Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy i w podróży.
25 września, 2019

Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem ilość elastyny i kolagenu w skórze mocno zmniejsza się, co oznacza, że robi się ona zwiotczała i pojawiają się na niej zmarszczki. Osoby, które chciałyby zatrzymać młodość na dłużej, mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak same działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody są znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle posługują się innymi metodami, jednak są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na mocy ultradźwięków, które są przekazywane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być również używana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest obecnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po jednym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się oraz jest doskonałą metodą zmniejszania cellulitu, blizn i rozstępów. Metoda nie ma szkodliwego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne i jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii chowa się zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych substancji czyli stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą wiotką skórę i wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest również zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny i nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wstrzykuje się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a potem rozciera delikatnym masażem, co daje zamierzone oraz trwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 16 miesięcy. Co ważne może również zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich celem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to obszarów jak na przykład: policzki, czoło, linia brwi, żuchwa, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, by podtrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest również to, że nici liftingujące sa podobne do nici stosowane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z kilku materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zwykle mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna i znacznie mniej ingeruje w komórki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie zwiększenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najbardziej znany sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, żeby uzyskać oczekiwany efekt. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy i szyi ma poprawić. Operację przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona długiego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na końcowe efekty trzeba czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidoczne, a efekty trwałe.

 

Strona używa cookies
Ok