Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia laserem medycznym Toruń
Skuteczna depilacja – gabinet kosmetyki laserowej Toruń
5 września, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Dzisiejsza medycyna estetyczna proponuje szeroki wachlarz zabiegów, które skutecznie udoskonalają urodę, bez potrzeby stosowania wymagających ćwiczeń oraz diet, co więcej znaczna część z nich odbywa się bez stosowania skalpela oraz nie zobowiązuje do szczególnych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej używają co raz to nowocześniejszych technologii, które modelują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, usuwają zmarszczki oraz cellulit dla efektu rewitalizacji i odmłodzenia. Rozwiązania medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie ze względu na to, że wraz z rozwojem technologii są znacznie mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie wymagają przewlekłego okresu rekonwalescencji; co raz bardziej dostępne – koszty zabiegów są co raz przystępniejsze; a także znacznie bardziej efektywne. Zabiegi kosmetologii medycznej:

SKUTECZNE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery mają szerokie zastosowanie w klinikach medycyny estetycznej. Realizowane badania i korzystające z nich w działaniu technologie umożliwiły radzenie sobie z problemami skóry oraz figurą ciała. Do najczęściej spotykanych funkcji laserów w zakresie poprawy urody należą zabiegi odmładzające, likwidujące ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a nawet rozstępy lub blizny. Laser wykorzystywany jest również w walce z niepotrzebnym tłuszczem ( lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Pomimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana dzięki medycynie estetycznej od lat, to ciągle odnajduje co raz to nowocześniejsze przeznaczenie. Poza wygładzaniem zmarszczek oraz redukcją nadpotliwości co raz częściej używany jest również w leczeniu migren i bruksizmu, a także poprawie wyglądu bez konieczności poddawania się chirurgii plastycznej, choćby poprzez uniesienie czubka nosa lub łagodzenie poziomej zmarszczki pomiędzy ustami a brodą. Często także botox łączy się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do zabiegów liftingu, nici liftingujące to stosunkowa nowość, która jest znacznie mniej inwazyjna, a przynosi zbliżone rezultaty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich celem jest wymodelowanie owalu twarzy, podniesienie brwi czy wygładzenie skóry szyi. Wpływa to pozytywnie na wytwarzanie kolagenu, co jednocześnie wzmacnia, regeneruje oraz podnosi skórę. W ciągu 12 lub 18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego względu dają lepsze rezultaty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna dba również o to, by w dostępne były też zabiegi, które likwidują nadmiar tkanki tłuczowej. Dzięki nowoczesnym metodom można łatwo i zazwyczaj bezboleśnie pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich części ciała, jak brzuch, pośladki, uda lub ramiona. W zależności od metody, może być wystarczająca nawet jedna wizyta w gabinecie kosmetologicznym lub niewielka seria efektywnych zabiegów. Zwykle na rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni, dlatego że nadmierny tłuszcz jest wydalany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia lub np. liposukcja laserowa. Niestety tego rodzaju zabiegi, chociaż usuwają nawet 30% tkanki tłuszczowej, nie zastępują diety i ćwiczeń, a jedynie modelują i wspomagają ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest własny materiał pacjenta, pozyskiwany z krwi albo komórek tłuszczowych. Zazwyczaj ma to na celu odmłodzenie i rewitalizację komórek. Najbardziej znane w tym zakresie jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które wydziela się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wstrzykuje się pod skórę przez kilka nakłuć z reguły w obszarze twarzy, szyi, dekoltu lub na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki poddają się autoregeneracji: dochodzi do natężenia produkcji kolagenu i wzmocnienia naczyń krwionośnych. Takie zabiegi nie tylko poprawiają wygląd, elastyczność i gęstość skóry, wygładzają zmarszczki czy likwidują inne niedoskonałości, ale także potrafią odtwarzać i regenerować zużyte tkanki, co jest stosowane także w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, a jej zasadniczym zadaniem jest odnowienie oraz nawilżenie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia za pomocą igieł kwasu hialuronowego i aminokwasów, witamin i wyciągów z roślin w specjalnych koktajlach, które mają niesamowicie dobry wpływ na stan skóry. W taki sposób można też wstrzykiwać preparaty wspierające rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) albo zapobiegające łysieniu. Mezoterapia jest metodą medycyny estetycznej, która zwalnia procesy starzenia oraz jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej gabinetów medycyny estetycznej oferuje nie tylko zabiegi zwiększające estetykę, ale pełną gamę usług, które popularyzują zdrowy tryb życia. Do tego zaliczają się zabiegi, konsultacje, a nawet badania konieczne do zachowania zdrowia organizmu. Zwykle są to także specjalistyczne sugestie na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji lub sposobów na relaks. Wszystko z takiego powodu, że zadbana skóra wolniej się starzeje, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich efekty są znacznie lepsze.

 

Strona używa cookies
Ok