Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurg stomatolog
4 maja, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty zębów tytanowe czy cyrkonowe
1 sierpnia, 2019

Coraz więcej ludzi decyduje się na specjalistyczną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że jest użyteczna w różnych częściach życia. Angielski poznają już nie tylko młodzi ludzie, ale również starsi ludzie. Dzięki temu są na dobrej drodze rozwoju.

W każdym wieku jest odpowiedni moment na unowocześnienie swoich zdolności używania się języka obcego. Znaczna liczba właścicieli firm decyduje się na wysłanie swoich pracowników na kursy, aby zapracować na jeszcze większe sukcesy na rynku. Obecnie znajomość języka angielskiego to konieczność, zwłaszcza na gruncie zawodowym. Wysoki procent firm zawiera kontrakty z zagranicznymi klientami, ze względu na to musi zatrudniać ludzi posiadających kwalifikacje w tym zakresie.

Angielski przyda się każdemu, lecz najpierw należy znaleźć odpowiedniego lektora, czy szkołę języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ SZKOŁĘ JĘZYKA OBCEGO ?

Wybór właściwej szkoły jest zależny od potrzeb. Kursy językowe mają w swoich ofertach lekcje podzielone na poziomy, grupy wiekowe i stopień zaawansowania. Dostępne są także zajęcia specjalistyczne, na przykład: kursy intensywne, biznesowe, konwersacyjne lub dla dzieci i maturalne.

Także formę zajęć można dopasować do siebie. Organizatorzy kursów oferują lekcje w grupach, indywidualne oraz on-line. Decydując się na kurs dobrze sprawdzić czy dostępne jest uzyskanie intersujących certyfikatów. Warto też zapoznać się z opiniami na temat danej oferty.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje wiele dobrych stron nauki języka angielskiego. W głównej mierze przy pomocy kursu zatroszczysz się o swoją przyszłość zawodową. Kompetentny pracownik jest w cenie, a CV z angielskim na najwyższym poziomie jest coraz bardziej wartościowe i otwiera drogę do zdobycia wymarzonej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pozwala na kontakt z mieszkańcami z dalekich krajów. Będzie więc dobry w podróży, a w erze internetu jest narzędziem komunikacji z ludźmi ze świata, także bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego wspiera przełamywanie barier wewnętrznej nieśmiałości oraz wykluczenia cyfrowego. Lekcje w grupach zmuszają do spotkań z innymi, dzięki czemu wpływają na zdolności socjalne. Dodatkowo, kursy pomagają zrozumieć komunkaty, których w mediach jest mnóstwo osobom w średnim wieku i starszym.

Kolejną z zalet jest to, że nauka języka przyczynia się poprawy pamięci. Z upływem lat mózg człowieka potrzebuje intensywniejszej aktywności, by utrzymać sprawność umysłową. Dlatego, ćwiczenia mózgu będą ważne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu trzeba właściwie dopasować do siebie poziom trudności. W tym przypadku typuje się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten stopień jest przeznaczony dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z językiem angielskim albo uczyli się go dawno temu, ale nie komunikują się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest dobry dla osób, które mieli doświadczenie z językiem angielskim, ale umieją komunikować się w tym języku, jednak nie czują się z tym komfortowo.

Dla zaawansowanych: ten poziom jest przeznaczony dla tych co, dobrze znają język, uczyły się go i chcą podtrzymać jego znajomość oraz zdobyć certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, określający poziom znajomości języka angielskiego zawierający w sobie umiejętności takie jak: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie zna i potrafi używać proste wyrażenia i pytania i odpowiedzi w temacie wydarzeń z życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem znajomości języka rozumie potrafi porozumieć się w rutynowych przyzwyczajeniach życia codziennego w bezpośredniej dyskusji na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba radzi w komunikacji dla zdarzeń typowych. Tworzy proste i spójne wypowiedzi pisemne i ustne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z uzasadnieniem swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie osiągalne jest zrozumienie przekazu ukrytego w tekstach o konkretne i abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję na tematy z zakresu jej specjalności. Porozumiewa się spontanicznie nie powodując problemów w rozmowie. Formułuje szczegółowe wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie przyswaja w szerokim zakresie skomplikowanych tekstów. Dyskutuje płynnie i naturalnie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba z łatwością rozumie i stosuje zasadniczo wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Kursy angielskiego z reguły kończą się testem, który pozwala na zdobycie certyfikatu potwierdzającego poziom języka. Dotyczą one wielu aspektów, także związanych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą gospodarczą, czy turystyczną. Są też przeznaczone dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które mierzą poziom umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — potwierdzający biegłość językową. Egzaminy Cambridge wyróżniają się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym przydatnym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który jest dowodem umiejętności komunikacji w w biznesie.

Drugim równie popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. Certyfikaty ETS dzielą się na dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — określają kompetencje językowe w miejscu pracy. Odbywają się na różnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania oraz mówienia i pisania.

Certyfikaty TOEFL — określają biegłość posługiwania się językiem w środowisku akademickim. Tak samo jak TOEIC, jest sprawdzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są przeznaczone dla osób, które planują pracę lub studia za granicą.

Strona używa cookies
Ok