdym razem masz możliwość sprawdzić w sieci, co mówi się o danym sprzedającym. Jakie są atuty zakupu auta na moto giełdzie? Niewątpliwie cena, dużo niższa niż stawka w sklepie. Mankamenty są jednakowo oczywiste – brak pewności, czy konkretne auto ma jakiekolwiek usterki. Aczkolwiek możemy to bezpośrednio skontrolować, prosząc sprzedającego o wizytę w najbliższym centrum kontroli pojazdów.

Twoje obowiązki przy kupnie nowego samochodu

Na samym wstępie warto jest skontrolować wybrany pojazd – nie tylko pod kątem przypuszczalnych uszkodzeń, ale również pod względem historii rejestracji. Wybierz się z sprzedawcą do lokalnej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista dokładnie sprawdzi samochód. Jeśli było ono choć raz uderzone, lub w jakikolwiek sposób przetwarzane, specjalista na pewno Ci o tym opowie. Następnie pojedź na posterunek Policji, gdzie pozyskasz informację o tym, czy auto było kradzione.

Znalazłeś już idealny samochód. Teraz czas na formalności, które przy właściwej organizacji nie muszą być mocno problemowe. Najważniejsze – podpisz umowę, lub weź fakturę od osoby handlującej. Taki dokument potwierdza własność określonego auta. Na jego podstawie płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która jest równa 2% od sumy zapłaconej za auto. Następnym krokiem jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki praktycznym porównywarkom firm ubezpieczeniowych dowiesz się która kwota będzie dla Ciebie najlepsza. Kolejny krok to rejestracja samochodu w właściwej placówce. Do uzyskania nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie ważne ubezpieczenie OC i badanie techniczne pojazdu. I to wszystko. Prawda, ze proste?

Kupno własnego samochodu to przyjemność, na którą każdy z nas może sobie pozwolić. Nie ma nic lepszego niż pierwsza podróż nowym samochodem. Przed zakupem samochodu pamiętaj o podanych przez nas wskazówkach i uważaj na błędy, które mogą Cię dużo kosztować. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje, zazwyczaj masz możliwość skontrolować konkretne auto u specjalisty, by nie zakupić złomu, który zepsuje się po tygodniu. W naszym skupie samochodów niezwykle często Klienci opowiadali nam wprost niestworzone opowieści, jak sprzedawcy okłamywali nieświadomych Konsumentów. Dlatego też kładziemy szczególny nacisk na wysoką klasę oferowanych u nas pojazdów. Możesz mieć gwarancję, ze jakiekolwiek dostarczane auto było wcześniej szczegółowo skontrolowane. Przyjedź do naszej placówki i odjedź swoim wymarzonym samochodem. Ofertę znajdziesz na stronie internetowej: Skup samochodów

Strona używa cookies
Ok