ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
30 sierpnia, 2020

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe rezultaty. Wszystko to dzięki nieustannie udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy powtarzać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosów, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje na równi słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok