Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Kurs angielskiego
31 maja, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Autokary Toruń – Koszty
1 sierpnia, 2019

Implanty zębów tytanowe czy cyrkonowe

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest w dzisiejszych czasach najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, imitujący wyrwany lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba wstawiana jest na zawsze i dobierana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty wpływają na komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najodpowiedniejsze z możliwych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY WSZCZEPIAĆ ZĘBÓW ?

Wszelkie ubytki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba pojawiają się ryzyko wytworzenia się problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą pochylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej powiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego później może dojść do wypadania następnych zębów. Zaburzony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Zwykle implanty wstawia się w wypadku braku pojedynczych zębów lub z uwagi na walory estetyczne. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębowe zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przesuwają się w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest wizyta u stomatologa, w trakcie której dokonuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie konieczne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Istotne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg nie boli. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBÓW

Rodzaj implantów zawsze dobiera lekarz stomatolog, a wybór poprzedza konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów zębowych jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do odkrycia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla tytanowych implantów są cyrkonowe implanty, nazywane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i są odporniejsze na ścieranie oraz działanie elementów zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są w głownej mierze wytrzymałym i silnym uzupełnieniem zębów. Prezentują się i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma konieczności piłowania naturalnych, pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Oprócz tego zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po utracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed umieczczeniem implantu obowiązkowe jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje sporo przeciwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów wykluczają też choroby psychiczne i schorzenia niszczące organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Do tego choroby przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego istnieje ryzyko odrzucenia. Prawidłowy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wszczepienie implantów zębowych to jeden z najdroższych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 zł za pojedynczą śrubę. Do kosztów należy także doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są rozbieżne i zależne od ich typu. Im bardziej odporne i estetyczniejsze tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 300 złotych.

Po przeliczeniu koszt pełnej procedury sięga od 4 do 9 złotych.

www.dentysta-torun.pl

Strona używa cookies
Ok