Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie kierowcy pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozkwitu tecjnologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest właściwie od ręki w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Nie tak dawno na rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie istnieje możliwość zobaczenia rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian lub użyć programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do uzyskania wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, choć implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów stomatologicznych wiąże się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze rezultaty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a przy okazji pozbywa się do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest niezwykle wygodny oraz nie zabiera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez trudu regulować siłę światła oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Klinika stomatologiczna

Strona używa cookies
Ok